Матеріали Дня міжнародної мобільності для організацій (9.11.18, м. Київ)


9 листопада 2018 р. в рамках Міжнародного інформаційного тижня Програми ЄС Еразмус+ відбувся День міжнародної мобільності для організацій. Організаторами заходу виступили Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Представництвом Європейського Союзу в Україні, Виконавчим Агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, Міністерством освіти і науки України у тісній співпраці з Національним агентством Еразмус+ у Фінляндії та Київським університетом імені Бориса Грінченка. У заході взяли участь понад 110 представників закладів вищої освіти України, наукових установ, громадських організацій, органів державної влади та сфери бізнесу з Вінниці, Глухова, Дніпра, Житомира, Запоріжжя, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Києва, Кременчука, Львова, Миколаєва, Одеси, Острога, Полтави, Сум, Тернополя, Харкова та Черкас.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися Любов ЩІТКА, в.о. начальника управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції, Міністерство освіти і науки України, Наталія ВІННІКОВА, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка та Світлана ШИТІКОВА, координатор НЕО в Україні. Основним меседжем вітальних промов було те, що міжнародна мобільність є одним із дієвих інструментів інтернаціоналізації вищої освіти в Україні, яка сприяє процесам реформування вищої освіти та підвищення рівня її якості.

Можливості співпраці між українськими університетами та університетами країн – членів Програми Еразмус+ в рамках міжнародної кредитної мобільності, важливість інституційної готовності до визнання результатів міжнародної кредитної мобільності, підходи у пошуку партнерів для проектів, основні етапи підготовки та реалізації проектів з кредитної мобільності, а також основні новації конкурсу Еразмус+ з міжнародної кредитної мобільності 2019 р. презентувала Іванна АТАМАНЧУК, менеджер НЕО в Україні. Представники Національного Еразмус+ агентства у Фінляндії Анні КАЛІО та Марі ПОНЖОЛА висвітлили ключові практичні рекомендації щодо підготовки проектних заявок за участі обох партнерів, процедур і критеріїв відбору, основних документів та угод, які підписуються між партнерськими організаціями та учасниками мобільності, а також практичних посібників щодо реалізації проектів з міжнародної кредитної мобільності Еразмус+. Фінські колеги привернули особливу учасників до ознайомлення з новим можливостям для українських студентів стосовно проходження практики в Європі та практичними механізмами ефективної реалізації таких можливостей.

Європейські та українські спікери Мартіна ПАВЛІКОВА та Зденка ГАДУСОВА (Університет імені Костянтина Філософа в Нітрі, Словаччина), Ліза ЯРВІНЕН та Марі ПОХЙОЛА (Університет Турку, Фінляндія), Андреас ВАЙЄ та Христина ПАВЛЮК (Бамберзький університет, Німеччина) у своїх виступах звернули увагу на практичні інструкції та поради щодо досвіду підготовки проектних заявок ІСМ, договірних документів та впровадження проектів ІСМ між українськими та європейськими університетами, а також ознайомили із організаційною роботою європейських університетів стосовно перебування та навчання українських студентів в Європі.

На завершення Оксана КРАЄВСЬКА (Львівський національний університет імені Івана Франка), Вікторія ЯРМОЛИЧ (Сумський державний університет) та Олена ГРЕЧАНЮК (Національний університет «Києво-Могилянська академія») поділилися українським досвідом управління проектами міжнародної кредитної мобільності, складнощами та вже досягнутими успіхами у формуванні внутрішньо університетської культури щодо обов’язковості визнання українськими університетами результатів навчання українських студентів в європейських закладах вищої освіти. Надзвичайну зацікавленість серед учасників заходу викликала інформація про дієві механізми мотивації представників університетів для популяризації та активізації участі у проектах з міжнародної кредитної мобільності у представлених спікерами університетах.

ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ:

Презенація НЕО в Україні (І.Атаманчук) – МОЖЛИВОСТІ

Презенація Національного агентства Еразмус+, Фінляндія

Презенація досвіду Університету Турку, Фінляндія

Презенація досвіду Університету Бамберга, Німеччина

Презенація досвіду Львівського національного університету імені Івана Франка 

Презенація досвіду Сумського державного університету тут

Презенація досвіду Національного університету “Києво-Могилянська академія”

 

Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні щиро дякує усім учасникам за інтерес до Програми Еразмус+ у сфері вищої освіти та готовність впроваджувати проекти з міжнародної кредитної мобільності Еразмус+!

Попередня Матеріали заходу «Знайдіть грант для себе: обміни, навчання, викладання, підвищення ...