XІII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти» (07.11.2024 р., гібридний формат)

7 листопада 2024 р. відбулася XІII Міжнародна науково-практична конференція «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти», організована та проведена Національним Еразмус+ офісом в Україні спільно з Міністерство освіти і науки України, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Інститутом вищої освіти НАПН України, Національною академією педагогічних наук України, Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, Спілкою ректорів закладів вищої освіти України, а також командою Національних експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE team). Захід відбувся за підтримки Генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту і культури Європейської Комісії та Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури.

Болонська конференція 2024 мала на меті визначити стан та перспективи розвитку вищої освіти України в умовах воєнного стану та широкомасштабної війни в контексті цифрових трансформацій та забезпечення якості, зокрема представити процеси гармонізації законодавства України у вищій освіті відповідно до євроінтеграції, шляхи модернізації зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості для цифрових освітніх програм в Україні з урахуванням трендів EHEA, а також особливостей забезпечення якості цифрової вищої освіти в умовах криз і надзвичайних ситуацій (пандемія, масштабна війна) задля забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти, підготувати відповідні рекомендації.

7 листопада у заході взяли участь онлайн близько 200 зареєстрованих учасників: представники закладів вищої освіти та закладів фахової передвищої освіти з усіх регіонів України, наукових установ НАПН України та НАН України, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій, члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE), а також представники проєктів Еразмус+. У залі засідань Київського національного університету імені Тараса Шевченка зібралися близько 50 спікерів та учасників Болонської конференції.

Із вступним словом до учасників Болонської конференції 2024 звернулися Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир БУГРОВ, Заступник Міністра освіти і науки України Михайло ВИННИЦЬКИЙ, Менеджер з питань розвитку політики відділу міжнародної співпраці Генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту і культури Європейської Комісії (DG EAC) Едрієн ОЛЖАК-ОЛЖЕВСЬКИЙ, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь КРЕМЕНЬ, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій БУТЕНКО та Координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана ШИТІКОВА.

У Болонській конференції взяла участь як ключовий спікер визнана європейська експертка Естер УЕРТАС (Esther HUERTAS), Агентство забезпечення якості Іспанії (the Quality Assurance Agency in Catalunya – Spain), яка очолює робочі групи з розвитку цифровізації у вищій освіті та забезпечення якості в ЄПВО.

7 листопада спікерами Болонської конференції виступили Національні експерти з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ Михайло ВИННИЦЬКИЙ, Заступник Міністра освіти і науки України, Олег ШАРОВ, генеральний директор Директорату фахової перевищої, вищої освіти МОН України, Олена КОЗІЄВСЬКА, Керівник Секретаріату Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Ірина ЗОЛОТАРЬОВА, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, професор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, Володимир БАХРУШИН, Голова HERE Team, професор Національного університету «Запорізька політехніка», координатор сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України, Юрій РАШКЕВИЧ, член НАК, професор Національного університету «Львівська політехніка», заступник Міністра освіти і науки України (2018-2019) та Марія МИШЛОВСЬКА, студентка магістратури Українського католицького університету. Також, з презентаціями щодо актуальних проблем зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості вищої освіти в умовах криз і надзвичайних ситуацій виступили Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Андрій БУТЕНКО і проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Андрій ГОЖИК.

КЛАСТЕРНИЙ захід із забезпечення якості вищої освіти у галузі охорони здоров’я для забезпечення якості відбувся у межах Сесії 4 «Цифрова вища освіта у галузі охорони здоров’я: можливості та перепони» Болонської конференції, де взяли участь онлайн 92 учасники та 8 учасників офлайн. Представники партнерств 5 міжнародних проєктів CBHE Програми ЄС Еразмус+ (SimS , SAFEMED, UKROTHE, REHAB, TAME), що запроваджувалися у різні періоди з 2015 р. і наразі продовжують свою роботу, презентували досягнення закладів вищої освіти – партнерів проєктів у період їх виконання та після завершення. До партнерств зазначених проєктів входять такі заклади вищої освіти: Запорізький державний медичний університет, Буковинський державний медичний університет, Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, Харківський національний медичний університет, Одеський національний медичний університет, Національний університет фізичного виховання і спорту України, Львівський державний університет фізичної культури, Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту, Сумський державний університет, Хмельницький національний університет, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, Національна академія внутрішніх справ і Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ; державні установи: Національне агентство забезпечення якості вищої освіти та Центр тестування при Міністерстві охорони здоров’я України, а також громадські організації: Реабілітаційний центр «Модричі» та Доброчинна фундація «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ».

8 листопада відбулася онлайн зустріч-нарада діячів освіти і Національних експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ з метою визначення проблемних питань щодо забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти на основі цифрових трансформацій та модернізації системи забезпечення якості, узагальнення результатів конференції для підготовки рекомендації за результатами конференції та дискусії. У заході взяли участь 13 учасників: члени Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (Володимир Бахрушин, Світлана Калашнікова, Олена Козієвська, Володимир Луговий, Марина Мруга, Марія Мишловська, Юрій Рашкевич, Ірина Сікорська, Олег Шаров), представники Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Дарія Щеглюк, керівник відділу забезпечення якості освіти) та Національного Еразмус+ офісу в Україні (Світлана Шитікова, Жанна Таланова), а також європейська експертка Естер УЕРТАС (Esther HUERTAS), Агентство забезпечення якості Іспанії (the Quality Assurance Agency in Catalunya – Spain). Фокус обговорення зосередився, зокрема, на питаннях розвитку, визнання та забезпечення якості мікрокваліфікацій у вищій освіті та модернізації забезпечення якості в умовах цифрового викладання і навчання для розроблення відповідної політики та законодавства. За підсумками дискусії готуються рекомендації Болонської конференції 2024.

ПРОГРАМА заходу (укр.) – завантажити.

ПРОГРАМА заходу (англ.) – завантажити.

РЕСУРСИ (Esther HUERTAS (AQU Catalunya)

 ПРЕЗЕНТАЦІЇ БОЛОНСЬКОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

ПРЕЗЕНТАЦІЇ КЛАСТЕРНОГО ЗАХОДУ

Попередня Перший Закордонний Інвестиційний Конгрес (31.10.2024 р., м. Київ)