Тренінг з розвитку співпраці у ВО «Promoting mobilities in Science, Technology, Engineering, and Mathematics (STEM) in Higher Education» (14-16.05.2025 р., м. Відень, Австрія)

14–16 травня 2025 р. у м. Відень команда Національного Еразмус+ офісу в Україні разом з делегацією представників українських університетів взяли участь у тренінгу з розвитку співпраці у вищій освіти «Promoting mobilities in Science, Technology, Engineering, and Mathematics (STEM) in Higher Education». Захід було організовано Національним агентством Еразмус+ в Австрії спільно з агентствами Португалії та Естонії.

У заході взяло участь понад 150 представників з усієї Європи, зокрема команди університетів, факультетів і відділів міжнародної діяльності, що працюють у галузі STEM. Учасники представляли як державні, так і приватні заклади вищої освіти, які впроваджують або планують реалізовувати проєкти міжнародної академічної мобільності, розбудови потенціалу та інституційного партнерства у сферах науки, технологій, інженерії та математики.

Метою заходу було створення платформи для обміну досвідом у сфері STEM-освіти, ознайомлення з успішними практиками реалізації академічної мобільності та міжнародного співробітництва у межах Програми ЄС Еразмус+ у закладах вищої освіти. Учасники мали можливість долучитися до інтерактивних дискусій, отримати практичні поради від міжнародних експертів і налагодити професійні зв’язки з колегами з інших країн.

З вітальним словом до учасників звернулися Gerhard VOLZ, OeAD – Austria’s Agency for Education and Internationalisation, та Eva-Maria HOLZLEITNER, Austrian Federal Minister of Women, Science and Research, у форматі відеозвернення. Під час першої сесії, присвяченої успішним практикам та історіям, Sille PIHLAK, Estonian Academy of Arts, та José LUIS SOUSA, Polytechnic University of Setúbal, представили успішний досвід просування та реалізації STEM мобільностей з Естонії та Португалії. Margit DIRNBERGER, OeAD – Austria’s Agency for Education and Internationalisation, надала детальну інформацію щодо Blended Intensive Programmes як одного з інструментів реалізації STEM мобільностей. Thomas GAMSE, Graz University of Technology, та Stephan RECKER, University of Applied Sciences Dortmund, докладно представили приклади реалізації мобільностей у STEM з Австрії та Німеччини.

Другий день був присвячений презентації досвіду інших країн ЄС, а також обговоренню спільних викликів у форматі робочих груп. Christoph SENFT, Nexperia, Hamburg, та Martina WOLFGRUBER, Infineon Technologies Austria AG, Villach, поділилися досвідом щодо важливості інтеграції STEM студентів у ринок праці. Під час панельної дискусії Rui PASCOAL, University Institute of Lisbon, Kaie EHA, Tallina Tehnika Körgkool University of Applied Sciences, Stefan ROTH, RWTH Aachen University, Riem MOHAMED, IMC Krems – University of Applied Sciences, поділилися власним досвідом, розглядаючи виклики та переваги міжнародної мобільності з погляду студентів та викладачів. На завершення презентаційної частини Luís CASTRO, Coimbra Institute of Engineering – Polytechnic University of Coimbra, представив успішні приклади визнання міжнародної академічної мобільності у ЗВО. Наступна частина дня була присвячена воркшопам, під час яких учасники обмінювалися досвідом та ідеями: «Recognition in STEM» та «How to facilitate mobilities in STEM».

На початку останнього дня учасників привітав Jakob CALICE, Managing Director – OeAD – Austria’s Agency for Education and Internationalisation, і представив тематичний контекст заходу. У наступній сесії Chris SCHUBERT, Vienna University of Technology, EULiST, та Philipp HÖHNE, TECHNISCHE UNIVERSITÄT BERLIN, ENHANCE, поділилися досвідом участі університетських альянсів у сфері STEM. Bianca KEIPER, Saarland University, висвітлила питання важливості комунікації та методах мотивації STEM студентів до участі в міжнародній мобільності.

На завершення заходу учасники приєдналися до фінального воркшопу, під час якого розробляли концепції мікрокампаній для промоції STEM мобільностей на основі попередніх дискусій і виявлених спільних викликів.

Захід став важливою платформою для посилення міжнародної співпраці у сфері STEM в контексті вищої освіти. Завдяки участі експертів та практиків з усієї Європи, він сприяв змістовному діалогу, обміну досвідом і налагодженню нових партнерств. Для українських закладів вищої освіти тренінг став актуальним джерелом практичних рішень щодо розширення участі у Програмі ЄС Еразмус+, модернізації STEM освіти та подальшої інтернаціоналізації університетів в умовах воєнного стану.

 

Попередня Програма Erasmus+ / eTwinning. Навчатися, викладати та зростати разом з ...