У ВІЕМі обговорили освіту українських студентів у Євросоюзі

19 лютого 2015 р. за ініціювання Волинського інституту економіки та менеджменту в Луцьку пройшов Інформаційний день програми Еразмус+ для науково-викладацького складу та студентів вишів.
На захід завітало понад 50 учасників, серед яких — викладачі та студенти Волинського інституту економіки та менеджменту, Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та Луцького національного технічного університету.
Представники Національного Еразмус+ офісу в Україні (проект ЄС) Олена Оржель та Світлана Бацюкова презентували оновлену програму Європейського Союзу Еразмус+, яка покликана через співпрацю між вищими навчальними закладами ЄС та країн-сусідів забезпечити подальший розвиток та модернізацію вищої освіти, підвищити її якість та відкритість для суспільства і ринка праці, сприяти подальшій розбудові потенціалу міжнародної співпраці.
Зокрема, було розглянуто такі напрями, як «Навчальна мобільність — співпраця університетів для організації кредитної та ступеневої мобільностей», «Жан Моне», «Проекти співпраці: Розвиток потенціалу вищої освіти». Для студентів, зацікавлених в освіті в Європі та отриманні стипендій на навчання, відбулася паралельна сесія у форматі консультацій.

Як зазначила Олена Оржель, програми Еразмус+ спрямовані не лише на студентів, а і передбачають можливість обміну викладацьким та адмінскладом між ВНЗ України та країн Євросоюзу.
«Європейський Союз виділяє великі кошти на те, щоб наші студенти та молоді науковці могли отримати досвід навчання й викладання у найкращих вишах Європи (оплата за навчання, стипендія, оплата за проїзд, реєстраційні внески), – зауважила Світлана Бацюкова. – І цим варто скористатись! Так, наприклад, студент, який виграв грант на навчання для здобуття кваліфікаційного ступеня PhD, отримує майже таку ж стипендію, як і викладач європейського вишу такого освітньо-кваліфікаційного рівня. Нічого складного в тому, щоб подати заявку на програму, немає. Вся необхідна інформація є на cайті http://www.erasmusplus.org.ua/».

Довідка:
Еразмус+ – це програма ЄС, що має на меті сприяти розвитку освіти, професійної підготовки, молодіжної політики та спорту; програма має міжнародний вимір, стимулює університети до мобільності та міжнародної співпраці. http://erasmusplus.org.ua/erasmus.html

ВІЕМ — Волинський інститут економіки та менеджменту, вищий навчальний заклад ІІІ рівня акредитації, який активно розвиває міжнародні зв’язки з навчальними закладами країн ЄС та реалізовує міжнародні проекти у сфері освіти та підприємництва, зокрема ECORYS Research and Consulting «Покращання середовища для розвитку малого та середнього підприємництва», «Модель країн Вишеградської четвірки в інтеграції молоді в єдиний науково-культурний простір», СТАЕ (Центр освіти третього віку) за сприяння «Еразмус+».
http://viem.edu.ua/

за матеріалами ВІЕМ

Попередня Congratulations for Winners of the first Call of ERASMUS+ Programme ...