Міжнародна мобільність (International Credit Mobility)
Для чого?
Можливості для співпраці з європейськими університетами задля організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом за проектами з міжнародної академічної мобільності. Студенти-учасники кредитної мобільності Еразмус+ обов'язково повертаються в Україну і отримують диплом українського закладу вищої освіти, а у Додатку до диплома будуть вказані курси, які вони вивчали у Європі.
За результатами конкурсів 2015-2019 рр. напряму Міжнародна академічна мобільність (КА107) 33 Національні агентства Еразмус+ країн-членів Програми ЄС Еразмус+ підтримали 1901 проєктів на організацію міжнародної академічної мобільності у співпраці з понад 190** українськими закладами вищої освіти у співпраці з ЄС. Загальна сума коштів грантів на проєкти мобільності з Україною сягає 42 100 599 євро. 9 056 українських студенти (бакалаврів, магістрів, аспірантів) їдуть на навчання, а працівники будуть викладати та підвищувати кваліфікацію в Європі на основі Міжінституційних угод, які організують європейські університети спільно з ЗВО України. Відповідно, 3 995 стипендіатів з Європи відвідають Україну для навчання/ викладання. Таким чином, 13 051 студентів і працівників закладів вищої освіти України і Європи візьмуть участь у взаємному міжуніверситетському обміні. По закінченню програми обміну студенти і працівники повертаються до своїх закладів в Україну та отримують український диплом.
Як приймається рішення щодо фінансування?
Процес розгляду та відбору проектів з міжнародної кредитної мобільності за Програмою Еразмус+ (КА1 або КА107) є децентралізованим та адміністративно здійснюється Національними агентствами країн-членів Програми Еразмус+. Оскільки напрям Еразмус+ Міжнародна кредитна мобільність є децентралізованою дією, то кожне з 34 Національних агентств має окремий бюджет та його розподіл між 14 Регіонами Еразмус+ для підтримки проектів з міжнародної кредитної мобільності (KA1 або КА107). Україна як країна-партнер Еразмус+ отримує фінансування на проекти Еразмус+ КА1 у межах бюджету Регіону 2 - Країни Східного партнерства (Region 2 - Eastern Partnership countries) та додаткове фінансування обсягом 2,500 тис. євро для конкурсу 2020 р., отримане визначеними Національними агентствами Еразмус+.
Конкурс з отримання гранту на реалізацію проектів з міжнародної кредитної мобільності оголошується щорічно у жовтні та триває, як правило, до лютого наступного календарного року. З умовами участі у міжнародній кредитній мобільності Еразмус+ можна детально ознайомитись у Erasmus+ Programme Guide (version 1, 2020) Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
_________________________________________________________________________
ЯК ПІДГОТУВАТИ ПРОЕКТИ З МІЖНАРОДНОЇ КРЕДИТНОЇ МОБІЛЬНОСТІ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОГРАМ ОБМІНУ ЕРАЗМУС+
КРОК 1: Пошук європейських партнерів для проектів з міжнародної кредитної мобільності
Вимоги до партнерства для проектів Е+ ІСМ (КА1): один заклад вищої освіти з країни-члена Програми Еразмус+ (Programme Countries) та один заклад вищої освіти України як країни-партнера Програми Еразмус+ (Partner Countries), а також додатково, усі інші організації для організації студентської практики. Усі організації повинні бути зареєстровані на порталі Funding & Tender Opportunities (Портал учасників проектів ЄС) та мати присвоєний номер організації; Аплікантами та координаторами проектів ІСМ виступають європейські університети з країн-членів Програми Еразмус+. Європейські університети повинні бути підписантами Хартії Еразмус з вищої освіти (список станом на 9 січня 2020 р.).
Де шукати партнерів для проектів Еразмус+ ІСМ?
• Серед своїх європейських партнерів за іншими міжнародними проектами,
• За особистими міжнародними контактами викладачів, персоналу свого навчального закладу з європейськими партнерами,
• Розмістити інформацію про свій ЗВО на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні,
• Розмістити інформацію про свій ЗВО на сайтах Національних агентств Еразмус+,
• На Порталі учасників проектів ЄС.
КРОК 2: Підготувати проектну заявку на наступний конкурс
Реалізація проектів Еразмус+ КА1 Конкурсу 2020 р. повинна розпочатись 1 серпня 2020 р. та може тривати 24 або 36 місяців. За домовленістю, консорціум або партнерство університетів готує спільну проектну заявку у вигляді он-лайн аплікаційної форми для проекту Еразмус+ КА1. Ознайомитись із аплікаційною формою Еразмус+ КА107 конкурсу 2020 р. від консорціуму університетів можна тут (.pdf версія) та від партнерства університетів можна тут (.pdf версія).
КРОК 3: Подати проектну заявку
Конкурс 2020 р. відкрито у листопаді 2019 р.
Європейський партнер як аплікант та координатор проекту подає підготовлену проектну заявку до свого Національного агентства Еразмус+.
Подання проектних заявок з Міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ на конкурс 2020 р. ЗАВЕРШЕНО. Новий конкурс вже в жовтні 2021 р.
All info about COVID-19 in Ukraine: official portal of the Cabinet of Ministers of Ukraine (here), Ministry of Health of Ukraine (here) and Ministry of Education and Science of Ukraine (here).
_________________________________________________________________________
КОРИСНІ РЕСУРСИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ проектної заявки Е+ ІСМ:
- Повна інформація про умови участі ЗВО за напрямом Міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ (Erasmus+ KA1) доступна у Керівництві до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.) (оригінал документу англ.мовою Erasmus+ Programme Guide 2020);
- NEW! Erasmus+ International Credit Mobility. Handbook for Participating Organisations (version 4.0 - January 2020) (Calls 2018, 2019 & 2020);
- Erasmus+ International Credit Mobility. Handbook for Participating Organisations (version 3.0 – December 2018);
- KA107. Guide for Applicants: Erasmus+ 2020 Call;
- 2019 Call webinar: Higher Education KA107 (Вебінар Національного агентства Еразмус+ Великобританії з підготовки проектів КА1 (КА107) (англ.мовою);
- International Credit Mobility Action Guidelines to apply and implement the projects - 2019 (initiated by the DAAD - National Erasmus+ Agency with participation of the EU HEIs and NEOs)
- Web Forms. How to complete the form;
- Erasmus+ International Credit Mobility. Do's and don'ts for applicant higher education institutions;
- 2019 ERASMUS+ Guide for Experts on Quality Assessment;
- Erasmus+ International Credit Mobility. Guidelines for Experts on Quality Assessment (2017 Call for Proposals).
Радимо знайомитсь із бюджетами Е+ ІСМ для України на сайтах Національних агентств Еразмус+.
При підготовці проектів з міжнародної кредитної мобільності для розуміння цільової аудиторії та специфіки заходів із обмінів, опис яких вже необхідно включати у проектну заявку, радимо ознайомитись із розділом Впровадження проектів з міжнародної кредитної мобільності Еразмус+.
_________________________________________________________________________
ДЕ ОЗНАЙОМИТИСЬ З ДЕТАЛЯМИ?
Керівництво до Програми ERASMUS+: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
NEW! Erasmus+ International Credit Mobility. Handbood for Participating Organisations (Version 4.0 - January 2020) (Calls 2018, 2019 & 2020)
База координаторів Еразмус+ в ЗВО України - завантажити
Детально про участь України в Програмі ЄС Еразмус+: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами)
БАЗА ПРОЄКТІВ УКРАЇНИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ ЗА 2014-2020 РР. - Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України - реципієнтів-виконавців проєктів з контактами. Файл у форматі ХL з можливістю пошуку за різними категоріями, 8 сторінок за напрямами, англійською і українською мовами, постійно оновлюється (виконавці С.Шитікова, В. Ткаченко, П.Крайнік)
Матеріали 2019 р. щодо визнання результатів мобільності з досвіду українських ЗВО - за посиланням тут.
ДОВІДНИК для ЗВО щодо реалізації проектів з ICM Еразмус+ (2017 р.) переклад українською мовою!
Довідник "Часті запитання від закладів вищої освіти країн-партнерів"
Матеріали Міжнародного контактного семінару (контакти потенційних партнерів): Tips&Tricks
Постанова Кабінету Міністрів України "Про порядок реалізації права на академічну мобільність"
Нормативно-правова база (тут)
ЄС Інструмент з розбудови парнерства може допомогти у пошуку парнерів для спільних проектів
Що таке "Вікна мобільності" і як їх впровадити в освітній процес? Досвід ЗВО Угорщини (2018 р.): за посиланням тут
КЛЮЧОВІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПІДГОТОВКИ ПРОЕКТІВ З КРЕДИТНОЇ МОБІЛЬНОСТІ ЕРАЗМУС+ ТА ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ:
Керівництво до Програми ERASMUS+: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
Досвід українських університетів у реалізації проектів з Міжнародної академічної мобільності
Досвід європейських університетів у реалізації проектів з Міжнародної академічної мобільності
Правила візуалізації Прогарми Еразмус+
Міжнародна кредитна мобільність: часті запитання від закладів вищої освіти
Рекомендації для експертів щодо критеріїв оцінювання якості проектних заявок Еразмус+ (2017 р.)