ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТУ З МІЖНАРОДНОЇ КРЕДИТНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Хто може організувати кредитну мобільність? Проект з міжнародної кредитної мобільності може бути організований закладами вищої освіти з України та одним ЗВО-партнером з країни-члена Програми Еразмус+.

Для чого? Можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності. Планується, що протягом 2015-2020 рр. Програмою Еразмус+ буде надано фінансування для реалізації 135 тис. грантів з кредитної мобільності. Процес подання та відбору проектів з кредитної мобільності за Програмою Еразмус+ є децентралізованим та є повною відповідальністю Національних агентств країн-членів Програми Еразмус+.

Для кого? Міжнародна кредитна мобільність може організовуватись для студентів (молодших бакалаврів, бакалаврів (окрім 1-го курсу), магістрів, аспірантів), викладачів та працівників закладів вищої освіти. Рекомендовано щоб обмін за міжуніверситетськими проектами з міжнародної кредитної мобільності був двостороннім.

У яких галузях знань? Навчання або викладання за кредитною мобільністю можливе у різних галузях знань.

Де ознайомитись з деталями? Для вивчення детальної інформації щодо участі у конкурсі з міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ International Credit Mobility (ICM), будь ласка, ознайомтесь із відповідним розділом Керівництва до Програми Еразмус+ (Erasmus+ Programme Guide).

Яка тривалість проектів? Термін впровадження проектів може бути 16-24 місяці.

Яка тривалість мобільності для індивідуальних осіб?

  • Для студентів кредитна мобільність складає від 3 до 12 місяців для навчання та від 2 до 12 місяців для стажування-практика (можливість стажування-практики для студентів з країн-партнерів вже відкрита з 2018 року). Загальна тривалість кредитної мобільності для студентів не може перевищувати 12 місяців за цикл навчання незалежно від типу та тривалості мобільностей.
  • Для викладачів та працівників закладу мобільність може тривати від 5 днів до 2 місяців.

Які кошти отримують українські учасники кредитної мобільності? Відповідно до умов Програми Еразмус+ сума визначається залежно від того, до якої групи відноситься країна, де здійснюватиметься мобільність (детальна інформація у Erasmus+ Programme Guide):

  • Стипендія для студентів-учасників кредитної мобільності складає 800-950 євро на місяць.
  • Добові для викладачів та працівників складають 140-180 євро на день.

Рекомендовано повідомляти учасникам кредитної мобільності (студентам, викладачам та працівникам) про важливість збереження підтверджувальних документів про витрати (квитанції про оплату за готель, транспорт тощо), а також про необхідність отримання довідки у приймаючого закладу щодо сплати/стягнення податків (якщо таке було).

Звертаємо увагу, що представникам вищих навчальних закладів необхідно фахово розумітись та надати роз’яснення учасникам кредитної мобільності щодо документації, відповідальності, прав і обов'язків, законодавчої бази академічної мобільності, питань оподаткування стипендій, оплат та коштів на перебування що передбачаються у межах їх участі у проектах з кредитної мобільності. Також обов'язково забезпечити автоматичне визнання кредитів після повернення стипендіата університетом в Україні. Якщо такого не відбувається, університет з країни-члена програми Еразмус+ має право вимагати від вищого навчального закладу повернення коштів витрачених на стипендіатів.

Довідково:

Яким є фінансове покриття адміністративних витрат під час реалізації кредитних мобільностей? Передбачається, що для покриття адміністративних витрат партнерство університетів отримуватиме по 350 євро за кожного мобільного учасника, а також додаткові кошти для учасників зі спеціальними потребами.

Хто подає проектну заявку? Відповідно до умов Програми Еразмус+ аплікантом проекту з кредитної мобільності повинен бути університет з країни-члена Програми Еразмус+. Європейський університет повинен бути підписантом Хартії Еразмус з вищої освіти. Вищий навчальний заклад з України може бути партнером проектної заявки з кредитної мобільності. ЄС Інструмент з розбудови парнерства може допомогти у пошуку парнерів для спільних проектів.  

Куди подається проектна заявка? Проектні заявки подаються університетом-аплікантом з країни-члена програми до свого Національного агентства Програми Еразмус+, агентства розглядають та приймають рішення щодо проектів-переможців та оприлюднюють результати.

Як подавати заявкувебінар щодо заповнення аплікаційної заяки англійською мовою.

Звертаємо увагу, що відділи міжнародних зв'язків навчальних закладів можуть отримати консультації щодо участі у проектах з міжнародної кредитної мобільності у команди Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Довідково:

*Презентація з активними гіперпосиланнями нижче
 
!!! ВАЖЛИВО ОЗНАЙОМИТИСЬ ВИЩИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДАМ УКРАЇНИ
 
Ключові документи та корисні матеріали для підготовки проектів з кредитної мобільності Еразмус+ та їх реалізації 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
17. Handbook for Higher Education Institutions on International Credit Mobility Projects (application and management)

Увага! НОВИНКА Довідник для вищих навчальних закладів щодо реалізації проектів з міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ (лютий 2017 р.), а також вже українською мовою!
Інші корисні матеріали:
Про можливості для закладів вищої освіти України

Національне агентство Еразмус+ Великої Британії
Національне агентство Еразмус+ Німеччини
Досвід Університету прикладних наук з Білефельду (Німеччина)
Досвід університету Саарланду (Німеччина)
University of Cadiz (Spain)
Досвід Львівського національного університету імені Івана Франка
Досвід НТУ "КПІ"
Досвід СумДУ
Важливо ознайомитись:
Практичний довідник
Як подавати проектну заявку на конкурс ІСМ
Що потрібно та що не потрібно робити країнам-партнерам під час підготовки проектних заявок і виконання проектів
Часті запитання від закладів вищої освіти країн-партнерів
Tips&Tricks
Співпраця з польськими університетами
Матеріали Міжнародного контактного семінару (контакти потенційних партнерів)