events lecture series inauguralЦей напрям в межах нового етапу Програми ЕС Еразмус+ 2021-2027 рр., конкурсу 2021 р. для країн-партнерів Програми ЄС Еразмус+ не фінансується.

Увага!!! Для України та інших країн-партнерів в межах конкурсів 2021 р. для участі як партнери та грантоотримувачі, відкритий напрям ВИКЛАДАННЯ Й ДОСЛІДЖЕННЯ ("Кафедри", "Модулі", "Центри досконалості") - співпраця з усіма країнами-учасниками Програми ЄС Еразмус+.

Профінансовані проєкти будуть виконуватись до 2024  р.

2014-2020 рр.:

Напрям Жан Моне підтримує АСОЦІАЦІЇ, які мають своєю чіткою ціллю сприяти вивченню євроінтеграційних процесів. Такі асоціації повинні бути міждисциплінарними та відкритими для всіх зацікавлених професорів, викладачів і дослідників, що спеціалізуються на європейських студіях у тій чи іншій країні або регіоні. Вони повинні гідно представляти академічну спільноту, яка спеціалізується на європейських студіях, на регіональному, національному або наднаціональному рівні. Підтримка буде надана лише тим асоціаціям, що офіційно зареєстровані і мають статус незалежної юридичної особи.

Що фінансується?
Протягом тривалості гранту, асоціації можуть займатися різноманітними, типовими для них видами діяльності, як-то наприклад:

  • Організовувати та проваджувати статутну діяльність асоціацій, що спеціалізуються на європейських студіях та питаннях функціонування ЄС (приміром, публікація бюлетеню, створення спеціального веб-сайту, організація щорічного засідання наглядової ради, організація окремих промоційних заходів, спрямованих на більшу візуалізацію Європейського Союзу та європейських студій тощо);
  • Проводити дослідження за окремими євроінтеграційними питаннями з метою надання консультативно-дорадчих послуг політикам місцевого, регіонального, національного та Європейського рівнів та поширювати їх результати серед установ, що займаються євроінтеграційною проблематикою, включно із інституціями ЄС, а також серед широких верств населення, сприяючи активному громадянству.

Асоціації Жан Моне повинні стати осередками накопичення довідково-інформаційних ресурсів за відповідними галузями знань, що стосуються Європейського Союзу. Вони повинні взяти на себе роль мультиплікаторів, які поширюватимуть знання; а також зробити свій внесок у накопичення та застосування інформації, здійснення її аналізу та вироблення бачення щодо конкретних тем, питань.

Хто може взяти участь у конкурсах?
Подавати заявку може будь-яка асоціація професорів, дослідників, що спеціалізується на європейських студіях, створена у будь-якій країні світу. Конкретною ціллю асоціації повинно бути сприяння вивченню євроінтеграційних процесів на національному або транснаціональному рівні. Асоціація повинна мати міждисциплінарний характер. Фізичні особи самостійно не можуть подавати заявку на грант.

Які правила фінансування?
Допустимі прямі витрати:
   - витрати на працівників
   - витрати на проїзд і перебування
   - витрати на субпідряд (не більше 30% допустимих прямих витрат)
   - витрати на обладнання (не більше 10% допустимих прямих витрат)
   - інші витрати (включаючи витрати на обовʼязковий фінансовий аудит/аудитовий сертифікат)

Допустимі непрямі витратиФіксована сума, що не перевищує 7% допустимих прямих витрат проекту, може фінансуватися як непрямі витрати, що включає загальні адміністративні витрати, які можна вважати такими, що відносяться на рахунок проекту (наприклад, рахунки за Інтернет, вартість приміщень, вартість постійних працівників тощо).

Тривалість проекту: 3 роки.

Максимальна сума гранту: 50 000 євро (80 % загальної вартості проекту).

Співфінансування: 20%

Куди подавати проектну заявку? 

Проектна заявка подається в е-вигляді он-лайн до ЕАСЕА Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.

Керівництво до Програми ERASMUS+: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)

Ще не зареєстровано профіль організації на порталі ЄС для участі в конкурсах? Тоді ця відеопрезентація для Вас - за посиланням тут.

Плануєте готувати проєктну заявку за напрямом Жан Моне? Запрошуємо переглянути відеопрезентацію про підготовку проєктів - за посиланням тут.

Публікація ЄС "Project Cycle Management Guidelines" допоможе розібратись з логіко-структурною матрицею і не тільки за посиланням.

Handbook on the Project Cycle Management of the Development Projects (by Czech Republic  Development Cooperation) - за посиланням тут.

Handbook for EU Projects Design and Project Cycle Management (EU funded project of the Institute for Democracy “Societas Civilis” - Skopje) - за посиланням тут.

Рекомендуємо додатково ознайомитись з публікаціями українською мовою інших проектів ЄС "Посібник з підготовки проектів; "Розробка повної форми заявки"; пройдіть безкоштовний курс з розробки логіко-стуктурної матриці

Приєднуйтесь до FaceBook мережі #Grant_Hacker та користуйтесь корисними ресурсами щодо підготовки та впровадження проєктів - за посиланням тут.

Методичні рекомендації Impact and Dissemination Toolkit – за посиланням тут. 

Детально про участь України в Програмі ЄС Еразмус+: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами) 

БАЗА ПРОЄКТІВ УКРАЇНИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ ЗА 2014-2020 рр. - Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України - реципієнтів-виконавців проєктів з контактами. Файл у форматі ХL з можливістю пошуку за різними категоріями, 8 сторінок за напрямами, англійською і українською мовами, постійно оновлюється, виконавці С.Шитікова, В. Ткаченко, П.Крайнік)

Переклад та матеріали підготовлено в рамках проекту ЄС "Національний Еразмус+ офіс в Україні" для безкоштовного розповсюдження і використання, посилання на джерело є обов'язковим (виконавці С.Шитікова, П.Крайнік)