МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність

Навчальна (академічна) мобільність за Програмою Еразмус+ має на меті сприяти міжнародній мобільності студентів, викладачів та працівників вищих навчальних закладів. Роль вищих навчальних закладів у цьому процесі – організувати такі індивідуальні можливості, взявши участь у конкурсах Програми Еразмус+ за напрямом КА1: навчальна (академічна) мобільність.

Участь у таких конкурсах дає можливість вищим навчальним закладам вдосконалити навички управління міжнародними проектами, покращити свій організаційний потенціал, відкрити нові горизонти для інтернаціоналізації вищої освіти як на організаційному, так і на індивідуальному рівнях для свого навчального закладу та своїх студентів, викладачів та працівників задля подальшої участі в майбутніх міжнародних проектах з партнерами з усього світу.

Для вищих навчальних закладів з України як країни-партнера* Програми ЄC Еразмус+ відкриті можливості співпраці з вищими навчальними закладами країн-членів** Програми щодо організації навчальної (академічної) мобільності: кредитної або ступеневої.

З процесом підготовки, подання та реалізації проектів з навчальної (академічної) мобільності українськими вищими навчальними закладами спільно із європейськими партнерами-університетами за Програмою Еразмус+ можна ознайомитись за матеріалами Інформаційних днів Еразмус+ в Україні

З умовами участі вищих навчальних закладів України у конкурсах Еразмус+ для проектів з кредитної мобільності, з документацією та рекомендаціями щодо участі та реалізації проектів на мобільність можна детальніше ознайомитись у розділі КА1: Можливості для вищих навчальних закладів - Міжнародна кредитна мобільність 

УВАГА! Конкурс для участі у проектах з кредитної мобільності оголошується щорічно у жовтні та триває, як правило, до лютого наступного календарного року.

Про кроки, правила і умови участі у проектах із ступеневої мобільності*** для вищих навчальних закладів можна дізнатись у розділі КА1: навчальна (академічна) мобільність – Можливості для вищих начальних закладів – СТУПЕНЕВА мобільність

УВАГА! Конкурси проектів на організацію ступеневої мобільності до магістратури і аспірантури триває з жовтня кожного року до лютого наступного календарного року.

* Країни-партнери програми (Partner Countries) Еразмус+: близько 150 країн, включаючи країни – політики сусідства (серед інших і Україна – територія, що визнана міжнародним правовм), Західні Балкани, Азія, Центральна Азія, Близький Схід, Південна Африка, Латинська Америка, країни Африки, Карибського та Тихоокеанського басейну (див.Керівництво до програми Еразмус+).

** Країни-члени програми (Programme Countries) Еразмус+: 33 країни, серед яких 28 держав-членів ЄС, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, країни – кандидати: Туреччина, Македонія

*** Термін «ступенева мобільність» використовується відповідно до контексту Програми Еразмус+ – мобільність на навчання за повним курсом навчальної програми, для отримання диплому магістра / PhD (спільного, подвійного, багатостороннього) у країні(ах)-члена(ів) Програми Еразмус+.

Звертаємо Вашу увагу! Перед зверненням за консультацією до Національного офісу Еразмус+ в Україні рекомендуємо обов'язково ознайомитись з Керівництвом до Програми Еразмус+ (Erasmus+ Programme Guide).

Корисно: "Від Еразмус Мундус до Еразмус+: факти і статистика регіону Східного Партнерства" 

База проектів Еразмус+ всіх напрямків: