Презентація Еразмус+ в рамках зустрічі координаторів Інформаційних центрів ЄС з різних регіонів України (29-30.03.17,м.Львів)

Упродовж 29-30 березня 2017 р. в м. Львів на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні.

На зустрічі зібралися 20 координаторів із різних міст України. Представники з Інформаційних центрів ЄС Києва, Дніпра, Луцька, Тернополя, Херсона, Одеси, Івана-Франківська, Маріуполя, Чернівців, Сум, Вінниці, Острога, Ужгорода, Білої Церкви, Харкова та Чернігова обговорювали потенційні напрямки співпраці та проведення спільних заходів Інформаційних центрів і Представництва Європейського Союзу.

Учасники щорічної зустрічі також мали нагоду почути про можливості для молоді в рамках програм ЄС (Еразмус+, Горизонт 2020, Creative Europe), обговорити та ознайомитися з інформаційними джерелами Представництва ЄС, які презентувала Ірина Стаднійчук, документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні.

Важливою частиною заходу стали тренінги від спеціаліста з комунікацій Олександра Кульчицького, який представив свою формулу успіху в комунікаціях і розповів як змусити інформацію працювати на себе.

Керівник парламентської експертної групи з євроінтеграції Денис Черніков дискутував із учасниками щодо майбутніх відносин України і ЄС.

Ключовим моментом події стала зустріч із Головою Представництва ЄС Хюґом Мінґареллі. Він звертаючись до координаторів Інформаційних центрів, наголосив, що у їхній особі Європейський Союз бачить ключових гравців у справі реформування української держави.

За словами пана Мінґареллі, у своїй діяльності Інформаційні центри повинні в основному орієнтуватися на молодь, але також бути відкритими для усього суспільства і засобів масової інформації. Посол ЄС переконаний, що сьогодні надзвичайно важливо розповідати якомога більше про Європейський Союз, його діяльність, основні цілі.

Також посол наголосив, що Європейський Союз робить усе можливе для того, щоб допомогти Україні зберегти суверенітет і територіальну цілісність. Окрім того, ЄС підтримує реформи в Україні і процес створення соціально орієнтованої ринкової економіки.

Він нагадав, що наразі у Європейського Союзу є численні програми, орієнтовані на проведення реформ в енергетичній та судовій сфері, боротьбі з корупцією та розвитку підприємницької діяльності. За словами Хюґа Мінґареллі, одним із основних завдань Інформаційних центрів є донесення інформації про ці програми до суспільства.

Координатор Інформаційного центру ЄС у Львові, професор кафедри країнознавства і міжнародного туризму Наталія Антонюк зазначила, що на шляху європейської інтеграції Україна переживає цілу низку об’єктивних і суб’єктивних труднощів, проте демократичні перетворення, які відбувається в країні завдяки інтеграції, мають надзвичайно велике значення.

«Безвідносно до того чи держава вступить до ЄС чи ні, якщо вона буде відповідати його критеріям, це уже свідчитиме про високий економічний і демократичний рівень її розвитку», – додала Наталія Антонюк.

Виконавчий координатор Інформаційного центру ЄС у Львові Галина Процик, підсумовуючи, зазначила на важливості таких щорічних зустрічей координаторів Інформаційних центрів. За її словами, такі заходи дозволяють об’єднувати зусилля учасників з усієї країни.

«Упродовж цих днів ми разом підсумовували роботу Інфоцентрів за 2016 рік, обмінювалися свіжими ідеями та досвідом, а також окреслювали та планували роботу центрів у цьому році. Окрім цікавих та корисних тренінгових сесій, все ж найважливішим досягненням і результатом зустрічі ми вважаємо розширення кола однодумців та кола довіри в Україні, що дозволяє імплементувати основну мету діяльності Центрів – поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС», – додала Галина Процик.

Відзначимо, що щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів ЄС стала черговим заходом нашого проекту «Euroquiz» та кампанії «Будуймо Європу в Україні», яку Представництво ЄС проводить упродовж року по всій Україні.

Дізнатися більше про найближчі події, які будуть організовані нашим проектом, Ви можете на офіційному сайті: http://euroquiz.org.ua

Попередня 18-а сесія Школа європейських студій в Україні (EU Study Days)(30-02.03.17, ...