Центри досконалості Жан Моне
ЦЕНТР ДОСКОНАЛОСТІ Жан Моне – це осередок компетентностей та знань, пов’язаних із ЄС, який акумулює досвід та компетентності висококваліфікованих експертів і має на меті сприяння взаємодії та творення синергії між різними навчальними дисциплінами та ресурсами, що стосуються європейських студій, а також започаткування міжнародного транснаціонального співробітництва і зміцнення структурних звʼязків з академічними закладами в інших країнах. Центр також має бути відкритим для громадянського суспільства.
Центри досконалості Жан Моне відіграють важливу роль у залученні до європейських студій студентів тих факультетів, які зазвичай не стикаються з питаннями Європейського Союзу, а також політиків, державних службовців, організованого громадянського суспільства та громадськості в цілому.
Що фінансується?
Центр досконалості Жан Моне має розробити стратегічний трирічний робочий план, який щороку включатиме такі види діяльності:
- Організація та координація людських ресурсів, а також накопичення документальних ресурсів з європейських студій;
- Проведення досліджень з євроінтеграційної проблематики (дослідницька функція);
- Розробка змісту і інструментів, пов’язаних із європейськими студіями, з метою оновлення та доповнення існуючих курсів і навчальних програм (викладацька функція);
- Активізація дебатів та обміну досвідом щодо ЄС, де це можливо, у партнерстві з місцевими стейкхолдерами, та / або Представництвами ЄС у державах – членах і третіх країнах (функція «мозкового центру»);
- Систематична публікація результатів дослідницької діяльності.
Заклади вищої освіти, які планують створити Центр досконалості Жан Моне, мають подбати про його стратегічний розвиток. Вони повинні надати рекомендації і бачення найкращим експертам серед науково-педагогічних кадрів, задля творення синергії / взаємодії, яка уможливить співпрацю високого рівня з окремих предметів з європейських студій. Вони повинні підтримувати ініціативи центру, сприяти їх виробленню та реалізації.
Центрам досконалості Жан Моне рекомендовано:
- Брати участь у заходах з поширення інформації на національному і європейському рівнях;
- Організовувати заходи (лекції, семінари тощо) з політиками на місцевому (напр., мерами і радниками), регіональному та національному рівнях, а також із представниками організованого громадянського суспільства та школами;
- Поширювати результати своєї діяльності шляхом організації семінарів або лекцій, адресованих широким верствам населення та представникам громадянського суспільства й відповідно адаптованих до їх потреб;
- Налагоджувати контакти з іншими Центрами досконалості, Кафедрами Жан Моне, Модулями та іншими інституціями, що виконують проекти Жан Моне;
- Застосовувати відкриті освітні ресурси (OER), публікувати анотації, зміст і програму своєї діяльності, а також очікувані результати.
Хто може взяти участь у конкурсах?
Заявником може бути заклад вищої освіти (ЗВО), заснований у будь-якій країні світу. ЗВО, засновані у країнах-членах Програми, повинні бути підписантами Хартії Еразмус для вищої освіти (Erasmus Charter for Higher Education / ECHE). Фізичні особи самостійно не можуть подавати заявку на грант.
Які правила фінансування?
Допустимі прямі витрати:
- витрати на працівників
- витрати на проїзд і перебування
- витрати на субпідряд (не більше 30% допустимих прямих витрат)
- витрати на обладнання (не більше 10% допустимих прямих витрат)
- витрати на викладання
- інші витрати (включаючи витрати на обовʼязковий фінансовий аудит/ аудитовий сертифікат)
Допустимі непрямі витрати - фіксована сума, що не перевищує 7% допустимих прямих витрат проекту, може фінансуватися як непрямі витрати, що включає загальні адміністративні витрати, які можна вважати такими, що відносяться на рахунок проекту (наприклад, рахунки за електрику або Інтернет, вартість приміщень, вартість постійних працівників тощо).
Тривалість проєкту: 3 роки.
Максимальна сума гранту: 100 000 євро (80 % загальної вартості проекту).
Співфінансування: 20%
Коли і куди подавати проєктну заявку? Конкурси Жана Моне проходять один раз на рік восени. Нові конкурси вже взимку 2021 р. - кінцевий термін подання навесні 2021 р.
Проектна заявка подається в е-вигляді он-лайн до ЕАСЕА Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.
Керівництво до Програми ERASMUS+: англійською мовою та Керівництво до програми переклад українською мовою (1 версія 2020 р.)
Ще не зареєстровано профіль організації на порталі ЄС для участі в конкурсах? Тоді ця відеопрезентація для Вас - за посиланням тут.
Плануєте готувати проєктну заявку за напрямом Жан Моне? Запрошуємо переглянути відеопрезентацію про підготовку проєктів - за посиланням тут.
Публікація ЄС "Project Cycle Management Guidelines" допоможе розібратись з логіко-структурною матрицею і не тільки - за посиланням.
Handbook on the Project Cycle Management of the Development Projects (by Czech Republic Development Cooperation) - за посиланням тут.
Handbook for EU Projects Design and Project Cycle Management (EU funded project of the Institute for Democracy “Societas Civilis” - Skopje) - за посиланням тут.
Рекомендуємо додатково ознайомитись з публікаціями українською мовою інших проектів ЄС "Посібник з підготовки проектів; "Розробка повної форми заявки"; пройдіть безкоштовний курс з розробки логіко-стуктурної матриці
Приєднуйтесь до FaceBook мережі #Grant_Hacker та користуйтесь корисними ресурсами щодо підготовки та впровадження проєктів - за посиланням тут.
Методичні рекомендації Impact and Dissemination Toolkit – за посиланням тут.
Детально про участь України в Програмі ЄС Еразмус+: можливості за всіма напрямами, опис, статистика, приклади проєктів з гіперпосиланням тощо (2014-2020 рр. англ. та укр. мовами)
БАЗА ПРОЄКТІВ УКРАЇНИ ПРОГРАМИ ЄС ЕРАЗМУС+ ЗА 2014-2020 рр. - Міжнародна мобільність, Спільні магістерські програми, Розвиток потенціалу вищої освіти, Стратегічні партнерства, Жан Моне, а також список університетів і інших організацій з України - реципієнтів-виконавців проєктів з контактами. Файл у форматі ХL з можливістю пошуку за різними категоріями, 8 сторінок за напрямами, англійською і українською мовами, постійно оновлюється, виконавці С.Шитікова, В. Ткаченко, П.Крайнік)
Переклад та матеріали підготовлено в рамках проекту ЄС "Національний Еразмус+ офіс в Україні" для безкоштовного розповсюдження і використання, посилання на джерело є обов'язковим (виконавці С.Шитікова, П.Крайнік)