Про безвіз та отримання візи для учасників проєктів Еразмус+ з мобільності
До уваги студентів і працівників університетів, та всіх задіяних до реалізації проектів Еразмус+ за різними напрямами, там де потрібно брати участь у заходах проектів та чи навчатись.
Плануючи відрядження чи поїздку в рамках проектів співпраці, мобільності за обміном чи на навчання програми Еразмус+ важливо пам'ятати про наступне:
1. Безвіз поширюється лише на власників біометричних паспортів. Але НЕ з метою навчання. Детальне роз'яснення за посиланням тут.
2. Безвіз передбачає короткотермінове! перебування в 30 європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів з метою приватної подожі. При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують: мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю, достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу), зворотний квиток, поліс медстрахування.
3. На триваліший час перебування в ЄС - необхідно оформити візу.
4. Безвіз не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС. Для всіх студентів, які отримують гранти на навчання з міжнародної кредитної мобільності, потрібно отримати візу на навчання. Для цього необхідно звернутись до відповідних посольств і уточнити тип необхідної візи (наприклад: національна віза).
Теж саме стосується студентів, які прибувають в Україну в рамках програм мобільності з ЄС. Необхідно звернутись до посольств України та уточнити тип і вартість візи на навчання.
5. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їзду.
Більше інформації, яку наведено (Інфографіка та Пам'ятка), надано Міністерством закордонних справ України:
Інфографіка
Пам'ятка FAQ - Подорожуємо без віз
Відео на сайті Представництва ЄС в Україні
Більше на сайті МЗС України:
щодо в'їзду громадян України в інші країни: http://mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/travel-advice/entering-foreign-countries
щодо в'їзду в Україну громадян інших країн:
Для іноземних студентів, які приїзджають в Україну для навчання за міжнародною кредитною мобільністю Еразмус+, потрібно мати лист запрошення від Українського університету та зареєструвати його в Українському державному центрі міжнародної освіти, МОН України, деталі за посиланням тут.
НЕО в Україні надає додаткові листи підтримки для отримання візи за зверенням безкоштовно, для цього потрібно написати е-поштою зверення до нашої команди, у довільній формі, бажано англійською мовою, вказати деталі особи, якій потрібна віза, прикріпити скан-копію листа-запрошення від приймаючої сторони, скан-копію підписаної Угоди на навчання/практику (для студентів) чи Угоди на мобільність (для працівників).
All info about COVID-19 in Ukraine: official portal of the Cabinet of Ministers of Ukraine (here), Ministry of Health of Ukraine (here) and Ministry of Education and Science of Ukraine (here).
Якщо потрібна консультація з цього питання, запрошуємо звертатись до команди НЕО в Україні.