Презентація індивідуальних можливостей Еразмус+ в рамках Дискусійного клубу «Будуємо спільне європейське майбутнє: Можливості Євросоюзу для студентів України” в межах регіонального заходу Представництва ЄС в Україні (24.20.2024 р., м. Чернівці)
24 жовтня 2024 р. в Чернівцях відбувся інформаційний захід за участі пані Посла Європейського Союзу в Україні Катаріни Матернової. Ця подія відкрила низку регіональних подій у межах Всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом навчаємося і зростаємо. ЄС та Україна творять спільне європейське майбутнє», що має на меті показати підтримку Європейським Союзом української освіти та молодіжної сфери в часи війни.
В Мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича пані Посол зустрілася зі студентами провідного українського вишу й розповіла про можливості, що їх надають університетській молоді та науковцям освітні програми підтримки ЄС, зокрема Еразмус+. Пані Посол провела діалог зі студентами й відповіла на численні запитання.
Про нові можливості, що їх надають українським студентам і молоді фінансовані ЄС програми, йшлося на засіданні Дискусійного клубу «Будуємо спільне європейське майбутнє». З молоддю та журналістами спілкувались:
- Анастасія Омельченко, провідна фахівчиня відділу міжнародних звʼязків Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича,
- Лариса Ворнік, координаторка Інформаційного центру ЄС в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича
- Катерина Жданова, Національний Еразмус+ офіс в Україні, проєктна менеджерка, координаторка напрямів у сферах молоді та спорту, з індивідуальних можливостей
- Вероніка Яшнова, учасниця програми обміну Erasmus+, Університет Клагенфурта, Австрія.
З лекцією «Освіта для післявоєнної розбудови України» перед присутніми виступила Лілія Гриневич, проректор Харківського національного університету ім. В. Каразіна, Міністр освіти і науки України 2016-2019 рр.
Під час заходу Катерина Жданова, менеджер НЕО в Україні, провела презентацію можливостей Програми Еразмус+ для активної молоді. Спікер представила індивідуальні можливості для студентів та працівників закладів освіти, молоді та молодіжних працівників, а також зосередила увагу на нововведеннях Програми для українців на час війни. Додатково, було презентовано додаткові освітні можливості від різних держав ЄС на підтримки активної молоді України.
Під час заходу було надано чіткі рекомендації щодо пошуку можливостей, підготовки пакету документів та очікуваних результатів обмінів на навчання, викладання та практику, а також навчання за спільними магістерськими програмами Еразмус Мундус. Після презентації спікер представила можливості обмінів для молоді та молодіжних працівників та участь у волонтерських проєктах як додаткові можливості Еразмус+.
Наприкінці заходу учасники поспілкувались зі спікерами, поділились історіями успіху та досвідом, та отримали відповіді на свої запитання.