ЩО ЦЕ?

• Програми ступеневої мобільності передбачають отримання стипендії для навчання на спільних програмах Еразмус Мундус, для отримання ступеня магістра (для магістерських програм) або доктора філософії (для докторських програм) в не менше ніж двох вищих навчальних закладах з країн-членів програми Еразмус+, що розробили і організували обрану вами спільну програму. Схема мобільності (індивідуальна навчальна траєкторія) визначається самою спільною програмою або пропонується студентом.

• Тривалість навчання складає 1/1,5/2 роки для спільних магістерських програм і 3 роки для докторських програм.

• В результаті навчання студенти отримують спільний, подвійний або багатосторонній диплом.

• Стипендіати магістерських програм отримують стипендію в розмірі 1000 EUR на місяць, стипендіати докторських програм – близько 2800 EUR на місяць.

ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?

• Студент / випускник (*)
• Викладач

* Будь-яка особа, незалежно від віку і статусу, яка вже має щонайменше ступінь бакалавра або навчається на IV курсі (для спільних магістерських програм), або має ступінь магістра (для спільних PhD програм), може самостійно взяти участь у конкурсах незалежно від українського ВНЗ.
** Зауважте, що для участі в конкурсах таких стипендій не обов'язково бути студентом!

Звертаємо Вашу увагу, що посередників не існує. Кожен аплікант подається самостійно та незалежно від українського вищого навчального закладу. Важливо вивчити детально всі правила на сайті відповідної спільної програми, заповнити і подати відповідні документи он-лайн.

ЯК БРАТИ УЧАСТЬ?  

Крок перший:

Оберіть програму з переліку на сайті Спільних магістерських програм: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_master_courses_en.php

або на сайті Спільних докторських програм: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_joint_doctorates_en.php

 

Додаткові можливості з академічної мобільності в країнах ЄС.
 
В результаті двох конкурсів стипендій на спільні програми у 2015-2016 рр. громадяни України отримали 68 стипендій (63 стипендати на спільні магістерські програми, 5 стипендіатів на спільні докторські програми). У залежності від обраних спільних магістерських та докторських програм, українські студенти навчаються в університетах Австрії, Бельгії, Нідерландів, Великобританії, Іспанії, Швеції, Франції, Італії, Німеччини, Португалії та інших країн.