friendship and teamwork 1098 3121

Конкурси нового етапу Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. оголошено!

Детальніше про нові можливості Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. - за посиланням.

Коротко про нові конкурси за участі країн-партнерів - Partner Countries, зокрема України - за посиланням тут

Першоджерело умов, правил, вимог щодо підготовки, подання та оцінювання проєктних заявок – Керівництво до Програми ЄС Еразмус+/ Erasmus Programme Guide.

Конкурси оголошуються щорічно: жовтень/листопад. В опублікованому Керівництві до Програми визначено відкриті можливості конкурсів. Очікуються невеликі уточнення щороку без глобальних змін.

Портал Європейської Комісії Програми ЄС Еразмус+ - https://erasmus-plus.ec.europa.eu/

Централізовані конкурси (centralized actions) координує Європейське виконавче агентство з питань освіти і культури – European Education and Culture Executive Agency (ЕАСЕА) – за посиланням тут.

Платформа ЄС для конкурсів, що координуються ЕАСЕА: реєстрація на профілю організації, оголошення конкурсів, тренінгів, пошуку партнерів, завантаження аплікаційних форм, подання проєктів, отримання результатів, підписання грантової угоди тощо - Funding and Tendering Opportunities Portal (FTOP) – за посиланням тут.

Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE) - що це, для кого і для чого (коротко українською мовою) - за посиланням тут.

Презентація «Сфера вищої освіти: Розбудова потенціалу вищої освіти» – завантажити.

Платформа ЄС Результатів Проєктів Еразмус+: для синергії, пошуку партнерів і бази профінансованих проєктів та їх результатів, за тематиками, країнами, конкурсами, організаціями тощо – за посиланням.

Сторінка оновлюється

Детальніше...

Розвиток потенціалу вищої освіти (КА211). 48 (з поданих 646) проєктів міжнародної співпраці задля Розвитку потенціалу у сфері вищої освіти впроваджуються у період з 2015 до 2024 рр. за участі України. Понад 200 партнерів з України, серед яких більше 100 закладів вищої освіти; дослідницькі установи, громадські організації, державні та бізнес структури, спільно з партнерами з різних країн-членів і партнерів програми Еразмус+ реалізують 39 спільних та 9 структурних проєктів серед яких 19 національних і 31 багатонаціональних проєктів за участі 28 країн-членів та 19 країн-партнерів програми. Один проєкт з модернізації SТЕАМ освіти впроваджується, де Прикарпатський національний університет імені Стефаника є координатором-грантоотримувачем. Відповідно конкурсу 2020 року, три українські університети виступають грантоотримувачами й координаторами проєктів: Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка» та Національний університет «Запорізька політехніка».

Проєкти тривають 2-3-4 роки з бюджетом 500 000 – 1 000 000 євро за участі більше 6 партнерів з різних країн в консорціумі.

Загальний бюджет наданих грантів ЄС на 48 проєктів близько 43 ML Euro.

На конкурси 2019-2020 рр. Україна отримала додатково окреме вікно фінансування на проєкти з розвитку потенціалу вищої освіти – 2 млн. євро.

Список і опис проєктів 2014-2020 рр. з цілями, завданнями, заходами, партнерством, очікуваними результатами і контактами - за посиланням тут.

Найбільшу кількість проєктів упроваджують: Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, по 5 проєктів впроваджують: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Сумський державний університет, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Національна академія педагогічних наук України.

Нові конкурси напряму СВНЕ будуть розпочинатись в жовтні 2021 р., пріоритети не будуть визначатись окремо, а проєкти повинні будуть спиратись на відповідні стратегічні пріоритети на всіх рівнях: міжнародному (наприклад: Глобальні цілі стійкого розвитку), галузеві стратегії ЄС, регіональні стратегії співпраці з країнами Східного партнерства, співпраці з Україною (наприклад: Угода про Асоціацію між Україною та ЄС), національні та галузеві стратегії, інституційні тощо.

На конкурси 2015-2020 рр. Національні та регіональні пріоритети оновлювались двічі у 2014 та 2017 рр., див. за посиланням на сайті ЕАСЕА

Детальніше...