Літня школа «Європейська політики пам’яті в українському та регіональному контексті» в межах проєкту Еразмус+ Жан Моне (30.06-04.07.2025 р. онлайн/офлайн)

У межах реалізації проєкту Еразмус+ Модуль Жана Моне «Європейська інтеграція та Україна: історична пам’ять та міграційні виклики», протягом тижні, з 30 червня по 4 липня 2025 р. на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка тривала роботи літньої школи «Європейська політики пам’яті в українському та регіональному контексті». Захід відбувався у змішаній формі, зі значним переважанням офлайн формату. Захід організований командою проєкту, за підтримки ректорату Житомирського державного університету ім. Івана Франка. 

Учасниками школи були вчителі житомирських ліцеїв, студенти та аспіранти. 21 учасник літньої школи отримав  сертифікат за результатами роботи. Учасники школи мали можливість прослухати лекції та попрацювати у групах на воркшопах Олександри КОЗОРОГ – національної тренерки з методики викладання історії та суспільних дисциплін Європейської Асоціації викладачів історії EUROCLIO, Координаторки проєктів ОБСЄ в Україні; Вікторії ВДОВІЧЕНКО – к.і.н., співдиректорки програми «Майбутнє України», Центр геополітики Кембриджського університету; Андрія РУККАСА – к.і.н., доцента Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Вікторії ВЕНГЕРСЬКОЇ – керівниці проєкту, завідувачки кафедри історії України; Ольги БІЛОБРОВЕЦЬ – професорки кафедри історії України та Сергія СТЕЛЬНИКОВИЧА – професора кафедри історії України.

Учасники школи познайомились із досвідом та практиками EuroClio у викладанні історії та формуванні політики пам’яті, а також інноваційними стратегіями викладання історії для формування політики пам’яті (в українському та європейському контексті). Особливості  політики пам’яті Італії та діяльності українських амбасадорів у справі просування в Європі знання про Україну, її культуру та роль у сучасних зовнішньополітичних процесах також перебували у фокусі вивчення. Важливою складовою школи стало знайомство із травматичними та не лише місцями пам’яті Житомира, його околиць, відвідування Києва та пропрацювання складних тем Голокосту під час воркшопу на території Бабиного Яру та музею Другої світової війни. Робота в групах над міні проєктами з тематики школи, як і засвоєння методик й інструментів організації навчальних занять у школі та університеті, у сфері неформальної освіти, стануть у нагоді для подальшої практичної діяльності учасників школи.

Деталі про захід та презентації спікерів за посиланням: Презентація на сайті.

Підготовлено з використанням матеріалів.

Попередня Курси підвищення кваліфікації для посадових осіб органів державної влади України ...