ЖАН МОНЕ
Ціль напряму Жан Моне в рамках Програми ЄС Еразмус+: активізувати євроінтеграційний дискурс; сприяти досконалості євроінтеграційних студій; залучати заклади вищої освіти до дослідження євроінтеграційних процесів; поширювати ідей Об'єднаної Європи.
Співпраця закладів вищої освіти й інших інституцій всього світу, які активно пропагують Євроінтеграцію України та мають науковців з публікаціями за тематиками Європейських студій, досвіду вивчення ЄС задля його адаптації в Україні. Покриває всі сфери економіки де важливо вичати та досліджувати досвід ЄС для України.
ЛИФЛЕТ щодо можливостей в рамках напряму Жан Моне - завантажити
Ще не зареєстровано профіль організації на порталі ЄС для участі в конкурсах? Тоді ця відеопрезентація для Вас - за посиланням тут.
Плануєте готувати проєктну заявку за напрямом Жан Моне? Запрошуємо переглянути відеопрезентацію про підготовку проєктів - за посиланням тут.
Проекти передбачають участь від одного і більше інститутцій та розраховані 12 місяців, 24 місяці, 3 роки (залежить від виду діяльності).
Основні види діяльності за напрямом:
- ВИКЛАДАННЯ Й ДОСЛІДЖЕННЯ ("Кафедри", "Модулі", "Центри досконалості")
- ОБМІН ЗНАННЯМИ ("Мережі" та "Проекти")
- ПІДТРИМКА ДІЯЛЬНОСТІ АСОЦІАЦІЙ
Нові конкурси вже взимку 2021 р. - кінцевий термін подання навесні 2021 р. - слідкуйте за новинами!
Детальніше по кожному окремому виду діяльності Жана Моне надано у відповідних розділах цього блоку та у Керівництві до програми Еразмус+ (Erasmus+ Programme Guide) за посиланнями: англійською мовою 2020 р. та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
Довідково: Україна бере участь у програмі Жана Моне з 2001 року (деталі та інформація про попередні проекти Жана Моне на сайті. У 2014 році програма Жана Моне трансформувалась у напрям Жан Моне нової програми ЄС Еразмус+.
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:
Керівництво до Програми ERASMUS+: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
Як подати заявку на конкурс Жан Моне 2020 (для потенційних партнерів)
Як писати проєктні заявки (українською мовою на основі матеріалів англійською мовою)
Презентацію напряму Жан Моне можна переглянути у відеотрансляції (починаючи з 5 год. 37 хв.): https://www.youtube.com/watch?v=hvoB3JfwiJA
База і матеріали всіх проектів Жана Моне на порталі результатів проєктів ЄС
Детально про участь України в Програмі ЄС Еразмус+: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами)
БАЗА ПРОЄКТІВ УКРАЇНИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ ЗА 2014-2020 рр. - Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України - реципієнтів-виконавців проєктів з контактами. Файл у форматі ХL з можливістю пошуку за різними категоріями, 8 сторінок за напрямами, англійською і українською мовами, постійно оновлюється, виконавці С.Шитікова, В. Ткаченко, П.Крайнік)
Детальну інформацію про проекти Жан Моне попередніх років (починаючи з 1990 р.)
Публікація ЄС "Project Cycle Management Guidelines" допоможе розібратись з логіко-структурною матрицею і не тільки - за посиланням.
Handbook on the Project Cycle Management of the Development Projects (by Czech Republic Development Cooperation) - за посиланням тут.
Handbook for EU Projects Design and Project Cycle Management (EU funded project of the Institute for Democracy “Societas Civilis” - Skopje) - за посиланням тут.
Рекомендуємо додатково ознайомитись з публікаціями українською мовою інших проектів ЄС "Посібник з підготовки проектів; "Розробка повної форми заявки"; пройдіть безкоштовний курс з розробки логіко-стуктурної матриці
Приєднуйтесь до FaceBook мережі #Grant_Hacker та користуйтесь корисними ресурсами щодо підготовки та впровадження проєктів - за посиланням тут.
Методичні рекомендації Impact and Dissemination Toolkit – за посиланням тут.
Опис попередніх проектів за участі України:
Публікація про проекти Жана Моне
Переклад та матеріали підготовлено в рамках проекту ЄС "Національний Еразмус+ офіс в Україні" для безкоштовного розповсюдження і використання, посилання на джерело є обов'язковим (виконавці С.Шитікова, П.Крайнік)