Обговорення перспективи відкритої науки проєкту Еразмус+ DigiUni у Ганновері (13.08.2024 р., м. Ганновер)

13 серпня 2024 р. відбулося обговорення перспективи відкритої науки проєкту Еразмус+ DigiUni у Ганновері, Німеччина в межах тренінгу-воркшопу «Цифрові навчальні середовища та відкриті освітні ресурси».

Накопичений досвід німецького ЗВО з адміністрування навчання та створення концепції відкритої освіти вивчали українські науковці з десяти університетів, що об’єднані проєктом DigiUni під керівництвом Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У тренінгу-воркшопі «Цифрові навчальні середовища та відкриті освітні ресурси» від команди КНУ взяли участь доценти Факультету інформаційних технологій Сергій БРОНІН та Ольга КРАВЧЕНКО.

Про те, які саме напрацювання німецьких колег стануть у нагоді українським університетам-учасникам консорціуму DigiUni для створення затребуваного навчального контенту на цифровій платформі, пояснив Сергій БРОНІН:

«Тренінги-воркшопи, що відбулися в Ганноверському університеті та Німецькій національній бібліотеці, стратегували роботу українських координаторів із подальшої імплементації програмних завдань. Також корисним було оновлення інформації про європейські інноваційні освітні трансформації, цифровізацію програм неперервної освіти впродовж життя, знайомство з новими методиками ШІ сервісів для підвищення кваліфікації викладачів й цифрового навчання та інклюзії в освіті. Про все це охоче розповідали німецькі дослідники».

Це четверта навчальна зустріч, передбачена проєктом Erasmus+ DigiUni. Під час попередніх тренінгів досвідом кращих практик онлайн-навчання, нових методів підвищення цифрової компетентності й діджиталізації освітнього процесу та захисту прав інтелектуальної власності науково-педагогічних працівників із українськими колегами ділилися партнери з Університету Масарика у чеському Брно, Університету імені Адама Міцкевича у Познані та іспанського Університету Аліканте.

Довідково:

Проєкт DigiUni орієнтовано на підтримку вищої освіти в Україні в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення. Це наймасштабніший проєкт за програмою Erasmus+, який будь-коли реалізовувався в Україні. Він об’єднав учасників з України та держав-членів ЄС: 21 установу у статусі повних партнерів і 5 інституцій у статусі асоційованих партнерів.

Проєкт розпочався 1 грудня 2023 року та розрахований на чотири роки. Координатором є Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Детальніша інформація про Erasmus+ DigiUni – на офіційному сайті проєкту.

Підготовлено з використанням матеріалів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Попередня Круглий стіл «Реалізація європейського вектору розвитку економіки держави шляхом цифровізації» ...