Міжнародна конференція з питань співпраці у сфері вищої освіти “DanubE+ Cooperation” (25-27.06.2025 р., м. Бухарест, Румунія)

25–27 червня 2025 року команда Національного Еразмус+ офісу – Україна разом із делегацією представників українських закладів вищої освіти взяла участь у Міжнародній конференції з питань співпраці у сфері вищої освіти “DanubE+ Cooperation”, що відбулася у Бухаресті, Румунія за ініціативи Національного агентства Еразмус+ у Румунії.

Міжнародна конференція “DanubE+ Cooperation” — це унікальна високорівнева подія, яка об’єднує ректорів і проректорів із шести країн, що з’єднані річкою Дунай — Румунії, Болгарії, Угорщини, Молдови, Сербії та України.

У конференції взяли участь понад 50 учасників з Румунії, Угорщини, Молдови, Сербії та України. Учасники представляли заклади вищої освіти, які реалізують або готуються до реалізації проєктів міжнародної академічної мобільності, проєктів із розбудови потенціалу та інституційного партнерства.

Делегацію з України представили команди з Академії праці, соціальних відносин і туризму, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Приазовського державного технічного університету, Київського національного університету будівництва і архітектури, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової та Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Метою заходу було налагодження стратегічного партнерства між керівниками закладів вищої освіти Дунайського регіону; вивчення можливостей міжнародного співробітництва в межах Програми ЄС Еразмус+; отримання першої інформації про попередні результати проєкту EDUREGION, ключової ініціативи за підтримки Програми Дунайського регіону, що спрямована на посилення управління та співпраці у сфері вищої освіти; ознайомлення з успішними практиками реалізованих проєктів Еразмус+; а також закладення основ для нових спільних проєктів і довгострокової академічної співпраці.

Учасники мали змогу долучитися до інтерактивних дискусій, отримати практичні поради від міжнародних експертів і налагодити професійні контакти з колегами з інших країн.

Вітальні слова під час відкриття виголосили Adrian GEORGESCU, Національне агентство Еразмус+ Румунії, та Luminita MATEI, Міністерство освіти Румунії.

У першій сесії своїм досвідом поділилися Claudia MELINTE, Національний Еразмус+ офіс у Молдові, Катерина ЖДАНОВА, Національний Еразмус+ офіс в Україні, Marija FILIPOVIĆ OŽEGOVIĆ, Національне агентство Еразмус+ Сербії, Linda HUSZÁR, Національне агентство Еразмус+ Угорщини, та Nicoleta POPA, Національне агентство Еразмус+ Румунії, які обговорили, як Програма Еразмус+ може сприяти інтернаціоналізації університетів.

У другій сесії відбулися два паралельні воркшопи, модераторами яких були Вероніка ТКАЧЕНКО, Національний Еразмус+ офіс в Україні, та Mihai GĂICULESCU, Національне агентство Еразмус+ Румунії.

Перший воркшоп був присвячений успішним практикам реалізації проєктів Еразмус+ KA1. Досвідом поділилися Tatiana BULIMAGA, Державний університет Молдови, Gina KAFEDZHIAN, Академія музики, танцю та образотворчих мистецтв “проф. Асен Діамандієв” м. Пловдив і Gergő PÉTER RÁTKAI, Коледж Бгактіведанта, Угорщина.

Другий воркшоп був присвячений успішним практикам реалізації проєктів Еразмус+ KA2. Досвід презентували Sorin CAZACU, Університет м. Крайова, Румунія, Руслан БІЛОСКУРСЬКИЙ, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Україна, та Daniela POJAR, Технічний університет Молдови.

На другий день конференції Marko BANKOVIĆ, Національне агентство Еразмус+ Сербії презентував проєкт EDUREGION, а також провів консультації з ключовими стейкхолдерами щодо цінності, потреб та переваг ініціативи.

На завершення конференції учасники долучилися до заключного воркшопу, під час якого розробляли ідеї нових спільних проєктів на основі попередніх обговорень і визначених спільних викликів.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ ТА КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ – за посиланням.

Попередня Міжнародний круглий стіл «Забезпечення якості викладання і навчання в умовах ...