ЩО ЦЕ?
Короткострокові програми обміну/ навчання (3-12 міс) для українських бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів; а також короткострокові стажування/ викладання/ підвищення кваліфікації (від 5 днів до 2 міс) для викладачів та адміністративного персоналу вищих навчальних закладів.

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?
Студенти (бакалаври, магістри, аспіранти, докторанти), викладачі, адміністративний персонал українських ВНЗ.

Зауважте, що в рамках конкурсів Еразмус Мундус Партнерства (останні конкурси – у 2016 році) можуть брати участь студенти, викладачі, адміністративний персонал ВНЗ не залежно від того, чи є ці ВНЗ членами партнерства.
Для проектів кредитної мобільності за програмою Еразмус+ (початок конкурсів восени 2016 року) – ставати учасниками конкурсів зможуть студенти, адміністративний персонал і викладачі тільки тих ВНЗ, що виграли проект на академічну мобільність.

ДЕ ШУКАТИ ІНФОРМАЦІЮ?

Нові конкурси стипендій на кредитну мобільність в рамках програми Еразмус+ на 2016-2017 навчальний рік вже відкрито починаючи з осені 2015 року на основі угод між ВНЗ України та Європи. Будь ласка, звертайтеся до міжнародних відділів своїх ВНЗ і запитуйте, чи є такі міжуніверситетські угоди.
Тривалість короткострокової кредитної мобільності - від 3 до 12 місяців, в окремих випадках буде дозволено також комбінувати із стажуванням – від 2 до 12 місяців (починаючи з 2017 року).

Українські студенти, що приїздять до Європи, можуть розраховувати на щомісячну стипендію, розміром від 750 до 850 євро, залежно від вартості проживання у даній країні, а також покриття дорожніх витрат, залежно від відстані між навчальним закладом, що віпдравляє, та навчальним закладом, що приймає студента. В базі оберіть сторінку - InternCreditMob_2015_2016, профільтруйте по 2016 р. та занйдіть свій університет:

База проектів Еразмус+: Напрям Жана Моне, Розвиток потенціалу вищої освіти, Мобільність та інші (2014, 2015, 2016рр.)

Українські викладачі і адміністративний персонал, що приїздять до Європи, можуть розраховувати на покриття витрат від 100 до 160 євро за день, залежно від вартості проживання у даній країні, а також покриття дорожніх витрат, залежно від відстані між навчальним закладом, що відправляє, та навчальним закладом, що приймає.

Про інші можливості конкурсів кредитної мобільності є інформація на веб-сайтах партнерств Еразмус Мундус Action 2, де ще залишилась дуже обмежена кількість стипендій, деталі див. за посиланням: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_2_en.php#fragment-1d

Додаткові можливості з академічної мобільності в країнах ЄС: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/education-in-eu_uk.pdf

ОСНОВНІ КРОКИ для участі у конкурсах стипендій Міжнародної кредитної мобільності для студентів (бакалаври, магістри, аспіранти, докторанти), викладачів та співробітників.

Крок перший

Дізнатись у відділі міжнародних зв'язків вашого ВНЗ про наявність такого гранту на основі Міжінституційної угоди.
Якщо є, то дізнатись, який(і) заклад(и) є партнерами, які умови отримання стипендії і строки участі в конкурсі та де можна знайти інформацію про деталі і контакти.

База проектів Еразмус+: Напрям Жана Моне, Розвиток потенціалу вищої освіти, Мобільність та інші (2014, 2015, 2016рр.)
Крок другий
Ознайомтесь з правилами, проконсультуйтесь з відповідальною особою від вашого закладу, завантажте пакет документів, заповніть і надішліть до участі в конкурсі.
Крок третій
Уточніть у міжнародного відділу вашого ВНЗ інформацію щодо результатів конкурсу та подальших дій. Проконсультуйтесь, яка процедура у вашому закладі щодо організації вашої мобільності та які документи потрібно для участі.

За результатами першого конкурсу 2016 р. 125 проектів з Міжнародної кредитної мобільності виграли університети з 31 країн-членів програми Еразмус+ у партнерстві з 127 вищими навчальними закладами з України. Загалом гранти на мобільність отримуватимуть 2220 стипендіат, включаючи - 1583 стипендіатів з України до Європейських університетів, а з Європи до України приїздять 637 стипендіати.

За результатами першого конкурсу 2015 р. 125 проектів з Міжнародної кредитної мобільності виграли 104 університети з 27 країн-членів програми Еразмус+ у партнерстві з 127 вищими навчальними закладами з України. Загалом гранти на мобільність отримують 2154 стипендіати, включаючи - 1772 стипендіатів з України до Європейських університетів, а з Європи до України приїздять 382 стипендіати.

Відповіді на часті запитання від студентів щодо участі в програмі Еразмус+: http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/doc/students-questions-answers_en.pdf

Деталі на відповідних сайтах Еразмус+ для студентів: http://www.em-a.eu/
http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/joint-master_en.htm
Інші можливості на стипендії на мобільність: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/study-in-europe_uk.pdf

Інформація буде постійно оновлюватись.

Презентація для бажаючих отримати стипендії для навчання, освіти за спільними магістерськими програмами, стажування, викладання, підвищення кваліфікації, молодіжних обмінів і професійного розвитку: