Семінар «Розроблення та впровадження спільних магістерських програм» (28.11.2024 р., офлайн, м. Київ)

28 листопада 2024 р. у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбувся семінар «Розроблення та впровадження спільних магістерських програм» – кластерний захід із забезпечення якості освітніх програм, організований Національним Еразмус+ офісом в Україні за підтримки Міністерства освіти і науки України, як подія (follow up event) за результатами Регіонального семінару «Developing and Implementing Joint Master’s Degree Programmes: Current Challenges and Prospectives», що відбувся в межах місії технічної допомоги (TAM) Програми Еразмус+ 25-26 квітня 2024 р. в Єреванському державному університеті за участі Національних Еразмус+ офісів у Вірменії та в Україні.

Робота семінару була спрямована на визначення викликів і можливостей щодо розроблення спільних магістерських програм, їх реалізації, забезпечення якості та акредитації в Україні, спираючись на досвід проєктів  Erasmus Mundus Joint Masters та рекомендації експертів регіонального семінару ТАМ.

У заході взяли участь 29 учасників, з них у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» зібралися команда Національного Еразмус+ офісу в Україні та 18 представників закладів вищої освіти, які мають досвід розроблення та впровадження спільних освітніх програм, зокрема в межах проєктів Erasmus Mundus Joint Masters, серед них Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний технічний університете України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Харківський національний університет імені Семена Кузнеця, Державний університет «Київський авіаційний інститут», також приєдналися онлайн 2 спікера від Українського католицького університету (Львів).

Заступник Міністра освіти і науки України Михайло ВИННИЦЬКИЙ представив ключові виклики щодо розроблення, впровадження та забезпечення якості спільних програм та бачення розвитку спільних програм в Україні в умовах воєнного стану. Олег ШАРОВ, енеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти, Національний експерт з реформування вищої освіти Програми Еразмус+ (HERE) зазначив важливість визначення основних вимог до реалізації узгоджених спільних освітніх програм, зокрема узгодження, фінансування, вступ, освітній процес, мобільність, оцінювання & акредитація, підготовка & захист кваліфікаційної роботи, випуск & дипломи. Він підкреслив, що наразі ключовим завданням є виконання Закону України «Про вищу освіту», де визначено затвердження МОН України Методичних рекомендації щодо реалізації узгоджених спільних освітніх програм та видачі спільних (подвійних) дипломів.

Досвідчені учасники представили конкретні кейси реалізації міжнародних спільних освітніх програм. До обговорення шляхів реалізації спільних програм і подолання викликів, що заважають розвитку національних і міжнародних спільних магістерських програм, зокрема в межах проєктів Erasmus Mundus Joint Masters, долучилися також представники інших закладів вищої освіти, зацікавлених у запровадженні спільних програм – Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний університет «Одеська політехніка», Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Маріупольський державний університет і Державна наукова установа «Київський академічний університет».

За підсумками дискусії визначено необхідність взяти за основу рекомендації щодо реалізації спільних програм в ЄПВО (Joint Programmes from A to Z. A reference guide for practitioners (2020) для підготовки Методичних рекомендації щодо реалізації узгоджених спільних освітніх програм та видачі спільних (подвійних) дипломів до початку лютого 2025 р.

Актуальні ресурси:

Презентація НЕО в Україні

Попередня Онлайн інформаційна сесія: напрямок Erasmus Mundus (27.11.2024, онлайн)