АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ
Конкурси нового етапу Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. оголошено!
Детальніше про нові можливості Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. - за посиланням.
Оновлене Керівництво до Програми Еразмус+ (Programme Guide) - за посиланням.
Міжнародна мобільність (ICM) - що це, для кого і для чого (коротко українською мовою) - за посиланням тут.
Презентація «Міжнародна мобільність у сфері вищої освіти» (детально укр.мовою), Іванна АТАМАНЧУК – завантажити.
Презентація «Успішний проєкт з мобільності» (детально укр.мовою), Іванна АТАМАНЧУК – завантажити.
Спільні магістерські програми Еразмус Мундус (EMJM) - що це, для кого і для чого (коротко укр. мовою) - за посиланням тут.
Дизайн спільних магістерських програм Еразмус Мундус (EMDM) - що це, для кого і для чого (коротко укр. мовою) - за посиланням тут.
Презентація «Сфера вищої освіти: всі конкурси напряму Еразмус Мундус» (детально укр.мовою), Іванна АТАМАНЧУК – завантажити.
Сторінка оновлюється
2014-2020 рр.
Для України як країни-партнера* (Partner Country) з країнами-членами** (Programme Countries) Програми Еразмус+ на організацію та участь в проектах з академічної мобільності відкриті такі можливості:
• МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ: короткострокові програми обміну: кредитна мобільність на навчання (3-12 міс.) та на практику (2-12 міс.) для українських студентів: (молодших) бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів; академічна мобільність для викладання / підвищення кваліфікації / на стажування (від 5 днів до 2 міс.) для викладачів та працівників закладів вищої освіти.
Хто може організовувати програми обміну?
o Один заклад вищої освіти з країни-члена Програми та один заклад вищої освіти країни-партнера Програми Еразмус+ (додатково всі інші організації для проходження студентських практик).
Заявником - координатором проєктів з мобільності виступають ЗВО країн-членів програми Еразмус+.
Координують напрям діяльності Національні Агентства Еразмус+ країн-членів Програми (децентралізований напрям).
Хто може брати участь?
o Студенти (молодші бакалаври, бакалаври, магістри, аспіранти, докторанти)
o Викладачі
o Адміністративний персонал
Детальніше для організації проєктів з мобільності для закладів вищої освіти
Детальніше для індивідуальної участі у проєктах з мобільності
• СПІЛЬНІ МАГІСТЕРСЬКІ ПРОГРАМИ – повний курс навчання / викладання на спільних освітніх програмах Erasmus Mundus з отриманням повної вищої освіти в Європі на рівні магістра.
Хто може організовувати спільні магістерські програми?
o Партнерство закладів вищої освіти країн-членів Програми (мін. 2) та заклади вищої освіти країн-партнерів Програми. Заявником - координатором проєктів виступають ЗВО країн-членів програми Еразмус+.
Координують такий напрям програми Еразмус+ Виконавче агентство ЄК з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, EACEA, Брюссель (централізований напрям).
Хто може брати участь?
o Студент / випускник (*) - для навчання
o Викладач - викладання унікальних інноваційних курсів
* Будь-яка особа, незалежно від віку і статусу, яка вже має щонайменше ступінь бакалавра або навчається на IV курсі, може самостійно взяти участь у конкурсах незалежно від українського закладу вищої освіти.
** Зауважте, що для участі в конкурсах таких стипендій не обов'язково бути студентом!
Детальніше для організації спільних магістерських програм
Детальніше для індивідуального навчання / викладання на магістратурі
Довідково: Протягом 2014-2020 рр. за напрямом КА1: Академічна мобільність, Програмою ЄС Еразмус+ передбачається надання грантів та можливостей для навчання біля 4 млн. особам та 125 тис. організаціям, виділивши 63% від загального бюджету в 14,7 млрд. євро Програми Еразмус+.
All info about COVID-19 in Ukraine: official portal of the Cabinet of Ministers of Ukraine (here), Ministry of Health of Ukraine (here) and Ministry of Education and Science of Ukraine (here).
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
Керівництво до Програми ERASMUS+ всі версії: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.) версія 2021 р. оновлюється
Детально про участь України в Програмі ЄС Еразмус+: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами)
БАЗА ПРОЄКТІВ УКРАЇНИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ ЗА 2014-2020 рр. - Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України - реципієнтів-виконавців проєктів з контактами. Файл у форматі ХL з можливістю пошуку за різними категоріями, 8 сторінок за напрямами, англійською і українською мовами, постійно оновлюється (виконавці С.Шитікова, В. Ткаченко, П.Крайнік)