Дніпровська політехніка презентувала проєкт Жан Моне Програми ЄС Еразмус+ (15.02.23 р., онлайн)

15 лютого 2023 р. Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» в межах Програми ЄС Еразмус+ провели  онлайн-презентацію проєкту Жан Моне «Стандарти Європейського Союзу щодо екологічної реабілітації гірничопромислових земель». Захід відбувся в межах реалізації однойменного проєкту та за участі Національного Еразмус+ офісу в Україні.

До заходу долучилось 25 учасників – представників науково-педагогічного складу та студентів університету та інших зацікавлених осіб проєкту.

Під час заходу з презентаціями виступили представники команди проєкту. Спікери зосередили увагу на цілях та завданнях проєкту, на запланованих активностях у межах проєкту та розроблених для викладання навчальних курсах.

У своєму виступі представник Національного Еразмус+ офісу в Україні висвітлив такі питання як: поширення європейських цінностей та досвіду ЄС для технічних спеціальностей, міжнародна та міжпроєктна співпраця, реалізація проєктів Жан Моне у період війни та основні виклики, забезпечення синергії з іншими проєктами Програми ЄС Еразмус+ та формування додаткових цінностей в межах проєкту.

Додатково:             

Інформація про проєкт на веб-сайті Дніпровської політехніки

НАЗВА ПРОЕКТУ: Стандарти Європейського союзу щодо екологічної реабілітації гірничопромислових земель

Метою проєкту є інтеграція передового досвіду Європейського Союзу у сфері екологічної реабілітації земель, уражених гірничодобувною промисловістю. Ця тема дуже актуальна для України, яка стикається з майбутніми викликами закриття вугільних шахт у Західному Донбасі та відповідним розвитком гірничодобувної промисловості. Упродовж життєвого циклу гірничих підприємств, прилеглі території зазнають потужного екологічного впливу у вигляді забруднення важкими металами. Існує нагальна потреба створити передумови для підготовки нової генерації молодих дослідників і експертів, щоб справлятися з цими проблемами, переймаючи найкращі доступні технології, що використовуються в ЄС. Проєкт включає розробку комплексного навчального модуля «Екологічна реабілітація гірничих земель» (ERML) для студентів, який складається з 3 магістерських курсів, заснованих на директивах і стандартах Європейського Союзу у сфері землеустрою, оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) та екологічних інженерних технологій у гірничій справі.

Завдання проєкту задумані як логічні етапи передачі передових знань і кращих існуючих практик у сфері ERML, ОВНС від ЄС до України через академічні курси, дослідницьку роботу та заходи з розповсюдження інформації та включають наступне:

  1. Розробити комплексний академічний модуль «Екологічна реабілітація гірничих земель» (ERML), що складається з 3 суттєво перероблених магістерських курсів для молодих спеціалістів та експертів у галузі екології та інженерії довкілля;
  2. Розпочати дослідницьку роботу, спрямовану на підходи та стратегії ЄС у сфері навколишнього середовища, сталого розвитку та питань ERML;
  3. Сприяти поширенню стандартів ЄС через співпрацю з університетами-партнерами ЄС, українськими підприємствами, місцевою владою та громадським сектором.

Модуль ERML стане мостом між Дніпровською політехнікою та європейськими університетами, поширюючи принципи безперервної освіти, різноманітності та партнерства. Фінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з освіти та культури (EACEA). Ні Європейський Союз, ні EACEA не можуть нести відповідальність за них.

 

Попередня Ще оновлено 16.02.23! Особливості подання проєктів на конкурс СВНЕ 2023 ...