Можливості в межах профтех освіти на каналі 1+1 (23.12.2024 р.)

Формування привабливої системи профтехосвіти, збереження людського капіталу для відбудови України: ЄС підтримує розвиток профтехосвіти України.

Про те, як зростити й навчити покоління сучасних фахівців робітничих спеціальностей – говорили в студії прямого ефіру ТСН телеканалу 1+1 з радницею з впровадження проєктів Skills4Recovery Вікторією Балютою та координаторкою Програми ЄС Еразмус+ Світланою Шитіковою, в межах комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо» за підтримки Європейського Союзу.

Зокрема, координаторка НЕО в Україні відповіла на наступні питання журналістів каналу 1+1 та надала матеріали:

  • Чи є розуміння у європейських донорів, яких саме робітничих спеціальностей бракує на українському ринку? Як знати, кого краще готувати?

Європейська Комісія надає фінансування для проведення досліджень в тому числі і в сфері професійної освіти та орієнтується на професії та компетентності майбутнього. Минулий рік діяльності Єврокомісії був присвячений саме питанням навичок і всі заходи і дослідження проводились саме по цій темі. Більш того проєкти в межах Програми Еразмус+ ініціюються на основі ключових пріоритетів де завжди є фокус на розвиток людського капіталу: інклюзивність та різноманіття, цифрові та зелені трансформації та спільні цінності і активне залучення молоді до громадянського життя.

  • Чи гарантує новий фах працевлаштування?

Щоб посилити шанси працевлаштування, заклади освіти активізують роботу з центрами зайнятості, з роботодавцями, створюють центри розвитку кар’єри випускників, навчають учнів . Навіть залучають роботодавців для модернізації освітніх програм щоб вони стали більш практикоорієнтованими.

Одним з найбільш цікавих проєктів в контексті нових запитів ринку праці є проєкт

CBVET BEM “BEYOND EUROPE WITH MICRO-CREDENTIALS” («ЗА МЕЖАМИ ЄВРОПИ З МІКРОКВАЛІФІКАЦІЯМИ»).

Координує цей проєкт Саксонське освітнє товариство із захисту навколишнього середовища та професій пов’язаних з хімією (Німеччина), а партнерами з України виступають: Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області; Національне агентство кваліфікацій; Державний навчальний заклад «Дніпрорудненський професійний ліцей»; Рокитнівський професійний ліцей. Проєкт BEM спрямований на розроблення мікрокваліфікацій, що відповідають потребам окремих секторів у країнах або цільовим групам, які лише незначною мірою охоплені системою освіти.

  • Чи можливі стажування закордоном – для тих хто навчається і тих, хто навчає?

В межах Програми ЄС Еразмус+ є можливості створення спільних проєктів з партнерами з ЄС між закладами професійної освіти, або провайдерами VET та організаціями які активні на ринку праці як це визначає програма. Такі проєкти провадять діяльність і для підготовки вчителів – тренінги для тренерів – під час навчальних візитів, розробляють сучасні освітні програм й методології навчання та викладання, закуповують інноваційне обладнання для навчання учнів і залучають учнів до співпраці з однокурсниками з держав-членів ЄС. Також впроваджуються проєкти з мобільності молоді за участі учнів та вчителів закладів профтехосвіти, якраз завдяки синергії з командою EU4Skills. Проводяться літні та зимові школи за тематиками SDG.

З 2022 р. впроваджується 10 проєктів з розвитку потенціалу VET освіти, 97 партнерів з 21 країни у співпраці з 27 провайдерами VET освіти з України в партнерствах та 15 проєктів стратегічних партнерств співпраці, з фінансування від 100 тис до 400тис євро, хоча може бути підтримано ЄС набагато більше таких проєктів. Найбільшим викликом активної участі закладів профтехосвіти в міжнародних проєктах поки залишається ще не достатній рівень володіння іноземною мовою, зокрема англійською як вчителями та і учнями.

Відеосюжет можна подивитись (2:31:04 / 5:58:30) за покликанням на каналі 1+1 за лінком.

Попередня Щорічний Newsletter НЕО в Україні 2024 опубліковано!