Лучани зрілого віку навчатимуться та проводитимуть свій вільний час у європейському Центрі освіти третього віку при ВІЕМ

20 лютого 2015 р. у Волинському інституті економіки та менеджменту відбувся круглий стіл на тему «Освіта третього віку: європейський досвід та українські реалії».
Під час заходу було презентовано спільний міжнаціональний проект «Центр освіти третього віку», який реалізується на базі ВІЕМ за сприяння Міжнародної програми європейського сусідства та партнерства «Темпус» (Еразмус+).
До роботи круглого столу приєдналось близько 30-ти учасників, серед яких — координатор міжнаціонального проекту для студентів третього віку Centre of the Third Age Education (CTAE) Діана Спулбер з Університету Генуї (Італія), представники Національного Еразмус+ офісу в Україні, партнери проекту з Донецького державного університету управління (м. Маріуполь), фахівці з Луцького міськуправління соціального захисту, Інспекції з питань захисту прав споживачів в області, Головного управління Пенсійного фонду в області, Головного управління юстиції у Волинській області, громадської організації «Волинські перспективи», ПАТ «Укрсоцбанк», практичний психолог, студенти ВІЕМ та журналісти.

У ході заходу було обговорено проблеми діяльності університетів третього віку в Україні, особливості кризи зрілого віку та шляхів виходу з неї, зокрема, через організацію клубів за інтересами, опанування людьми зрілого віку нових навичок, яким вони не могли вділити часу до виходу на пенсію, психологічну та духовну терапію. Присутні зійшлися на думці, що такі проекти повинні активно розвиватися та налагоджувати партнерську співпрацю, адже вони несуть важливу місію – об’єднання самотніх та активних людей зрілого віку з метою забезпечення їх освітніх та соціальних потреб, продовження їх активного фізичного віку та передачі ними багатого життєвого та професійного досвіду ровесникам і молодому поколінню. Прозвучала ідея створення клубу волонтерів у Луцьку для закладів освіти третього віку.
За вже гарною традицією у ВІЕМ відкриття Центру освіти третього віку благословив представник духовенства – капелан інституту, отець Богдан Репіньовський.

«Університети третього віку – нерідке явище при територіальних центрах соціального обслуговування. Але таких освітніх закладів, які функціонують при українських ВНЗ, можна перелічити на пальцях, – зауважила координатор Центру Алла Ожиєвська. – Наша особливість у тому, що завдяки фінансуванню Євросоюзу ми можемо обладнати аудиторію для комп’ютерних занять найсучаснішою мультимедійною технікою – сучасними комп’ютерами, ергономічною клавіатурою з великими клавішами, інтерактивною дошкою, екранами для проектора тощо. А завдяки викладацькому складу Волинського інституту економіки та менеджменту Центр освіти третього віку вже частково забезпечений кваліфікованими педагогами. Окрім того, спілкуючись з іншими партнерами (а це 14 університетів Європи, при кожному з яких створено такий центр освіти третього віку!) ми маємо змогу переймати європейські методики викладання для людей зрілого віку, їх здобутки в реалізації таких проектів у сфері освіти третього віку».
Навчання у Центрі освіти третього віку при ВІЕМ стартує з вересня 2015 року на безкоштовній основі за напрямами: «Інформаційно-комп’ютерні технології», «Іноземна мова», «Соціально-правовий захист», «Вікова психологія», «Здоровий спосіб життя» та «Культурно-мистецький». Для слухачів будуть облаштовані студія-клуб, мультимедійна аудиторія, клас для лекцій та для спортивно-хореографічних занять.
Запрошуємо до співпраці волонтерів-викладачів та всіх зацікавлених осіб!

Сторінки Центру освіти третього віку ВІЕМ у соцмережах:
https://www.facebook.com/ctae.viem
http://vk.com/ctae.viem

ДОВІДКА:
«Еразмус+» — програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., спрямована на підтримку проектів співпраці, міжнародних партнерств і мобільності у сферах освіти, підготовки, молодіжної політики та спорту.
http://www.erasmusplus.org.ua/

СТАЕ (Center of the Third Age Education) — міжнаціональний спільний проект «Центр освіти третього віку», спрямований на розвиток, накопичення та управління людським капіталом через розповсюдження освіти впродовж життя та включення людей похилого віку до соціальних систем неформальної освіти та підвищення кваліфікації в Азербайджані, Росії та Україні. http://www.tempus-ctae.unige.it/

ВІЕМ — Волинський інститут економіки та менеджменту, вищий навчальний заклад ІІІ рівня акредитації, який активно розвиває міжнародні зв’язки з навчальними закладами країн ЄС та реалізовує міжнародні проекти у сфері освіти та підприємництва, зокрема ECORYS Research and Consulting «Покращання середовища для розвитку малого та середнього підприємництва», «Модель країн Вишеградської четвірки в інтеграції молоді в єдиний науково-культурний простір», СТАЕ (Центр освіти третього віку) за сприяння «Еразмус+». http://viem.edu.ua/

за матеріалами ВІЕМ

Попередня У ВІЕМі обговорили освіту українських студентів у Євросоюзі