У цьому розділі розміщено інформацію для пошуку можливостей отримання стипендій на навчання, стажування тощо, індивідуальними особами з України.
Перед тим, як телефонувати, чи приходити в офіс для консультацій, запрошуємо обов'язково прочитати уважно всю інформацію наведену нижче і у розділах Індивідуальні можливості: Кредитна мобільність; Ступенева мобільність.

В рамках програми Еразмус+ «Навчальна мобільність» надаються можливості отримання стипендій на навчальну мобільність для студентів, викладачів, науковців, випускників та інших осіб для навчання, стажування, викладання, підвищення кваліфікації тощо.

Презентація для бажаючих отримати стипендії для навчання, освіти за спільними магістерськими програмами, стажування, викладання, підвищення кваліфікації, молодіжних обмінів і професійного розвитку
Про можливості отримання стипендій на навчання, практику, стажування, викладання, підвищення кваліфікації тощо
Керівництво до програми ERASMUS+: англійською мовою: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/programme-guide_en
українською мовою: http://erasmusplus.org.ua/images/phocadownload/documentation/ProgrammeGuide_UA_2018V2.pdf
Про конкурси і загальний бюджет - вища освіта; Молодь.

Стипендії бувають короткострокові за обміном (Міжнародна кредитна мобільність) для студентів та стипендії для працівників вищих навчальних закладів, або на повний цикл навчання в магістратурі чи докторантурі (PhD) (ступенева мобільність).

Для ознайомлення прослухайте відеопрезентацію про стипендіальні програми Еразмус+.

Відповіді на часті запитання від студентів і працівників університетів України щодо можливостей відкритих для участі на отримання стипендій програми Еразмус+.

Інші можливості отримання стипендій в державах-членах ЄС - публікація Представництва ЄС "Навчайся в Європі".
* Детальний опис напрямів та Рекомендовані кроки щодо подання документів по напрямах описано в розділах Кредитна мобільність; Ступенева мобільність

 Перелік ключових визначень для українських студентів, викладачів і інших осіб:
Країни в яких буде проходити навчання для стипендіатів з України: 33 Країни-члени програми (Programme Countries): 28 держав-членів ЄС; Ліхтенштейн, Ісландія, Норвегія; країни-кандидати - Туреччина, Македонія.
Країни, з яких можуть подаватись на стипендії відповідних конкурсів, серед інших: Країни-партнери програми (Partner Countries): країни Західних Балкан: Албанія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Косово*; країни Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна (as recognized by International Law); країни Південного середземномор'я: Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Марокко, територія Палестинської автономії, Сирія, Туніс; Російська Федерація (as recognized by International Law); країни Центральної Азії: Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан; країни Латинської Америки; країни Африки, Карибського і Тихоокеанського басейнів (АСР).
Навчальна мобільність: переміщення в іншу країну і відповідно в інший вищий(і) навчальний(і) заклад(и) на певний період навчання, стажування, практики, підвищення кваліфікації, викладання тощо.
Міжнародна кредитна (короткострокова) мобільність: мобільність на навчання на окремих курсах (накопичуючи кредити) в ЗВО країни-члена програми на період від мінімально 3 місяців до максимально 12 місяців, Для стажування/практики - від 2 до 12 місяців. Для викладання від 5 днів до 2 місяців. Після навчання та повернення до рідного університету має відбутись обов'язкове визнання кредитів і періодів навчання. Обов'язкова умова: університет з України, в якому ви навчаєтесь, або працюєте повинен спільно з університетом з Європи мати виграний проект на Міжнародну кредитну мобільність (інформація у відділі міжнародної співпраці).
Ступенева мобільність: мобільність на навчання за повним курсом спільної освітньої програми, для отримання диплому магістра/ PhD (спільного, подвійного, багатостороннього) у закладі країни-члена програми.
Гранти/стипендії на мобільність: грошова винагорода, що покриває витрати на навчання, проживання, харчування та інші необхідні витрати переможців відповідних конкурсів.

Опис можливостей для індивідуальної академічної мобільності в рамках програми Еразмус+ англійською мовою:
для студентів (students)
• для стажування, проходження практики (Traineeships)
• для викладачів (staff)
• для науковців: інформація про гранти на мобільність в рамках Марі Складовська-Кюрі Горизонт 2020

Деталі на відповідних сайтах Еразмус+ для студентів: http://www.em-a.eu/http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/joint-master_en.htm

Еразмус+: Еразмус Мундус Action 1 та Action 2: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/funding/available_partnerships.php
Інші можливості отримання стипендій в державах-членах ЄС - публікація Представництва ЄС "Навчайся в Європі".