ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Особистість, університет, суспільство: взаємодія в умовах змін» в межах проєкту ЄС REDU (12.04.2024 р., м. Київ)
12 квітня 2024 р. команда Національного Еразмус+ офісу в Україні долучилась взяла участь в ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Особистість, університет, суспільство: взаємодія в умовах змін», яка відбулася в межах проєкту ЄС «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» / «Reinventing displaced universities: enhancing competitiveness, serving communities» (REDU). Конференція ініційована консорціумом партнерів проєкту у складі: Інститут вищої освіти НАПН України, Маріупольський державний університет, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Британська Рада в Україні.
В заході взяло участь близько 50 учасників з різних організацій України, в тому числі з консорціуму партнерів проєкту. Мета Конференції полягала в обговоренні проблем та викликів, що є актуальними для університетів України в умовах нових реалій, спричинених військовою агресією та завданнями післявоєнного відновлення країни.
Ключовими спікерами Конференції виступили:
- Віра РИБАК, координаторка сектору освіта і наука Представництва ЄС в Україні;
- Олег ШАРОВ, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Міністерства освіти і науки України; член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Еразмус+ (HERE team)
- Світлана КАЛАШНІКОВА, радник при дирекції Інституту вищої освіти НАПН України; керівниця проєкту REDU; член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Еразмус+ (HERE team)
- Микола ТРОФИМЕНКО, ректор Маріупольського державного університету;
- Ольга ПОРКУЯН, ректор Східноєвропейським національним університетом імені Володимира Даля,
- Людмила ТАЦЕНКО, керівниця відділу освітніх програм Британської Ради в Україні
- Ірина ДРАЧ, директорка Інституту вищої освіти НАПН України.
Під час Конференції учасники обговорити результати виконання проєкту «Відродження переміщених університетів: посилення конкурентоспроможності, підтримка громад» (REDU) за ключовими напрямами:
- цифровізація університету,
- розвиток англомовної компетентності персоналу,
- студентське самоврядування,
- стратегування та розвиток університету,
- університет і громада,
- управління фінансами міжнародних проєктів і розвиток університету.
В заході також взяли участь Світлана ШИТІКОВА, координаторка НЕО в Україні, та Жанна ТАЛАНОВА, менеджерка з аналітичної роботи та Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team). Спікери активно долучились до обговорень та робочих груп за напрямом управління проєктами та фінансовим менеджментом грантів та розвитку цифрового університету, надавши поради та рекомендації щодо успішних кейсів за результатами проєктів Програми ЄС Еразмус+ за участі українських організацій.
Підготовлено за матеріалами Інституту вищої освіти НАПН України.