Результати проєкту CBY «Формування різноманітного майбутнього в спільноті — Широкий діалог для створення та методологічної підтримки мережі для залучення молодих мігрантів до громадянського суспільства»
Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» протягом 2018-2021 рр. реалізує проєкт Програми Еразмус+ КА2: Розвиток потенціалу у сфері молоді: «FUTURE. Shaping the diverse future in community – Wide dialogue to create and methodologically support a network for involving migrant youth into civic society» / «Формування різноманітного майбутнього в спільноті — Широкий діалог для створення та методологічної підтримки мережі для залучення молодих мігрантів до громадянського суспільства».
Проєкт спрямований на забезпечення соціальної адаптації молодих мігрантів, що може бути досягнута потужною мережею молодіжних організацій, використовуючи нову методологію поєднання неформальних та формальних інструментів освіти.
Міжгалузева мережа проєкту поширює кращі практики між різними учасниками, розширює їх розуміння різноманітного майбутнього та створює спільне бачення цінностей інклюзивності в освіті та суспільстві. Методологічним компонентом проєкту є поєднання досвіду різних соціальних акторів з НГО та університету – молодих активістів, вчителів, студентів, соціологів, психологів та менеджерів.
Партнери проєкту: Dnipro University of Technology (UA), NGO Inceptus ( LT ), International Center For Peace Andintegration Non-Entrepreneurial (GE), Associazione Connecting Europe (IT), Fundacja Instytut Innowacji (PL).
Активності проєкту: Організаційна зустріч, Тренінг «Інклюзивне суспільство», Тренінг «Формування майбутнього – лабораторія молодіжного працівника», Молодіжна конференція «Формування майбутнього», Дебати «Майбутнє ми в розмаїтті», Заключна зустріч.
В рамках молодіжної конференції «Формування майбутнього» приблизно 40 активістів українських молодіжних громадських організацій та переміщених університетів з Дніпра, Запоріжжя, Харкова, Києва та Вінниці, представники молодіжної ради м. Дніпра, представники управління з питань молоді та спорту міської ради, студенти, які є внутрішньо переміщеними особами, жваво обговорювали проблеми та шляхи їх вирішення щодо адаптації внутрішньо переміщених осіб та молодих мігрантів.
Дебати та круглі столи показали, що конференція виграла та мала вагомий результат від того, що зібрала учасників різних за своїми виконуваними у суспільстві функціями. І саме це дозволило розглянути питання залучення мігрантської молоді у громадянську активність та недопущення її радикалізації з різних точок зору: університетська формальна освіта, неформальний досвід участі у громадських організаціях, підтримка з оформленням документів та вирішення побутових проблем, включення молодих мігрантів у локальні молодіжні ради тощо. Особливу гостроту дискусіям навколо презентацій додала присутність молодих мігрантів, які могли в режимі «тут і зараз» оцінити, критикувати чи підтримувати ініціативи активістів.
Ознайомитися з матеріалами конференції, що було видано за підсумками конференції і розповсюджено через інтернаціональну партнерську мережу проєкту, можна тут.
Результати проєкту представлено на сайті.