ЩО ЦЕ?

Конкурси стипендій Європейського Союзу Erasmus Mundus Joint Master and PhD Degrees на отримання повної вищої освіти в Європі на рівні магістра і доктора філософії.

• Програми ступеневої мобільності передбачають отримання стипендії повного забезпечення (навчання, дослідження, підручники, бібліотека, проїзд, проживання, страхування тощо) для навчання на спільних програмах Еразмус Мундус, для отримання ступеня магістра (для магістерських програм) або доктора філософії (для докторських програм).

Подання документів аплікантом відбувається он-лайн напряму на обрану вами спільну програму (або максимум на 3 одночасно) через відповідні веб-сайти, кожен з яких має координуючий університет і контактну особу, які діють від імені всього партнерства.

Навчання буде відбуватись в не менше ніж двох вищих навчальних закладах з країн-членів програми Еразмус+, що розробили і організували відповідну обрану вами спільну програму.

Схема мобільності (індивідуальна навчальна траєкторія) тобто в яких університетах навчаєтся і в якій послідовності, визначається координаторами спільної програми або пропонується студентом.

• Тривалість навчання складає 1/1,5/2 роки для спільних магістерських програм і 3 роки для докторських програм.

• Диплом: за умови успішного навчання студенти отримують спільний, подвійний або багатосторонній диплом про вищу освіту відповідного рівня - магістра або доктора філософії.

• Розмір стипендій: стипендіати магістерських програм отримують стипендію в розмірі 1000 EUR на місяць, стипендіати докторських програм – близько 2800 EUR на місяць.

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

• Студент / випускник (*) - для навчання
• Викладач - викладання унікальних інноваційних курсів

* Будь-яка особа, незалежно від віку і статусу, яка вже має щонайменше ступінь бакалавра або навчається на IV курсі (для спільних магістерських програм), або має ступінь магістра (для спільних PhD програм), може самостійно взяти участь у конкурсах незалежно від українського закладу вищої освіти.
** Зауважте, що для участі в конкурсах таких стипендій не обов'язково бути студентом!

Звертаємо Вашу увагу, що посередників не існує. Кожен аплікант подається самостійно та незалежно від українського вищого навчального закладу. Важливо вивчити детально всі правила на сайті відповідної спільної програми, заповнити і подати відповідні документи он-лайн.

ЯК БРАТИ УЧАСТЬ  ТА ЯКІ КЛЮЧОВІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ВИВЧИТИ?  

Крок перший:

Оберіть програму з каталогу спільних програм Erasmus Mundus Joint Degrees на сайті:https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/library/scholarships-catalogue_en

Ознайомтесь з детальними кроками в презентації:

Корисно ознайомитись з матеріалами і рекомендаціями Асоціації студентів і випускників програми Еразмус+ за посиланням: http://www.esaa-eu.org/about/
Довідково: В результаті двох конкурсів стипендій на спільні програми у 2015-2017 рр. громадяни України отримали 160 стипендії (146 стипендати на спільні магістерські програми, 14 стипендіатів на спільні докторські програми). У залежності від обраних спільних магістерських та докторських програм, українські студенти навчаються в університетах Австрії, Бельгії, Нідерландів, Великобританії, Іспанії, Швеції, Франції, Італії, Німеччини, Португалії та інших країн.

Крок перший
Щоб стати стипендіатом програми, викладач повинен запропонувати партнерству ЗВО, що організував відповідну Спільну магістерську програму, розроблений ним курс напряму магістерської програми, який може бути цікавим, корисним і затребуваним потенційними студентами. Як правило, викладач повинен мати науковий ступінь, не нижче кандидата наук, але іноді є можливість і для молодого викладача зі ступенем магістра отримати стипендію, у разі, якщо запропонований ним курс буде саме таким, який необхідний партнерству для змістовного наповнення програми.

Детальніше...