Програма ЄС Еразмус+ – міжнародний вимір
П'ятниця, 07 вересня 2018
Напрями Програми ЄС ЕРАЗМУС+ – МІЖНАРОДНИЙ ВИМІР (KA - ключовий напрям):
2021-2027 рр.:
КА1: НАВЧАЛЬНА МОБІЛЬНІСТЬ
- Для організацій:
- Проєкти та мобільність для студентів та працівників вищої освіти (“ класичний Erasmus”) – як партнери: мобільність в Україну – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми.
- Проєкти та мобільність з країнами-партнерами: вища освіта (ICM) – як партнери: двосторонній обмін – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми.
- Проєкти та мобільність працівників та учнів закладів П(ПТ)ФПВО (VET) – як партнери: мобільність в Україну – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми.
- Навчальна мобільність в сфері молоді – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми:
- Проєкти мобільності для молоді ‘молодіжні обміни’ – як партнери – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми.
- Проєкти мобільності для молодіжний працівників – як партнери – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми.
- Участь молоді в міжнародній діяльності – як партнери – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми.
- Віртуальні обміни у сфері вищої освіти та молоді - як партнери – координується ЕАСЕА.
- Для індивідуальних осіб: участь через відправляючі та приймаючі організації в межах вищезазначених проєктів.
КА2: СПІВПРАЦЯ МІЖ ОРГАНІЗАЦІЯМИ ТА ІНСТИТУЦІЯМИ
- Партнерства співпраці у 6 сферах програми – як партнери: KA2. Шкільна освіта/ KA2. П(ПТ)ФПВО – VET/ KA2. Вища освіта/ KA2. Освіта дорослих / КА2. Молодь / КА2. Спорт – координується Національними агентствами Еразмус+ країн – членів Програми. Заявники з Європейських акредитованих NGO – координуються ЕАСЕА. Українці за кордоном через війну можуть бути як цільова група діяльності таких проєктів.
- Розвиток потенціалу у сфері вищої освіти: CBHE (колишня Програма ТЕМПУС) - як партнери / заявники – координується ЕАСЕА.
- Розвиток потенціалу у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (VET) - як партнери – координується ЕАСЕА.
- Спільні магістерські програми ЕРАЗМУС МУНДУС – координується - ЕАСЕА:
- Lot 1. Підготовка Спільних магістерських програм (EMDM) - як заявники і партнери; Lot 2. Впровадження Спільних магістерських програм (EMJMD) - як заявники і партнери.
- Центри професійної досконалості П(ПТ) &ФПВО – як партнери – координується ЕАСЕА.
- Альянси для розвитку інновацій – 2 конкурси – як Партнери (мін.: заклади П(ПТ)&ФПВО (VET) та/або ЗВО): Lot 1. Альянси освіти та підприємств; Lot 2. Альянси секторальної співпраці – координується ЕАСЕА.
- Альянси Європейських університетів - як асоційовані партнери – координується ЕАСЕА.
- Перспективні партнерства у 6 сферах Програми: середня/ П(ПТ)&ФПВО /вища/дорослих /молодь / спорт/ – українці за кордоном через війну як цільова група діяльності таких проєктів.
КА3: ПІДТРИМКА РЕФОРМ ТА СПІВПРАЦІ (через тендери)
- Мережа національних офісів Еразмус+ та національних команд експертів з реформування вищої освіти в країнах-партнерах програми.
- Діалог між Європейською Комісією та Україною, проведення міжнародних заходів.
- Дослідження та публікації.
- Регіональні спілки Асоціації випускників ЕРАЗМУС+.
НАПРЯМ ДІЯЛЬНОСТІ – ERASMUS+: ЖАН МОНЕ як заявники і партнери у вищій освіті – координується ЕАСЕА.
ІНШІ ЗАХОДИ ДЛЯ УКРАЇНИ
Про нові конкурси - у розділі новини тут.
“Higher Education and Erasmus+ before and during war: challenges, needs, resources and opportunities”, Svitlana SHYTIKOVA, National Erasmus+ Office in Ukraine
Всі конкурси Програми ЄС Еразмус+ (укр. мовою) - завантажити тут.
Напрями Програми координують централізовано - Європейським виконавчим агентством з питань освіти і культури (ЕАСЕА - Брюссель) та децентралізовано - Національні Еразмус+ агентства країн-членів Програми.