Модулі Жана Моне
МОДУЛЬ Жан Моне – це коротка програма викладання (або курс) в галузі європейських студій у закладі вищої освіти. Мінімальна тривалість модулю – 40 академічних годин на один навчальний рік. Під академічними годинами розуміють години безпосереднього контакту із аудиторією, що може відбуватися у формі лекцій, семінарів, консультацій, включаючи також дистанційний формат, але не може проходити у формі індивідуального навчання. Модулі можуть зосереджуватися на одній конкретній дисципліні в галузі європейських студій або ґрунтуватися на мультидисциплінарному підході, а отже, передбачати науково-експертний внесок кількох професорів та експертів.
Модуль Жан Моне запроваджує та закріплює євроінтеграційну тематику у навчальних програмах, які до того лише обмежено включали питання, пов’язані з ЄС. Вони також доносять факти та знання про Європейський Союз до широкої аудиторії: учнів, студентів, інших зацікавлених громадян.
Що фінансується?
Модуль Жан Моне повинен мати одну з таких форм:
- загальні або вступні курси з питань Європейського Союзу (особливо у тих закладах і на факультетах, що ще не пропонують курсів, програм з вищезазначеної тематики);
- спеціалізовані курси про події, основні тенденції та стан розвитку Європейського Союзу (особливо у тих закладах і на факультетах, які вже викладають курси, програми вищезазначеної тематики);
- літні школи, інтенсивні курси, що супроводжуються визнанням здобутих знань.
Заклади вищої освіти мають підтримувати координаторів модулів у поширенні інформації, в їх діяльності щодо викладання, проведення досліджень та обговорення, осмислення проблем європейської інтеграції; ЗВО запроваджують розроблені курси в освітній процес, здійснюють моніторинг заходів, забезпечують візуалізацію та надають значущості результатам, що їх отримали працівники, залучені до проекту Жан Моне.
Хто може взяти участь у конкурсах?
Заявником може бути заклад вищої освіти (ЗВО), заснований у будь-якій країні світу. ЗВО, засновані у країнах-членах Програми, повинні бути підписантами Хартії Еразмус для вищої освіти (Erasmus Charter for Higher Education / ECHE). Фізичні особи самостійно не можуть подавати заявку на грант.
До 20% бюджету, виділеного на підтримку модулів, буде надано модулям Жан Моне, чиї координатори є науковцями, що отримали ступінь PhD протягом останніх пʼяти років. Ця ініціатива покликана підтримати молодих дослідників, що починають академічну карʼєру.
Тривалість проекту: 3 роки.
Максимальна сума гранту: 30000 євро (75% загальної вартості проекту).
Співфінансування: 25%.
Куди подавати проектну заявку? Конкурси Жана Моне проходять один раз на рік восени. Нові конкурси вже взимку 2021 р. - кінцевий термін подання навесні 2021 р.
Проектна заявка подається в е-вигляді он-лайн до ЕАСЕА Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури
Ще не зареєстровано профіль організації на порталі ЄС для участі в конкурсах? Тоді ця відеопрезентація для Вас - за посиланням тут.
Плануєте готувати проєктну заявку за напрямом Жан Моне? Запрошуємо переглянути відеопрезентацію про підготовку проєктів - за посиланням тут.
Керівництво до Програми ERASMUS+: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
Публікація ЄС "Project Cycle Management Guidelines" допоможе розібратись з логіко-структурною матрицею і не тільки - за посиланням.
Handbook on the Project Cycle Management of the Development Projects (by Czech Republic Development Cooperation) - за посиланням тут.
Handbook for EU Projects Design and Project Cycle Management (EU funded project of the Institute for Democracy “Societas Civilis” - Skopje) - за посиланням тут.
Рекомендуємо додатково ознайомитись з публікаціями українською мовою інших проектів ЄС "Посібник з підготовки проектів; "Розробка повної форми заявки"; пройдіть безкоштовний курс з розробки логіко-стуктурної матриці
Приєднуйтесь до FaceBook мережі #Grant_Hacker та користуйтесь корисними ресурсами щодо підготовки та впровадження проєктів - за посиланням тут.
Методичні рекомендації Impact and Dissemination Toolkit – за посиланням тут.
Детально про участь України в Програмі ЄС Еразмус+: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами)
БАЗА ПРОЄКТІВ УКРАЇНИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ ЗА 2014-2020 рр. - Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України - реципієнтів-виконавців проєктів з контактами. Файл у форматі ХL з можливістю пошуку за різними категоріями, 8 сторінок за напрямами, англійською і українською мовами, постійно оновлюється, виконавці С.Шитікова, В. Ткаченко, П.Крайнік)
Переклад та матеріали підготовлено в рамках проекту ЄС "Національний Еразмус+ офіс в Україні" для безкоштовного розповсюдження і використання, посилання на джерело є обов'язковим (виконавці С.Шитікова, П.Крайнік)