Круглий стіл «Європейські практики медіаосвіти заради демократії» (15.02.2024 р., онлайн)
15 лютого 2024 р. в ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» було проведено круглий стіл «Європейські практики медіаосвіти заради демократії». Захід відбувся в межах реалізації проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне Модуль «Європейські практики медіаосвіти» (101085162 – EUPinMEd – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH).
До заходу долучилось понад 100 освітян, медіапедагогів, здобувачів вищої освіти з різних міст України (Київ, Дніпро, Харків, Суми, Житомир, Слов’янськ, Краматорськ, Лозова та ін.).
З вітальним словом до присутніх звернулися проректор з науково-педагогічної роботи ДДПУ Станіслав Чайченко і декан факультету початкової, технологічної та професійної освіти Інна Хижняк.
Серед доповідачів були як науковці, так і практики, які обговорили актуальні питання медіаосвіти та медіаграмотності, поділилися досвідом впровадження медіаосвітніх курсів у закладах освіти, інтеграцією медіаосвіти в навчальний процес.
Координаторка Модулю Жана Моне «Європейські практики медіаосвіти», доцент кафедри теорії і практики початкової освіти ДДПУ, Олена ІШУТІНА розповіла про впровадження курсу «Європейські медіаосвітні студії» в підготовку майбутніх учителів початкових класів. Наталія ПОНОМАРЕНКО, медіатренерка, PhD, викладач Машинобудівного фахового коледжу Сумського державного університету, висвітлила тему «Медіаосвіта як засіб збереження національної ідентичності». Олена ТАРАНЕНКО, кандидат філологічних наук, доцент, менеджер з розбудови потенціалу IREX, поділилася досвідом методології проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті». Тетяна ЄВТУХОВА, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики в початковій освіті ДДПУ виступила з доповіддю «Учитель і соцмережі, або Х’юстон, у нас дійсно проблеми», присприсвяченою вяченій особливостям використання соцмереж педагогами. Яна БАКАЛЯР, учитель з індивідуального навчання Зняцівської ЗОШ I-III ступенів Великолучківської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області, розповіла про формування медіаграмотності здобувачів початкової освіти на уроках інтегрованого курсу «Українська мова та читання». Наталія АНІСІМОВА, учитель мистецтва Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №12 Бахмутської міської ради Донецької області, висвітлила педагогічні умови формування медіаграмотності здобувачів початкової освіти на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво». Даріна БАТУРА, аспірантка кафедри теорії і практики початкової освіти ДДПУ, розглянула сучасні підходи до формування емоційної компетентності та емоційного інтелекту педагога.
Окремо обговорювали питання підготовки вчителів до медіаосвітньої діяльності в контексті кращих практик Європейського Союзу та особливості використання соцмереж педагогами та учнями.
Круглий стіл став черговим кроком університету на шляху поширення європейських освітніх практик в Україні, адже саме медіаграмотні громадяни є запорукою розвитку демократії в нашій державі.
Запис прямої трансляції на YouTube доступний за посиланням.
Більше інформації про захід на сайті проєкту «Європейські практики медіаосвіти».