Семінар «Можливості Програми Європейського Союзу Еразмус+ для НАПН України» (06.09.2022 р.)

6 вересня 2022 р. у НАПН України відбувся семінар «Можливості Програми Європейського Союзу Еразмус+». Організаторами заходу виступили Національна академія педагогічних наук України та Національний Еразмус+ офіс в Україні у межах реалізації Меморандуму про співпрацю. У семінарі, що відбувся в змішаному режимі онлайн і офлайн, взяли участь близько 140 представників наукових установ та університету НАПН України.

Надзвичайну важливість активної участі в Програмі  ЄС Еразмус+  вчених академії підкреслив президент НАПН України Василь КРЕМЕНЬ. Ініціативу проведення семінару привітали також перший віце-президент НАПН України, HERE team Володимир ЛУГОВИЙ і координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана ШИТІКОВА.

У доповіді і презентації доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, доцент, головний науковий співробітник відділу забезпечення якості вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанна ТАЛАНОВА наголосила, що сьогодні правила Програми ЄС Еразмус+ змінені для того, щоб сприяти підтримці українських закладів і установ, освітян і вчених в умовах військової агресії РФ, зокрема які переміщені в межах України або перебувають за кордоном. Оскільки Росія і Білорусь виключені з фінансування зазначеної Програми, можливостей для України, її освіти, молоді та спорту, стало значно більше. Жаннета Таланова підкреслила, що вже кілька інститутів НАПН України беруть участь у проєктах Програми Еразмус+, проте є нагода приєднатися і для інших установ.

В межах презентації висвітлено нові можливості Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027, їх особливості та нововведення для закладів освіти України. Спікер зупинилась на можливостях в межах проєктів для закладів вищої, професійної та шкільної освіти (напрями КА1: Навчальна мобільність; КА2: Співпраця між організаціями та інституціями та Жан Моне).

ПРЕЗЕНТАЦІЯ «Можливості Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. для НАПН України» (Жанна ТАЛАНОВА, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні)

Підготовлено з використанням матеріалів

Попередня НЕО в Україні та Огляд національного законодавства та освітньої політики