Знайомтесь: проєкт ЄС Еразмус+ CYBPHYS «РОЗВИТОК ПРАКТИЧНО СПРЯМОВАНОЇ ОРІЄНТОВАНОЇ НА СТУДЕНТІВ ОСВІТИ В ГАЛУЗІ МОДЕЛЮВАННЯ КІБЕР-ФІЗИЧНИХ СИСТЕМ» / «DEVELOPMENT OF PRACTICALLY-ORIENTED STUDENT-CENTRED EDUCATION IN THE FIELD OF MODELLING OF CYBER-PHYSICAL SYSTEMS»
Назва проєкту: «Розвиток практично спрямованої орієнтованої на студентів освіти в галузі моделювання кібер-фізичних систем»
Акронім проєкту: CYBPHYS
Цільова група проєкту: студенти та викладачі, індустрія (ІКТ, транспорт тощо), наукові співробітники
Отримувач гранту: Ризький технічний університет
Партнерство:
- Ризький технічний університет, Латвія
- Університет Katholieke Leuven, Бельгія
- Університет Кіпру, Кіпр
- Білоруський державний університет, Білорусь
- Гомельський державний університет імені Франциска Скоріни, Білорусь
- Університет імені І. П. Шамякіна, Білорусь
- Республіканська асоціація наноіндустрії, Білорусь
- Добровільна асоціація Білоруського фізичного товариства, Білорусь
- Інститут ядерних проблем Білоруського державного університету, Білорусь
- ВАТ «Інтеграл» – Керуюча компанія холдингу, Білорусь
- Національний університет «Чернігівська політехніка» (Чернігівський національний технологічний університет), Україна
- Харківський національний автомобільно-дорожній університет, Україна
- Криворізький національний університет, Україна
- Публічне акціонерне товариство «Харківське підприємство автостанцій», Україна
- Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, Україна
Мета проєкту:
- Розробити сучасні освітні програми бакалаврів / магістрів для університетів Білорусі та України в галузі інноваційного моделювання та моделювання кібер-фізичних систем (КФС) для високотехнологічної галузі та науково-дослідних установ.
- Підвищити якість освіти та забезпечити ринок праці в Білорусі та Україні високоосвіченими випускниками бакалаврських та магістерських ступенів у практично-орієнтованому математичному та імітаційному моделюванні в сфері КФС.
- Розробити лекційні курси, віртуальні лабораторні практики та навчальні матеріали для освітніх програм бакалаврів / магістрів у галузі математичного та імітаційного моделювання КФС.
- Впровадити сучасну технічну інфраструктуру з інноваційним навчальним середовищем на основі ІКТ для підвищення кваліфікації та вмінь викладачів.
- Акредитувати та впровадити нові програми відповідно до рекомендацій Болонського процесу, потреб ринку праці та для підвищення працездатності випускників.
- Зміцнити співпрацю між бізнесом та університетами в країнах, що користуються ПК.
Ключові результати проєкту:
- Впроваджено міждисциплінарну освітню програму з практико орієнтованого моделювання та моделювання КФС у фізичних, математичних та інженерних напрямках для високотехнологічних галузей на основі аналізу потреб ринку праці та у тісній співпраці з громадськими організаціями, високотехнологічними компаніями та науково-дослідними установами.
- Платформа «Спільне моделювання та моделювання середовища», яка надає доступ до компонентів електронного навчання, та нові інструменти, засновані на ІКТ, сприятимуть впровадженню нових освітніх програм.
Якщо Вас зацікавив досвід і результати проєкту, запрошуємо звернутися до українських університетів-партнерів проєкту AESOP за такими посиланнями:
- Вебсайт проєкту: https://cybphys.rtu.lv/;
- Erasmus+ Project Results Platform: https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details/#project/609557-EPP-1-2019-1-LV-EPPKA2-CBHE-JP
Наголошуємо, що всі результати проєктів, які фінансуються Європейським Союзом, зокрема Програми Еразмус+, є відкритими ресурсами для Вашого використання (з обов’язковим дотриманням авторського права).
Enriching lives, Opening minds разом з можливостями Еразмус+ в Україні!