13 нових проєктів розвиватимуть потенціал для 72 організацій в Україні в межах Програми ЄС Еразмус+

Тринадцять проєктів, у яких беруть участь 51 університет та інші організації з України, були відібрані на фінансування за Програмою Європейського Союзу Еразмус+ задля розбудови потенціалу у сфері вищої освіти. Загалом, у конкурсі перемогли 145 проєктів. Україна має найбільшу кількість проєктів у регіоні Східного партнерства та входить до топ-12 країн-учасниць Програми.

Ці 13 проєктів спрямовані на модернізацію освітніх програм із навколишнього середовища, медичної освіти, екології та інноваційного управління природними ресурсами, освіти в галузі аквакультури та рибальства задля впровадження Green Deal, модернізації управління та академічної свободи, професійної освіти та залучення студентів через комплексне наставництво та репетиторство, професійного розвитку викладачів та зміцнення відносин між системами вищої освіти і суспільством.

За рівнем впливу та досвідом партнерів проєкти розрізняються за трьома напрямками: 1) сприяння доступу до співпраці (один проєкт), 2) партнерство для трансформації (одинадцять проєктів); 3) структурні реформи (один проєкт).

Серед профінансованих проєктів дев’ять національних та чотири міжнародні. Серед проєктних команд – 65 партнерів із 24 країн, які представляють Австрію, Албанію, Бельгію, Вірменію, Грецію, Грузію, Естонію, Іспанія, Італію, Казахстан, Латвію, Литву, Молдову, Німеччину, Польщу, Португалію, Словаччина, Словенію, Туреччина, Узбекистан, Хорватію, Чехію, Чорногорію, Швеція.

72 партнери з України представляють 51 заклад вищої освіти, дві дослідницькі установи та низку державних органів, зокрема Міністерство освіти і науки України, Департамент освіти і науки Миколаївської ОДА, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Національне агентство кваліфікацій, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, IT та інші бізнес-кластери, Асоціація міст України, Торгово-промислові палати, різні професійні асоціації та громадські організації.

Грантодавцями-координаторами проєктів виступили чотири українські університети: Буковинський державний медичний університет, Національний університет «Львівська політехніка», Державний університет «Житомирська політехніка», Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

51 заклад вищої освіти з України представляють політехнічні, медичні, педагогічні, економічні, аграрні, архітектури та університети внутрішніх справ з різних міст України. Партнерства включають 6 переміщених університетів з тимчасово окупованих територій. П’ять університетів є партнерами в трьох проєктах: Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького (переміщений), Національний університет «Чернігівська політехніка», Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Національний університет «Львівська політехніка». 

База проєктів з Розвитку потенціалу вищої освіти (CBHE – 2022)за покликанням тут.

Проєкти сприятимуть реформам вищої освіти в Україні на основі провідних практик та досвіду партнерів з університетів країн-членів ЄС.

Опис проєктів СВНЕ 2015-2024 рр. – за покликанням тут.

Запрошуємо синергувати та активно співпрацювати команди!

Додатково: Еразмус+ – це Програма Європейського Союзу, яка через підтримку навчання впродовж життя, працює задля освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та поза його межами у сферах освіти, професійної підготовки, молоді і спорту. Програма Еразмус+ підтримує навчальну мобільність, проєкти і партнерства співпраці організацій, розвиток політики та співробітництва. В межах Програми відкрито безліч можливостей для всіх груп населення та різних типів організацій.

Джерело – Представництво ЄС в Україні

Корисно для поширення серед міжнародних партнерів про ситуацію в Україні, виклики, потреби та можливості співпраці – War&E+Opportunities_15.2022

Попередня Всесвітній вебінар Програми ЄС Erasmus+ World Wide Webinar (7-10.11.2022 р.)