Підсумкова конференція проєкту Erasmus+ DIRUT “Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні” (16-17.11.2023 р., онлайн)

16-17 листопада 2023 р., команда Національного Еразмус+ офісу в Україні приєдналася до підсумкової конференції проєкту Erasmus+ DIRUT “Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні”. Захід був проведений за підтримки Програми ЄС Еразмус+, напряму ім. Жана Моне в рамках проєкту 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні»/«Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine».

Близько 150 осіб прийняло участь у підсумковій конференції.

Модераторка заходу була кандидатка наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ, координаторка проєкту Erasmus+ JMM DIRUT Наталя ВЕНГЕРСЬКА презентувала учасникам конференції відео, у якому йшлося про основні напрями реалізації проєкту та про досягнення його міждисциплінарної команди.

Перший проректор ЗНУ Олександр БОНДАР від імені керівництва привітав присутніх з успішною реалізацією проєкту, відзначив, що завдяки їхнім зусиллям відбувся позитивний вплив. До привітань приєдналася й проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності ЗНУ Олена ТУПАХІНА. Про великий потенціал України в галузі сільського туризму та необхідність подальших наукових досліджень у цьому напрямку йшлося в привітальному слові в.о. декана економічного факультету Валентини ГЕЛЬМАН.

Координаторка проєкту Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана ШИТІКОВА відзначила активність університету в проєктній діяльності, відзначила їхні досягнення та запропонувала учасникам взяти участь у Програмі Еразмус+. Спікерка наголосила на важливості такої поведінки науковців на сьогодні, адже вони так стали амбасадорами України в світі, що поширюють не лише знання, а й гуманістичні цінності та готують покоління євроінтеграторів задля відновлення країни.

Докторка наук, професорка, в.о. завідувачки кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЗНУ Алла ЧЕРЕП відзначила ключові моменти проєкту та його реалізації.

Доцент з управління рекреацією Талліннського університету, власник компанії «Reimann Retked», член правління Асоціації екотуризму Естонії Март РЕЙМАНН (Естонія) поділився своїм досвідом знайомства з особливостями сільського туризму в Україні та розказав про імплементацію естонських практик мережевого розвитку сільського туризму в Запорізькій, Дніпропетровській, Київській, Житомирській, Сумській та Харківській областях. Імплементація цих практик стала можлива завдяки співпраці з проєктом Erasmus+ JMM DIRUT. 

Присутніх також привітали постійні партнерки економічного факультету, які вже не раз брали участь у конференціях у межах реалізації цього проєкту – докторка наук, професорка, завідувачка лабораторії Бізнес-інновації, Університет РОМЕРИСА (Литва) Жанета СИМАНАВІЧЕНЕ та докторка PhD соціальних наук (менеджмент), докторка-лекторка з Литовського університету спорту, доцентка SMK Університету прикладних наук (Литва) Регіна АНДРЮКАЙТЕНЕ.

Почесна голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» (м. Запоріжжя, Україна) Людмила БРАЦИЛО наголосила на важливості підтримки наук для розвитку зеленого туризму в Запорізькій області. Голова правління Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт», членкиня правління Громадської організації «Спілка зеленого сільського туризму України» Інеса НОСЕНКО відзначила важливість таких проєктів і наголосила на особливостях діяльності зелених садиб і сільського туризму загалом із моменту повномасштабного вторгнення та висловила сподівання на подальшу співпрацю із ЗНУ.

Про диверсифікацію сільського туризму України, порівняння його із європейським досвідом, перспективи подальшого розвитку цієї галузі йшлося у виступах кандидатки наук, доцентки кафедри туризму та економіки Криворізького державного педагогічного університету Вікторії ПАЦЮК і кандидатки наук, завідувачки кафедри загальної та регіональної географії Сумського державного педагогічного університету імені А.  Макаренка Олесі КОРНУС.

Підготовлено з використанням матеріалів Запорізького національного університету.

Попередня ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Розбудова внутрішніх систем забезпечення якості у ...