Досвід Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка в реалізації проектів Програми Еразмус+ КА1: Академічна мобільність

LogoGNPU m 408 iУ 2016 р. Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка приєднався до Програми Європейського Союзу Еразмус+ в плані викладацького обміну, обміну по стажуванню викладачів та обміну студентами. Це стало дійсно чудовим та корисним досвідом для провінційного вищого навчального закладу та наступним кроком у нашій міжнародній співпраці.

Перш за все, слід зазначити, що ці заходи дали змогу викладачам та студентам відчувати прогрес в мовній освіті та необхідності вдосконалювати свої знання мови, вміння і навички, оскільки мовні компетенції були одним з основних критеріїв прозорого відбору учасників програми Ще одним важливим питанням є наша вдячність партнерам з двох турецьких університетів – Університету Ондокуз Майїс та Університету Афьон Кокатепе за запрошення нас як представників країни-партнера.

Отже, за досить короткий період часу ми мали можливість прийняти 6 викладачів різних спеціальностей Університету Афьон Кокатепе у Глухіві як для викладання, так і для стажування. Ми зуміли об’єднати офіційні програми перебування викладачів і студентів з їхнім ознайомленням з цікавими місцями нашого старого навчального закладу та нашого древнього міста. Враження наших гостей були лише позитивними, а їх досвід у ознайомленні з системою освіти України на її різних рівнях (дошкільному, початковому, загальноосвітньому, вищому і позашкільному) не можна переоцінити. П’ять викладачів Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка взяли участь у програмах навчання та стажування і стали учасниками міжнародних конференцій в Університеті Афьон Кокатепе. Ми продовжуємо нашу співпрацю у науковій сфері, і сподіваємось на довготривалу та плідне співробітництво. В минулому навчальному році 2 студенти з Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка взяли участь у програмі обміну студентами та навчалися весняний термін в Університеті Афьон Кокатепе в магістратурі та успішно впоралися з академічною програмою, включаючи шкільну практику. На даний час студентка магістерської програми з Університету Афьон Кокатепе працює в Олександрі Довженко Глухівського національного педагогічного університету, виконуючи магістерську роботу та опановує декілька академічних курсів на кафедрі іноземних мов.

Крім того, 2 викладачі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка взяли участь у навчально-тренувальних програмах обміну, а їх перебування в університеті м. Самсун було успішним. Студетка бакалаврської програми кафедри іноземних мов брала участь у програмі обміну студентами, і її враження та академічні успіхи були відмінними. Слід зазначити, що контроль над студентами і викладачами обох партнерських університетів був постійним та ефективним. Важливою частиною академічного співробітництва було висвітлення перебігу та результативності програм у соціальних мережах, місцевих ЗМІ та сайтах навчальних закладів.

Ці заходи стимулювали високий інтерес до навчання та підвищення кваліфікації з іноземних мов студентами та викладачами наших навчальних закладів. Важливою частиною співпраці є культурний обмін та розширення культурної компетентності та толерантності українських студентів.

Команда Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка готові та відкриті для подальшої співпраці в рамках програми Еразмус+.

Попередня Конференція в рамках проекту Еразмус+ CBHE QUAERE "Система забезпечення якості ...