МІЖНАРОДНА КРЕДИТНА МОБІЛЬНІСТЬ ЕРАЗМУС+ (ІСМ Е+)

Конкурс 2017 р. для подання спільних проектних заявок на організацію міжнародної кредитної мобільності за Програмою Еразмус+ ЗАКРИТО. 

Наступний конкурс 2018 р. за напрямом Еразмус+ КА1 (Е+ ІСМ) буде відкрито у жовтні 2017 р. Будь ласка, слідкуйте за інформацією на нашому сайті.

Для вивчення детальної інформації щодо участі у конкурсі з міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ - International Credit Mobility (ICM), будь ласка, ознайомтесь із відповідним розділом Керівництва до Програми Еразмус+ (Erasmus+ Programme Guide).

ПРО НАПРЯМ ЕРАЗМУС+ КА1: НАВЧАЛЬНА (АКАДЕМІЧНА) МОБІЛЬНІСТЬ 

У рамках Програми ЕС Еразмус+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність - міжнародна кредитна мобільність для українських вищих навчальних закладів відкриті можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності. Планується, що протягом 2015-2020 рр. Програмою Еразмус+ буде надано фінансування для реалізації 135 тис. грантів з кредитної мобільності. Процес подання та відбору проектів з кредитної мобільності за Програмою Еразмус+ є децентралізованим та є повною відповідальністю Національних агентств країн-членів Програми Еразмус+.

Звертаємо увагу, що обмін за міжуніверситетськими проектами з міжнародної кредитної мобільності повинен бути двостороннім.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТУ З КРЕДИТНОЇ МОБІЛЬНОСТІ

Хто може організувати кредитну мобільність? Проект з міжнародної кредитної мобільності може бути організований вищими навчальними закладами з України та одним ВНЗ-партнером з країни-члена Програми Еразмус+

Для кого? Кредитна мобільність може організовуватись для студентів (бакалаврів (окрім 1-го курсу), магістрів, аспірантів), викладачів та працівників вищих навчальних закладів

У яких галузях знань? Навчання або викладання за кредитною мобільністю можливе у різних галузях знань

Якою може бути тривалість проектів з кредитної мобільності? Термін впровадження проектів може бути 16-24 місяці

Якою може бути тривалість кредитної мобільності для індивідуальних осіб?

  • Для студентів кредитна мобільність складає від 3 до 12 місяців для навчання та від 2 до 12 місяців для стажування (можливість стажування для студентів з країн-партнерів відкрита з 2016 року). Загальна тривалість кредитної мобільності для студентів не може перевищувати 12 місяців за цикл навчання незалежно від типу та тривалості мобільностей
  • Для викладачів та працівників навчального закладу мобільність може тривати від 5 днів до 2 місяців

Які кошти отримують українські учасники кредитної мобільності? Відповідно до умов Програми Еразмус+ сума визначається залежно від того, до якої групи відноситься країна, де здійснюватиметься мобільність (детальна інформація у Erasmus+ Programme Guide):

  • Стипендія для студентів-учасників кредитної мобільності складає 750-850 євро на місяць;
  • Добові для викладачів та працівників складають 100-160 євро на день.

Звертаємо увагу, що представникам вищих навчальних закладів необхідно фахово розумітись та надати роз’яснення учасникам кредитної мобільності щодо документації, відповідальності, прав і обов'язків, законодавчої бази академічної мобільності, питань оподаткування стипендій, оплат та добових, що передбачаються у межах їх участі у проектах з кредитної мобільності. Також обовязково забезпечити автоматичне визнання кредитів після повернення стипендіата університетом в Україні. Якщо такого не відбувається, університет з країни-члена програми Еразмус+ має право.

Яким є фінансове покриття адміністративних витрат під час реалізації кредитних мобільностей? Передбачається, що для покриття адміністративних витрат партнерство університетів отримуватиме по 350 євро за кожного мобільного учасника до сотого та по 200 євро за кожного понад сотого, а також додаткові кошти для учасників зі спеціальними потребами.

Хто подає проектну заявку? Відповідно до умов Програми Еразмус+ аплікантом проекту з кредитної мобільності повинен бути університет з країни-учасника Програми Еразмус+. Європейський університет повинен бути підписантом Хартії Еразмус з вищої освіти. Вищий навчальний заклад з України не може бути аплікантом проектної заявки з кредитної мобільності.

Куди подається проектна заявка? Проектні заявки подаються університетом-аплікантом до Національних агентств Програми Еразмус+, агентства розглядають та приймають рішення щодо проектів-переможців.

Як подавати заявку (вебінар англійською мовою): https://www.youtube.com/watch?v=PKL4HasUBQ4

Звертаємо увагу, що відділи міжнародних зв'язків навчальних закладів можуть отримати консультації щодо участі у проектах з кредитної мобільності у команди Національного Еразмус+ офісу в Україні.

 
 
!!! Важливо ознайомитись вищим навчальним закладам України! КЛЮЧОВІ ДОКУМЕНТИ ТА КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТІВ З КРЕДИТНОЇ МОБІЛЬНОСТІ ЕРАЗМУС+ ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Запрошуємо відділи міжнародних зв'язків, та інші структурні підрозділи навчальних закладів з України ознайомитись з корисними матеріалами щодо особливостей реалізації проектів мобільності: http://www.erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/konkursy/kredytna-mobilnist.html

Корисна інформація щодо КА. Learning Mobility розміщена на сайті Національного агенства Еразмус+ Великої Британії: https://erasmusplus.org.uk/higher-education-projects

Запис он-лайн вебінарів: https://www.youtube.com/watch?v=PKL4HasUBQ4

Особливо з рекомандаціями ЄС щодо реалізації проектів країнами-партнерами Програми Еразмус: the European Commission has produced a Quick Reference Guide for Partner Country HEIs (494 KB) selected for International Credit Mobility projects. This useful guide will provide partner institutions with basic information on the key documents, rules, guidelines and next steps.

Інша корисна інформація: http://mon.gov.ua/citizens/rozyasnennya/akademichna-mobilnist/

http://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/884-poriadok-realizatsii-prava-na-akademichnu-mobilnist-postanova-kmu-vid-12-08-2015.html

Закон України "Про вищу освіту" 2014 р. українською мовою: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1556-18

Переклад Закону про вищу освіту англійською мовою можна завантажити тут: Law_Higher Education_Ukraine_EN_2014

Особлива увага вищими навчальними закладами України повинна приділятись відкритому, прозорому та рівному доступу потенційних стипендіатів до можливостей в рамках виграних проектів на мобільність.

Важливо розміщати інформацію на сайті університету з можливостями, умовами участі і критеріями відбору, публікувати результати тощо.

Всі деталі необхідно обговорювати з партнерами для зручності переклади документів українською мовою: http://www.erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/konkursy/kredytna-mobilnist.html