До уваги студентів і працівників університетів, та всіх задіяних до реалізації проектів Еразмус+ за різними напрямами, там де потрібно брати участь у заходах проектів та чи навчатись.

Плануючи відрядження чи поїздку в рамках проектів співпраці, мобільності за обміном чи на навчання програми Еразмус+ важливо пам'ятати про наступне:

1. Безвіз поширюється лише на власників біометричних паспортів. Але НЕ з метою навчання. Детальне роз'яснення за посиланням тут.
2. Безвіз передбачає короткотермінове! перебування в 30 європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів з метою приватної подожі. При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю, достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу), зворотний квиток, поліс медстрахування.
3. На триваліший час перебування в ЄС - необхідно оформити візу.
4. Безвіз не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС. Для всіх студентів, які отримують гранти на навчання з міжнародної кредитної мобільності, потрібно отримати візу на навчання. Для цього необхідно звернутись до відповідних посольств і уточнити тип необхідної візи (наприклад: національна віза).
Теж саме стосується студентів, які прибувають в Україну в рамках програм мобільності з ЄС. Необхідно звернутись до посольств України та уточнити тип і вартість візи на навчання.
5. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.
Більше інформації, яку наведено (Інфографіка та Пам'ятка), надано Міністерством закордонних справ України:
Інфографіка

Пам'ятка FAQ - Подорожуємо без віз
Відео на сайті Представництва ЄС в Україні

Детальніше...

good presentationПостанова Кабінету Міністрів України від 12/08/2015 для користування під час планування мобільності по програмі Еразмус+ “Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність ” № 579.

Текст Постанови українською мовою та англійською мовою/ Regulation on Academic Mobility Right translated into English language

Детальніше...