Шановні виконавці проектів програми Темпус в Україні, до Вашої уваги корисна інформація щодо реалізації проектів програми Темпус IV в Україні, розяснення статтей використання бюджету гранту, підготовлена на основі досвіду виконання проектів ВНЗ України та рамкових інструкцій EACEA, щодо запровадження проектів Темпус IV. Інформація може бути корисною для керівників ВНЗ, національних координаторів проектів, контактних осіб від України, юридичних та відділів бухгалтерії – ВНЗ виконавців (реципієнтів) поточних проектів програми Темпус IV.

Рекомендуємо уважно ознайомитись для запобігання помилок, затримки виконання проектів та роботи з фінансовими, юридичними відділами та різними інспекціями.

Детальніше...

Всі діючі проекти Європейського Союзу Програми Темпус за участю партнерів з України повинні обов'язково зареєструвати проект в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та отримати Реєстраційну картку проекту

Державна реєстрація проектів є підставою для реалізації права на одержання відповідних пільг (закупівля обладнання та придбання товарів/ послуг без сплати ПДВ, пільги з оподаткування при митному оформленні товарів тощо), передбачених законодавством та міжнародними договорами України.

Державна реєстрація проекту (реєстраційна картка) є підставою для звільнення від обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходження в іноземній валюті за проектами (програмами) фінансованими ЄС та міжнародної технічної допомоги, що пройшли державну реєстрацію (постанова Національного банку України від 13.12.2016 № 410 (редакція від 9.02.2017р.) Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України").

Рекомендуємо уважно ознайомитись з рекомендаціями, що наведено нижче для запобігання затримки проведення оплат, поставки обладнання, розмитнення тощо.

Всі документи завантажено: http://www.erasmusplus.org.ua/2014-05-30-14-56-19/prezentatsii/category/5-reiestratsiia-proektiv.html

Детальніше...

Моніторинг – це важливий і обов’язковий етап у процесі реалізації проекту. Моніторинг включає збір, обробку, аналіз інформації, що здійснюються з метою аналізу досягнень і прогресу в реалізації проекту або визначення ризиків і проблем у процесі його впровадження. Команда проекту Еразмус+ забезпечує внутрішній моніторинг проекту.
Моніторинг, що здійснюється представниками Національних Еразмус+ офісів, має назву виїзного моніторингу (Field Monitoring), і проводиться, щонайменше, два рази протягом життєвого циклу проекту.
Моніторинг відбувається відповідно до плану моніторингу, узгодженого між Виконавчим агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури, Національним Еразмус+ офісом в Україні та виконавцями проектів Еразмус+ СВНЕ.
Розрізняють такі основні типи моніторингу: 1) превентивний 2) дорадчий моніторинг, 3) моніторинг впливу, 4) інституційний моніторинг.

Детальніше...

Нагадуємо проектним командам, обов'язково зареєструвати проект, але незалежно від того зареєстровано вже проект Темпус чи ні.

Відповідно до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги (постанова КМУ від від 15.02.2002 №153, останні зміни від 28.08.2013) та з метою забезпечення поточного моніторингу реципієнти проектів міжнародної технічної допомоги мають подавати до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України один раз на півроку картку піврічного моніторингу проекту, складену за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/153-2002-%D0%BF/paran194#n194

Катки моніторингу подаються з початку дії проекту, незалежно від того, коли проект був зареєстрований, чи не був зареєстрований. Подається одна картка від проекту, зазвичай координатором проекту в Україні, де прописуються заходи всіх реципієнтів.

Картки моніторингу за періоди:
січень-червень 2017 р. мають бути підписані, відскановані та надіслані до 10 липня 2017 р. на електронну адресу бенефіціарові в Міністерство освіти і науки Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та з копією в Національний Еразмус+ офіс в Україні Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
липень-грудень мають бути підписані, відскановані та надіслані до 10 січня 2018 на електронну адресу бенефіціарові в Міністерство освіти і науки Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та з копією в Національний Еразмус+ офіс в Україні Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Оригінали карток піврічного моніторингу в паперовому вигляді мають бути надіслані за контактами, що наведені нижче не пізніше 10 липня 2017 р. та 10 січня 2018 р. відповідно.

Детальніше...

Шановні проектні команди, просимо терміново повідомити е-мейлом на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. інформацію про співпрацю з казначейством України у разі затримки виплат по проектах освітніх програм ЄС: Темпус, Еразмус Мунудус, Жан Моне.

У листі/ е-мейлі вказати - назву проекту, неоплачені договори, № і дату платіжок, сумму, повну назву відділення казначейста та контактну особу від проекту (ФІО, посада, заклад, тел.е-мейл).

Просимо постійно повідомляти у разі проблем для координації діяльності з Представництвом ЄС в Україні щодо допомоги у вирішені затримки проплат за проектами технічної допомоги ЄС.

Шановні партнери проектів з України, до Вашої уваги лист від МОН України щодо закордонних відряджень. Від 23.05.2014 № 1/9-264

Керівникам вищих навчальних закладів 
І-IV рівнів акредитації, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України

Детальніше...