ЩО ЦЕ?
Конкурси стипендій Магістерських Програм Erasmus Mundus Joint Master Degrees на отримання повної вищої освіти в Європі на рівні магістра.
Магістерські програми передбачають отримання стипендії повного забезпечення (навчання, кошти на перебування, підручники, бібліотека, трансфер, проживання, страхування тощо) для навчання на Спільних магістерських програмах Erasmus Mundus.
Подання документів аплікантом відбувається он-лайн напряму на обрану вами спільну програму (або максимум на 3 одночасно) через відповідні веб-сайти, кожен з яких має координуючий університет і контактну особу, які діють від імені всього партнерства.
Навчання буде відбуватись в не менше ніж двох університетах з країн-членів Програми Еразмус+, що розробили і організували відповідну обрану вами спільну програму.
Схема мобільності (індивідуальна навчальна траєкторія) тобто в яких університетах навчаєтся і в якій послідовності, визначається координаторами спільної програми або пропонується студентом.
Тривалість навчання складає 1/1,5/2 роки.
Диплом: за умови успішного навчання студенти отримують спільний, подвійний або багатосторонній диплом про вищу освіту відповідного рівня – магістра або доктора філософії.
Розмір коштів на перебування: стипендіати магістерських програм отримують кошти на перебування в розмірі 1000 євро на місяць.
ВІКОВІ ОБМЕЖЕННЯ ВІДСУТНІ!
ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?
- Студент/ випускник (*) – для навчання
• Викладач – викладання унікальних інноваційних курсів
* Будь-яка особа, незалежно від віку і статусу, яка вже має щонайменше ступінь бакалавра або навчається на IV курсі (для спільних магістерських програм), або має ступінь магістра (для спільних PhD програм), може самостійно взяти участь у конкурсах незалежно від українського закладу вищої освіти.
** Зауважте, що для участі в конкурсах таких стипендій не обов’язково бути студентом!
Звертаємо Вашу увагу, що посередників не існує. Кожен аплікант подається самостійно он-лайн та незалежно від українського університету. Важливо вивчити детально всі правила на сайті відповідної спільної програми, заповнити і подати відповідні документи он-лайн.
Вся інформація про ситуацію в Україні під час воєнного стану.
Корисно для учасників мобільності Програми ЄС Еразмус+ під час воєнного стану в Україні.
All info about COVID-19 in Ukraine: official portal of the Cabinet of Ministers of Ukraine (here), Ministry of Health of Ukraine (here) and Ministry of Education and Science of Ukraine (here).
Відеопрезентація про участь у конкурсах на навчання в магістратурі Еразмус Мундус.
ЯК БРАТИ УЧАСТЬ?
КРОК 1. Обрати бажану програму для навчання з каталогу Спільних програм Erasmus Mundus Joint Degrees та перевірити терміни подання документів на сайті обраної програми.
КРОК 2. За необхідності уточнити специфічну інформацію щодо подання аплікаційних документів, яка відсутня на сайті обраної програми, потрібно сконтактувати із координатором програми (контактна інформація розміщена на сайті кожної спільної програми), який є контактом для спілкування, інших ніяких посередників немає. Рекомендовано починати спілкування з контактною особою задля уточнення інформації, якщо щось не зрозуміло, чи потрібно перевірити. Зазвичай всі умови, вимоги, правила, розмір гранту та форми для заповнення представлені на сайті відповідної спільної освітньої програми.
КРОК 3. Оскільки подання документів відбувається у форматі онлайн на сайті обраної Вами спільної освітньої програми, потрібно заповнити онлайн заявку та вчасно надіслати попередньо підготовлений електронно такий пакет документів:
- мотиваційний лист;
- резюме (CV) за зразком, розміщеним на сайті програми, або утформаті EUROPASS;
- 2 (два) рекомендаційні листи від викладачів або з місця роботи: англійською мовою або із офіційно завіреним перекладом;
- документи про освіту (дипломи та додатки до них) у вигляді завірених копій та з офіційно завіреним перекладом;
- копію академічної довідки (транскрипту) з переліком всіх прослуханих навчальних дисциплін з оцінками та середнім балом (форма академічної довідки);
- відповідний сертифікат, що підтверджує рівень знання іноземної мови (вимоги до типу сертифікату та рівня володіння мовою можуть відрізнятись);
- офіційно завірена копія закордонного паспорту (нотаріус).
КРОК 4. Через певний час отримаєте на свою електронну адресу повідомлення про подальшу участь у конкурсі.
КРОК 5. У разі проходження першого етапу відбору (за поданими документами) пройдіть онлайн-інтерв’ю у призначений програмою час.
КРОК 6. Після отримання повідомлення та офіційного листа про зарахування на програму, необхідно вчасно подати документи на отримання візи до країни, яка є першою у схемі мобільності під час навчання за програмою. Щодо умови отримання візи для навчання зверніться до візового відділу Посольства країни першого року навчання.
ЗАЦІКАВЛЕНІ В PHD ПРОГРАМАХ? РАДИМО ЗВЕРТАТИСЬ ДО ПРОГРАМИ ЄС ГОРИЗОНТ 2020, НАПРЯМ МАРІЇ СКЛОДОВСЬКОЇ-КЮРІ.
Увага! Конкурси для індивідуальних осіб з України щодо отримання стипендії для навчання на Спільних магістерських програмах Еразмус Мундус оголошуються щорічно восени!
У кожної програми різний кінцевий термін подання, вивчайте детеалі на сайтах кожної магістерки та не пропустіть свій шанс навчатись на унікальних магістерських програмах Еразмус Мундус!!!
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:
Для студентів та молодих людей з України - гранти на мобільність - під час війни
Шановні студенти, аспіранти, випускники, молодь та молодіжні працівники! Ці ресурси можуть стати у нагоді саме для Вас!
- Міжнародна кредитна мобільність Еразмус+ та гранти на мобільність за обміном для студентів на основі існуючих міжінституційних договорів між Вашим університетом та приймаючим університетом: контактуйте зі своїм відділом міжнародної співпраці та/чи Еразмус координатором відповідного університету. Список університетів з яким були договори із ЗВО України до 2022 рр. – за посиланням тут.
- Оберіть в таблиці свій університет або на порталі для студентів – https://ukraine.dev.uni-foundation.eu/ університет який пропонує гранти на навчання. Якщо плануєте писати до них напряму, то обов’язково важливо поставити в копію координаторів міжнародної співпраці чи мобільності Вашого університету та office@erasmusplus.org.ua
- з серпня 2022р. університети з Європи виграли нові проєкти для мобільності, про які ще не має інформації в таблиці.
- Рекомендуємо звертатись в університети з Європи напряму, та ставити в копію Ваш заклад та наш офіс. Приклад листа наведено нижче*.
- Також багато можливостей навчання зібрано командою ESN – Україна: https://esnukraine.org/news/all-educational-opportunities-abroad-notion-platform
- Укладання міжінституційної угоди між закладами тим де Ви навчаєтесь в Україні (home university) та тим який приймає на мобільність (host university) є важливим і обов’язковим для офіційного оформлення академічної мобільності та по закінченню мобільності для визнання періоду та результатів навчання! Якщо ж Ваш університет працює, то крще оформити всі документи відразу через свій університет.
- Студент повинен буде обов’язково заключити угоду на навчання з приймаючим університетом.
- Важливо! Щодо перетину кордону студентами в період воєнного стану: інформація від МОН України – за посиланням тут
- Звертаємо увагу, що Еразмус+ не є виключенням для перетину кордону певної категорії осіб, наприклад чоловіків 18-60 років! Остаточне рішення приймає прикордонник. Тому краще мати всі документи в оригіналі: лист зарахування для студента, лист запрошення для працівника, студентський квиток чи студентську візу, направлення на навчання від свого ЗВО, копію угоди на навчання та міжінституційної угоди та відповідні документи від військкомату.
- Звертаємо увагу що Еразмус+ не надає можливості та не підтримує перехід на навчання в університети в інших країнах світу. Навчання за обміном: кредитна мобільність – передбачають обов’язковість статусу студента в закладі вищої освіти в Україні та зарахування на мобільність за кордоном на визначений період.
- Деталі щодо особливостей виняткових заходів підтримки України під час війни:
- Інформація про особливості підтримки України у період війни на порталі Національного агентства Еразмус+ Франції (англійською мовою) – за посиланням тут.
- Виняткові заходи для українців в межах проєктів з міжнародної академічної мобільності у сфері вищої освіти (українською мовою) – у документі тут.
- Виняткові заходи для українців в межах проєктів з міжнародної навчальної мобільності у сферах шкільної освіти, освіти дорослих та VET (укр.мовою) – за посиланням тут.
- Виняткові заходи для українців в межах проєктів навчальної мобільності молоді та Європейського корпусу солідарності (укр.мовою) – за посиланням тут.
- Щодо виняткових заходів у сфері молоді можна дізнатись на порталі SALTO – Youth – за посиланням тут.
- Студент має право при існуючих можливостях фінансування в європейському університеті – подаватись на грант мобільності за обміном та навчатись/бути на практиці – до 12 місяців на рівні бакалавра, потім до 12 місяців – на рівні магістра, потім до 12 місяців – на рівні PhD.
- Також може поїхати на заходи мобільності молоді – про такі можливості тут.
- Навчання за обміном, на повній програмі та інші можливості: запрошуємо обрати університет та знайти інформацію про підтримку українців на порталі Проєкту ЄС Еразмус+: https://ukraine.dev.uni-foundation.eu/
- Навчання в магістратурі Еразмус Мундус – спільні магістерські програми: запрошуємо обрати програму та подаватись на навчання – основні кроки за посиланням тут. Еразмус Мундус – це повний курс навчання в магістратурі на спільній програмі яку впроваджують декілька університетів світу та буде можливість навчатись та проходити практику в декількох університетах та компаніях світу.
- Гранти на навчання в державах-членах ЄС STUDY IN EUROPE: офіційні портали країн про всі можливості навачання іноземних студентів, оберіть країну, спеціальність, університет, вивчіть можливості та подавайтесь напряму – за посиланням тут.
- Українською мовою публікація НАВЧАЙСЯ в ЄВРОПІ: про можливості фінансування українців в державах-членах ЄС – за посиланням тут.
- Аспірантам та іншим дослідникам – новий портал ЄС щодо фінансування українців: https://euraxess.ec.europa.eu/ukraine
Для молоді, молодіжних лідерів та молодіжних працівників:
Інформація для людей, які рятуються від війни в Україні – за посиланням тут.
Доступ до ресурсів підтримки українців Європейською Комісією за посиланням тут і тут.
* Приклад листа звернення до закладу:
Dear Sirs,
I am ____ (Name Surname), a (рік навчання) year student / teacher of ___ (subject) of the higher education institution _______(назва закладу) from Ukraine. Due to the war I had to move to ________ (country) and currently live in (місто) or I stay in Ukraine but have a strong motivation to receive international experience and study at your university as an exchange student.
I am interested in possibility to study or to have traineeship/ job shadowing or training abroad under programme Erasmus+ or other programmes at your institution (оберіть що для Вас підходить та зітріть непотрібне).
Language courses on the professional terminology are also important and interesting for me. Free visitor could also be an option to attend workshops or other practice-oriented classes.
I am also interested in further recognition of this mobility period and outcomes and my home institution will be ready to sign the interinstitutional agreement.
I put my home university international relation office in copy for further communication about the inter-institutional agreement and other details discussion.
Please advise if it is possible and what steps should be done. Thank you for your care and support!
Yours faithfully, Name Surname
Ви можете поставити в копію office@erasmusplus.org.ua. Якщо потрібні уточнення чи додаткова консультація, запрошуємо звертатись до команди НЕО в Україні. Віримо що після перемоги наші студенти повернуться розбудовувати Україну!
Залишились запитання чи потрібна допомога, запрошуємо звертатись до нашої команди!