Семінар-інфосесія «Розвиток міжнародної співпраці: можливості програми ЄС Еразмус+ для наукових установ і закладів освіти України» (23.01.2025 р., м.Київ, гібридний формат)
23 січня 2025 р. Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Президією НАПН України провів семінар-інфосесію «Розвиток міжнародної співпраці: можливості програми ЄС Еразмус+ для наукових установ і закладів освіти України» у межах Меморандуму про співпрацю з Національною академією педагогічних наук України. Захід відбувся у гібридному форматі – 50 представників наукових установ НАПН України, що опікуються дошкільною, шкільною, професійною (професійно-технічною), фаховою передвищою та вищою освітою, зібралися в конференц-залі Президії НАПН України та 100 учасників долучилися онлайн через Google Meet.
Програма заходу – завантажити.
Мета семінару – презентувати можливості Програми ЄС Еразмус+ для розвитку міжнародної співпраці у сфері освіти в контексті євроінтеграції, а також надати рекомендації щодо залучення до участі у міжнародних проєктах закладів дошкільної, шкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
З вступним словом до учасників звернулися перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир ЛУГОВИЙ, д.пед.н., професор, Національний експерт з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+, та координаторка Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана ШИТІКОВА, к.пед.н.
Учасники ознайомилися з можливостями Програми ЄС Еразмус+ для розвитку міжнародної співпраці в контексті євроінтеграції у сфері освіти та досліджень, представленими заступником координатора – старшим менеджером з аналітичної роботи Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанною ТАЛАНОВОЮ, д.пед.н., професором, дослідником Інституту вищої освіти НАПН України.
Можливості Програми ЄС Еразмус+ для професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти були висвітлені менеджером Національного Еразмус+ офісу в Україні Веронікою ТКАЧЕНКО, к.пед.н., дослідником Інституту вищої освіти НАПН України.
Також, експерти окреслили роль наукових установ і закладів вищої освіти щодо залучення до міжнародних проєктів закладів дошкільної, шкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, а також прокоментували значимість міжнародної співпраці в контексті євроінтеграції та вплив міжнародних проєктів Програми ЄС Еразмус+ на дослідження та результати державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти.
Під час і після семінару учасники мали можливість поставити запитання та отримати відповіді, коментарі й консультації експертів.
Захід завершився підведенням підсумків щодо перспектив використання можливостей Програми ЄС Еразмус+ в діяльності наукових установ і Університету менеджменту освіти НАПН України та планування подальшої діяльності в межах міжнародної співпраці.
ПРЕЗЕНТАЦІЇ спікерів:
- Презентація «Можливості Програми ЄС Еразмус+ для розвитку міжнародної співпраці в контексті євроінтеграції у сфері освіти та досліджень»
- Презентація «Можливості Програми ЄС Еразмус+ для професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та роль наукових установ і ЗВО»
- Презентація «Пошук партнерів для проєктів Програми ЄС Еразмус+»