Еразмус+ для освіти дорослих – Adult Education: EPALE Community Conference 2022 – Imagine. Enriching, Sustainable and Inclusive Europe (17-20.10.22 відеозапис)

Програма ЄС Еразмус+ працює у всіх сферах освіти і освіта дорослих є невід’ємною частиною системного підходу до впровадження реформ у сфері освіти.

З 2014 р. попередня Програма ЄС Грюдвіг у сфері освіти дорослих перейшла під парасольку Програми ЄС Еразмус+ та відкрила напрями для співпраці організацій – провайдерів освіти дорослих.  Ознайомитись з усіма профінансованими проєктами Еразмус+ у цій сфері та їх напрацюваннями можна на Порталі Результатів проєктів.

Потужний міжнародний захід у сфері освіти дорослих відбувся 17-20 жовтня 2022 р.: EPALE Community Conference 2022 – Imagine. Enriching, Sustainable and Inclusive Europe. Конференцію організувала Європейська Комісія разом з міжнародною спільнотою професіоналів освіти дорослих.

Під час конференції обговорювали такі теми: спільноти навчання, молоді дорослі, інноваційні підходи до формування компетентностей, креативність і культура для соціального згуртування. Говорили про виклики війни та криз у світі. Зокрема говорили і про Україну.

Запрошуємо до перегляду відеозаписів та ресурсів конференції.

EPALE є потужним ресурсом та мережею для співпраці і синергії, а також пошуку партнерів та можливостей втілювати спільні проєкти з міжнародними партнерами, долучатись до подій, тренінгів тощо.

З початку брутального вторгнення росії в Україну, Європейська Комісія відкрила корисні ресурси через мережу освіти дорослих #EPALE.

Запрошуємо всіх хто працює у сфері освіти долучитись до професійної мережі EPALE зареєструвавшись на порталі.

Окремо для України відкрили доступ до ресурсів, де можна знайти інформацію підтримки українців, про події до яких запрошуємо долучитись.

Виняткові та гнучкі заходи для мобільності українців в межах проєктів з міжнародної навчальної мобільності у сферах шкільної освіти, освіти дорослих та VET було застосовано для можливостей отримання грантів для навчання/практики; викладання та стажування. Разом з тим важливо індивідуальні можливості максимально використати з інституційним впливом під час перебування в закладів освіти закордоном. Переклад укр.мовою про гнучкі заходи.

В межах Програми ЄС Еразмус+ для України відкриті можливості співпраці для провайдерів освіти дорослих.

Довідково, є низка відкритих можливостей для провайдерів освіти дорослих з України в межах конкурсів: Міжнародна навчальна мобільність, Проєкти співпраці (Cooperation Projects), Розвиток потенціалу вищої освіти (Capacity Building in Higher Education Projects).

Разом з тим є напрями, які не відкриті для українських організацій, проте відкриті для українців, для участі у заходах, чи формування платформ для українців закордоном тощо – як цільової аудиторії. Тому запрошуємо звертати увагу партнерів з держав-членів ЄС та третіх країн асоційованих до програми на такі напрями як Small-Scale Partnerships and Forward-Looking Partnerships in Adult Education. Ви можете допомогти міжнародним партенрам з держав-членів ЄС контактувати з українцями для вивчення їх потреб для майбутніх проєктів.

Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Національним агентством кваліфікацій, Інститутом професійних кваліфікацій та іншими партнерами, планує низку заходів для провайдерів освіти дорослих!

Нові конкурси та Керівництво до Програми Еразмус+ вже листопаді 2022 р. Наскрізними пріоритетами конкурсів на 2021-2027 рр. є інклюзія, цифрові та екологічні технології, які є надзвичайно критичними і для України.

Підпишіться на новини та Facebook сторінку і звертайтесь до команди Національного Еразмус+ офісу в Україні за консультаціями, ми проводимо такі консультації і для партнерств та перетворюємо ідеї на проєкти разом!

Дякуємо та допомагаємо ЗВУ! Працюємо разом для Перемоги України!

Попередня Участь у конференції проєкту Еразмус+ CBHE DESTIN (18-19.10.2022, онлайн)