Результати проєкту CBY «Визнання досвіду волонтерської діяльності молоді в процесі працевлаштування»
Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» протягом 2018-2020 рр. реалізовувався проєкт Програми Еразмус+ КА2: Розвиток потенціалу у сфері молоді: «Voluntary Youth Work Recognition for Employability» / «Визнання досвіду волонтерської діяльності молоді в процесі працевлаштування».
Основна ідея проєкту полягала у визнанні досвіду волонтерської діяльності молоді в суспільстві та серед роботодавців, затвердження її результатів на місцевому та національному рівнях, розвитку компетенцій волонтерів та адаптації їх до вимог ринку праці, підтвердження їх досвіду навичками та знаннями, що отримані в рамках неформального навчання.
Проєкт включав у себе такі активності: молодіжна конференція, навчальний візит, тренінг, інформаційна кампанія, зустріч для оцінки результатів проєкту.
Партнери проєкту: Social and Youth Workers Non Governmental Organisation (AM), Dnipro University of Technology (UA), LLC Umbrella (GE), Ministry of Labour and Social Affairs of RA (AM), Nordic European Mobility (SE), Internationale Arbeidsvereniging (NL), Escull Solidari (ES), ECYC – European Confederation of Youth Clubs AISBL (BE), HORSEED (NO), Kipriakos Organismos Kentron neotitas Koken LTD (CY), Koinonikh Synetairistikh Epixeirhsh Koinonikhs Ofeleias Mentores (EL), NUR Service (AM)
Проєкт сприяв розвитку єдиної платформи та спільноти зацікавлених сторін в волонтерській діяльності молоді, включаючи державні установи, державні освітні органи та організації громадянського суспільства.
Результати проєкту охоплюють сфери законодавства, управління волонтерською діяльністю, управління людськими ресурсами, визнання волонтерської діяльності молоді та працевлаштування молоді. Проєкт також мав на меті нарощення потенціалу молодіжних організацій шляхом розробки національних інструментів визнання волонтерської діяльності молоді, необхідних на місцевому рівні.
В результаті реалізації проєкту розроблено ряд інструментів для визнання волонтерської діяльності молоді, у тому числі інструмент Skills Presenter за авторства Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».
Інструмент представляє навички / знання волонтерів зрозумілим та значущим способом для роботодавців, працівників університету, що є першим кроком до загального визнання академічним та формально навчальним середовищем компетенцій у неформальній освіті. Мета методики: підтримка молоді у виявленні та презентації навичок та знань, здобутим завдяки їх волонтерській та соціальній діяльності, працівникам університету та роботодавцям.
Ознайомитись з результатами проєкту можна на сайті.