Що це?
Короткострокові програми обміну/ навчання (3-12 міс) для українських бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів; а також короткострокові стажування/ викладання/ підвищення кваліфікації (від 5 днів до 2 міс) для викладачів та адміністративного персоналу вищих навчальних закладів.

Хто може взяти участь?
Студенти (бакалаври, магістри, аспіранти, докторанти), викладачі, адміністративний персонал українських ВНЗ.

Зауважте, що в рамках конкурсів Еразмус Мундус Партнерства (останні конкурси – у 2016 році) можуть брати участь студенти, викладачі, адміністративний персонал ВНЗ не залежно від того, чи є ці ВНЗ членами партнерства.
Для проектів кредитної мобільності за програмою Еразмус+ (початок конкурсів восени 2016 року) – ставати учасниками конкурсів зможуть студенти, адміністративний персонал і викладачі тільки тих ВНЗ, що виграли проект на академічну мобільність.

Де шукати інформацію?

Total number of Ukrainain Higher Education Institutions won the mobility projects in 2015: 127.

Participating Ukrainian Higher Education Institutions involved into more than 3 projects on Credit Mobility:

Uzhhorod National University; Odessa I.I. Mechnikov National University; Kyiv National Linguistic University; Bukovinian State Medical University; Dnipropetrovsk National University; Ivan Franko National University of Lviv; Taras Schevchenko National University Of Kyiv; Zaporizhzhya National University; Krok University; Lutsk National Technical University; Alfred Nobel University; Chernivtsi National University; Lviv Polytechnic National University; Sumy state university; National Technical University Of Ukraine - "Kyiv Polytechnic Institute"; National Technical University - Kharkiv Polytechnic Institute; Pryazovskyi State Technical University (PSTU) Mariupol; V.N. Karazin Kharkiv National University; National University of Kyiv-Mohyla Academy (NaUKMA); Donetsk National University; National University Of Life And Environmental Sciences Of Ukraine - Kiev.

We invite students and staff to check immediately with International Relation Departments of their Universities on the opportunities for mobility grants Erasmus+.

Нові конкурси стипендій на кредитну мобільність в рамках програми Еразмус+ на 2016-2017 навчальний рік вже відкрито починаючи з осені 2015 року на основі угод між ВНЗ України та Європи. Будь ласка, звертайтеся до міжнародних відділів своїх ВНЗ і запитуйте, чи є такі міжуніверситетські угоди.
Тривалість короткострокової кредитної мобільності - від 3 до 12 місяців, в окремих випадках буде дозволено також комбінувати із стажуванням – від 2 до 12 місяців (починаючи з 2017 року).

Українські студенти, що приїздять до Європи, можуть розраховувати на щомісячну стипендію, розміром від 750 до 850 євро, залежно від вартості проживання у даній країні, а також покриття дорожніх витрат, залежно від відстані між навчальним закладом, що віпдравляє, та навчальним закладом, що приймає студента.

Українські викладачі і адміністративний персонал, що приїздять до Європи, можуть розраховувати на покриття витрат від 100 до 160 євро за день, залежно від вартості проживання у даній країні, а також покриття дорожніх витрат, залежно від відстані між навчальним закладом, що відправляє, та навчальним закладом, що приймає.

Інші можливості слідкуйте за оголошенням конкурсів стипендій на веб-сайтах партнерств Еразмус Мундус, де ще залишилась обмежена кількість стипендій.

Перелік партнерств Еразмус Мундус за участі ВНЗ України:
MID (http://www.utu.fi/en/sites/mid/Pages/home.aspx)
HERMES (www.erasmusmundus-hermes.uoa.gr)
MEDEA (http://www.ema2-medea.com)
HUMERIA (http://humeria.eu)
EMINENCE (http://mundus.amu.edu.pl/EMINENCE)
EMINENCE II (http://mundus.amu.edu.pl/EMINENCEII)
EMBER (http://ember.us.es)
EUROEAST (www.euroeast.polito.it)
IANUS II (http://ianus.uaic.ro/ianusII)
ALRAKIS II (http://www.alrakis2.eu)
ACTIVE (http://active.meil.pw.edu.pl)
EFFORT (http://erasmusmunduseffort.teithe.gr)
BACKIS (http://www.wbackis.univ-montp2.fr)
INFINITY (http://infinity.fa.ulisboa.pt)
ELECTRA (http://www.electra-project.eu)

Також дивіться тут http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_2_en.php#fragment-1d

Як взяти участь в конкурсі?
Детальну інформацію щодо правил участі в конкурсі стипендій уважно перевіряйте на веб-сайтах партнерств (наприклад, одного року конкурси можуть бути відкриті для бакалаврів і викладачів, а іншого – тільки для аспірантів).
Процедура подання документів зазвичай є електронною і включає онлайн-заявку, рекомендаційні листи і документи, що підтверджують ваші академічні і професійні досягнення, мотивацію, рівень знання мови тощо.

Основні кроки для участі у конкурсах стипендій / кредитна мобільність для студентів (бакалаври, магістри, аспіранти, докторанти), викладачів та співробітників.

Крок перший
Дізнатись у відділі міжнародних зв'язків вашого ВНЗ про наявність такого гранту на основі Міжінституційної угоди.
Якщо є, то дізнатись, який(і) заклад(и) є партнерами, які умови отримання стипендії і строки участі в конкурсі та де можна знайти інформацію про деталі і контакти.
Крок другий
Ознайомтесь з веб-сайтом партнерства, проконсультуйтесь з відповідальною особою від вашого закладу, завантажте пакет документів, заповніть і надішліть до участі в конкурсі.
Крок третій
Уточніть у міжнародного відділу вашого ВНЗ інформацію щодо результатів конкурсу та подальших дій. Проконсультуйтесь, яка процедура у вашому закладі щодо організації вашої мобільності та які документи потрібно для участі.

Відповіді на часті запитання від студентів щодо участі в програмі Еразмус+
http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/doc/students-questions-answers_en.pdf

Деталі на відповідних сайтах Еразмус+ для студентів: http://www.em-a.eu/
http://ec.europa.eu/education/opportunities/higher-education/joint-master_en.htm
Інші можливості на стипендії на мобільність: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/documents/virtual_library/study-in-europe_uk.pdf

Інформація буде постійно оновлюватись.

Презентація для бажаючих отримати стипендії для навчання, освіти за спільними магістерськими програмами, стажування, викладання, підвищення кваліфікації, молодіжних обмінів і професійного розвитку: