Антикорупційна політика ЄС

Презентація проєкту «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України» (19.05.2022, онлайн)

19 травня 2022 р. в онлайн форматі на платформі Zoom було проведено презентацію проєкту за напрямом Жан Моне «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України» (EU AntiCor).

Захід організовано Державним торговельно-економічним університетом в рамках програми ЄС Еразмус + 101047968 – EU AntiCor — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH (Термін реалізації: 04.03.2022 р. – 03.03 2025 р.) спільно з Національним Еразмус+ офісом в Україні (проєкт ЄС).

Захід відвідало понад 48 осіб (студенти ОС «Бакалавр», «Магістр», науково-педагогічні працівники, члени громадських організацій, працівники суб’єктів господарювання) з різних університетів України: Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Державний податковий університет Черкаський державний технологічний університет, Державний торговельно-економічний університет, Вінницький державний педагогічний університет, Академія праці, соціальних відносин і туризму, Українська академія друкарства, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Одеський національний університет ім. Мечникова, Сумський державний університет, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Національна академія статистики, обліку та аудиту, Інститут економіки промисловості НАН України, Інститут післядипломної педагогічної освіти, Інститут економіки промисловості НАН України.

У вітальних словах Анатолія Мазаракі, д.е.н., професора, ректора ДТЕУ, Світлани Мельниченко, д.е.н., професора, проректора ДТЕУ, Юлії Гончарової, к.ю.н., доцента, декана факультету міжнародної торгівлі та права, зосереджено увагу на тому, що від принциповості та незаангажованості представників державних органів залежить майбутнє нашої країни, її цілісність та європейська інтеграція як цивілізаційний вибір України і реалізація проєкту EU AntiCor стане одним із майданчиків для дуже серйозних дискусій на тему подолання корупції.

Також у заході взяв участь Петро Крайнік, менеджер, напрям Жан Моне Національний Еразмус+ офіс в Україні (проект ЄС), привітавши команду проєкту та учасників презентації, наголосивши, що в умовах війни надзвичайно важливо поширювати європейські студії, цінності, а також дискутувати про питання боротьби з корупцією для збереження соборності України як держави та як нації.

Під час заходу з презентацією виступили Тетяна Мельник, академічний координатор, д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету, Віталій Омельяненко, д.е.н., професор, Інститут економіки промисловості НАН України, Сумський державний педагогічний університет імені Макаренка, Людмила Сєрова, к.е.н., доцент кафедри міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету, Андрій Олійник, к.е.н., старший викладач кафедри міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету, Гуляєва Людмила, к.е.н., доцент, Академія праці, соціальних відносин і туризму.

Спікери зосередили увагу на наступних актуальних питаннях. Актуальність проєкту зумовлюється складовою економічних реформ в Україні з огляду на поглиблення співпраці між Україною та ЄС у формі Угоди про асоціацію. Ключовими завданнями проєкту є підвищення обізнаності громадськості в Україні щодо ключових аспектів антикорупційної політики ЄС, надання можливості студентам ДТЕУ краще зрозуміти антикорупційну політику ЄС, активізація наукових досліджень сфері боротьби з корупцією, генерування знань та ідей, що дозволять посилити роль ЄС у боротьбі з корупцією в Україні у різних сферах діяльності та ін. В рамках реалізації проєкту EU AntiCor очікується реалізувати такі заходи: створення та викладання 3 курсів у сфері боротьби з корупцією в ЄС, 1 посібник «Антикорупційна політика ЄС: ключові елементи, орієнтація на сталий розвиток, уроки для України», дослідження «Антикорупційна політика в країнах ЄС та Україні», заходи для громадськості (конференція, вебінари, круглий стіл.)

Також свої проєкти анонсували Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова (проєкт 101047919 — MEDITERreg Кільце середзеномор’я: регіональні студії), Сумський державний університет (проєкт ERASMUS-JMO-2021-MODULE – SKILLS4JOB – 101047867: Досвід ЄС щодо підвищення рівня працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок для викладачів ННІ Бізнесу, економіки та менеджменту), Державний торговельно-економічний університет (Адвокатування європейських правил конкуренції модуль)

Презентація спікерів- за посиланням.

Відеозапис заходу

Попередня EUA вебінар "A European Science Diplomacy Agenda in times of ...