Проєкти Жан Моне
ПРОЄКТИ Жан Моне підтримують інновації, обмін знаннями (взаємозбагачення його учасників) та поширення європейського контенту. Ці проекти ґрунтуватимуться на односторонніх заявках – хоча до пропонованої діяльності можуть бути залучені інші партнери.
Проєкти типу «Інновації» зосереджуватимуться на нових підходах, методологіях викладання європейських студій з метою підвищення їх привабливості, адаптації до потреб різноманітних цільових груп (наприклад, проекти з вивчення ЄС у школі);
Проєкти типу «Взаємозбагачення» стимулюватимуть полеміку та осмислення питань Європейського Союзу та поглиблюватимуть знання про ЄС і його процеси. Ці проекти призначені збільшувати знання про ЄС у конкретних контекстах;
Проєкти типу «Поширення змісту» переважно торкатимуться поширення інформації.
Що фінансується?
Протягом тривалості проєкту, команди проєктів Жан Моне можуть займатися різноманітними, типовими для них видами діяльності, як-то наприклад «Інновації»:
- Розроблення та випробовування новостворених методологій, змісту та інструментів з окремих тем, що торкаються Європейського Союзу;
- Створення віртуальних класів з окремих предметних напрямів та їх апробація у різних контекстах;
- Розроблення, виготовлення та запровадження інструментів самоосвіти, що пропагують активне громадянство в ЄС;
- Розвиток і викладання відповідного контенту та розроблення нових / адаптація існуючих дидактичних матеріалів для викладання тем, повʼязаних із ЄС, у початковій та середній школі (вивчення ЄС у школі);
- Розроблення та запровадження заходів з підготовки вчителів і безперервної освіти для вчителів, їх забезпечення відповідними знаннями та вміннями, необхідними для викладання європейських студій;
- Проведення спеціально розроблених заходів стосовно Європейського Союзу для учнів початкових і середніх шкіл, а також професійно-технічних училищ та закладів з професійної підготовки;
"взаємозбагачення»: - Сприяння запровадженню / розробленню європейських студій та / або активізації / поглибленню даної галузі знань та / або посиленню динаміки дослідницьких проектів на базі кафедри / факультету / науково-дослідних колективів окремого ЗВО конкретної країни, який довів свій інтерес або потребу
- Спільне розроблення змісту та спільне викладання, за участю кількох навчальних закладів. Заклади-учасники можуть організовувати спільні заходи та розробляти інструменти на підтримку навчальних курсів;
«Поширення змісту»: - Підтримка інформаційно-просвітницької діяльності для працівників органів державної влади, експертів з окремих питань, а також для громадянського суспільства в цілому;
- Організація конференцій, семінарів та/або круглих столів з актуальних питань щодо Європейського Союзу.
Хто може взяти участь у конкурсах?
Заявником може бути заклад вищої освіти (ЗВО), заснований у будь-якій країні світу. ЗВО, засновані у країнах-членах Програми, повинні бути підписантами Хартії Еразмус для вищої освіти (Erasmus Charter for Higher Education / ECHE). Фізичні особи самостійно не можуть подавати заявку на грант.
Тривалість проекту: 12 міс. або 24 місяці.
Максимальна сума гранту: 60 000 євро (75 % загальної вартості проекту).
Співфінансування: 25%
Коли і куди подавати проектну заявку? Конкурси Жана Моне проходять один раз на рік восени. Нові конкурси вже взимку 2021 р. - кінцевий термін подання навесні 2021 р.
Проектна заявка подається в е-вигляді он-лайн до ЕАСЕА Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.
Керівництво до Програми ERASMUS+: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
Ще не зареєстровано профіль організації на порталі ЄС для участі в конкурсах? Тоді ця відеопрезентація для Вас - за посиланням тут.
Плануєте готувати проєктну заявку за напрямом Жан Моне? Запрошуємо переглянути відеопрезентацію про підготовку проєктів - за посиланням тут.
Публікація ЄС "Project Cycle Management Guidelines" допоможе розібратись з логіко-структурною матрицею і не тільки - за посиланням.
Handbook on the Project Cycle Management of the Development Projects (by Czech Republic Development Cooperation) - за посиланням тут.
Handbook for EU Projects Design and Project Cycle Management (EU funded project of the Institute for Democracy “Societas Civilis” - Skopje) - за посиланням тут.
Рекомендуємо додатково ознайомитись з публікаціями українською мовою інших проектів ЄС "Посібник з підготовки проектів; "Розробка повної форми заявки"; пройдіть безкоштовний курс з розробки логіко-стуктурної матриці
Приєднуйтесь до FaceBook мережі #Grant_Hacker та користуйтесь корисними ресурсами щодо підготовки та впровадження проєктів - за посиланням тут.
Методичні рекомендації Impact and Dissemination Toolkit – за посиланням тут.
Детально про участь України в Програмі ЄС Еразмус+: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами)
БАЗА ПРОЄКТІВ УКРАЇНИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ ЗА 2014-2020 рр. - Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України - реципієнтів-виконавців проєктів з контактами. Файл у форматі ХL з можливістю пошуку за різними категоріями, 8 сторінок за напрямами, англійською і українською мовами, постійно оновлюється, виконавці С.Шитікова, В. Ткаченко, П.Крайнік)
Переклад та матеріали підготовлено в рамках проекту ЄС "Національний Еразмус+ офіс в Україні" для безкоштовного розповсюдження і використання, посилання на джерело є обов'язковим (виконавці С.Шитікова, П.Крайнік)