ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. 

Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. 

Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.

Завдяки бюджету понад 28 мільярдів євро, що майже вдвічі більше фінансування порівняно з попередньою Програмою 2014-2020 рр., оновлена Програма 2021-2027 рр. є не тільки міжнародною, а й більш інклюзивною, цифровою та екологічною!

Еразмус+ популяризує пріоритети і заходи, визначені в Європейському освітньому просторі (European Education Area), Плані дій з цифрової освіти (Digital Education Action Plan) та Європейській програмі розвитку компетентностей (European Skills Agenda), а також:

2023 рік оголошено Європейською Комісією – European Year of Skills – деталі https://year-of-skills.europa.eu/index_en

Звертаємо увагу, що конкурси Програми ЄС Еразмус+ 2023 р. – тривають

Деталі за покликаннями відповідно:

Коротко огляд всіх можливостей відкритих для України на 2023 р. з покликаннями на відповідні розділи конкурсів на сайті НЕО в Україні – українською мовою.

Українською мовою презентація про відкриті можливості для України тут.

Information about situation in Ukaine during the martial law, challenges, solutions and opportuities for cooperation (in English language)

Запрошуємо знайомитись з документацією та деталями та подавати заявки!

Всі організації мають пройти відповідну реєстрацію: Відео та презентація як зареєструвати організацію та отримати РІС і OID.

МОЖЛИВОСТІ

Для України Еразмус+ відкриває можливості мобільності та співпраці у таких сферах:

Детальна інформація про можливості, включно з правилами для учасників та виконавців, графіком конкурсів, умовами участі та критеріями відбору, доступна в документі «Керівництво до Програми Еразмус+» (Erasmus+ Programme Guide), яке постійно оновлюється для кожного конкурсу і умови участі та графік конкурсів можуть відрізнятись.

Важлива інформація про ситуацію в Україні під час воєнного стану: виклики, рішення та можливості міжнародної співпраці (українською мовою)

СТАТУС країн-учасниць Програми ЄС Еразмус+:

Країни-члени:

Держави-члени ЄС: Австрія, Бельгія,  Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

Треті країни асоційовані до Програми: Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія,
Північна Македонія, Сербія, Туреччина.

Країни-партнери:

Треті країни не асоційовані до Програми згруповані в 14 Регіонів партнерств

Особливості: США і Канада (Регіон 12), Швейцарія і Велика Британія (Регіон 14) та деякі інші країни про які часто запитують щодо співпраці, мають доступ до обмеженої кількості конкурсів, проте співпраця з їх організаціями можлива. З 2022 р. росія і білорусь не мають доступ до Програми ЄС Еразмус+. 

Україна, територія якої визнана міжнародним правом, є країною-партнером Програми у складі країн Східного Партнерства – Регіон 2.

В цьому статусі українські організації мають доступ до участі в конкурсах як монобенефіціари чи у складі партнерств з декількох країн Програми: як заявники до 3 напрямів 9 конкурсів та як партнери до 12 напрямів 33 конкурсів.

ДЕТАЛІ про всі країни-учасниці Програми ЄС Еразмус+.

 

ОПИС КОНКУРСІВ  відкритих для країн поза ЄС.

 

ПРІОРИТЕТИ Програми

  • Інклюзія та різноманіття: обмежений доступ чи менші можливості; проблеми зі здоров’ям; бар’єри, пов’язані з системами освіти, навчання, дискримінацією; культурні відмінності; соціальні, економічні та географічні бар’єри.
  • Цифрові трансформації.
  • Зелені трансформації, навколишнє середовище та боротьба зі зміною клімату.
  • Участь у демократичному житті, спільні цінності та громадянська активність.

Детальніше про пріоритети.

Ресурси для пошуку партнерів:

РЕЗУЛЬТАТИ

Результати проєтів Еразмус+ доступні у звітах і збірниках статистики, а також через Erasmus+ Projects Platform, що відображає більшість ініціатив, які фінансуються Програмою, а також добірку успішних практик та історій успіху. 

База проєктів в Україні.