Зустрічі стипендіатів програм «Еразмус+: Еразмус Мундус» (Action 1 and 2)

Цього року більше 30 українських студентів отримали стипендії для навчання за магістерськими та докторськими програмами в Європейському Союзі (Erasmus+: Erasmus Mundus Action 1). Більше 20 із них взяли участь в орієнтаційній сесії, що відбулася 1 липня 2014 року в Представництві ЄС в Україні. Кожен із студентів навчатиметься в не менше, ніж двох університетах різних країн ЄС, вивчаючи спеціалізовані дисципліни, а також мову та культуру країн перебування. Протягом сесії студенти отримали змогу поставити запитання до представників Асоціації випускників Еразмус Мундус (ЕМА), Представництва ЄС в Україні, Національного Темпус/ Еразмус+ офісу в Україні, стосовно розвитку відношень Україна-ЄС, особливостей навчання в європейських ВНЗ, перспектив працевлаштування після закінчення навчання, освітніх можливостей для студентів в рамках нової освітньої програми ЄС «Еразмус+». Представники посольств країн ЄС, до яких цього року прямують українські студенти, проконсультували студентів щодо отримання візи до країн ЄС, пошуку житла, соціально-культурного життя в країнах ЄС.

Вже другий рік поспіль відбувається зустріч українських стипендіатів освітньої програми ЄС «Еразмус+: Еразмус Мундус» за напрямом «Партнерство» Action 2. Стипендіати вирушають на короткотермінове навчання до університетів ЄС в рамках партнерських угод між університетами.

За даними українських університетів цього року більше 300 українських стипендіатів (студенти-бакалаври, магістри, аспіранти, докторанти та персонал університетів) отримали стипендії для участі в програмах міжуніверситетських обмінів Еразмус Мундус.

3 липня 2014 року відбулася зустріч стипендіатів програми «Еразмус+.Еразмус Мундус» в Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут». Більше 80 стипендіатів взяли участь в заході. Під час зустрічі студенти мали змогу поспілкуватися з випускниками та координаторами проектів Еразмус Мундус в Україні, з представниками Національного Темпус/Еразмус+офісу в Україні, з представниками посольств країн ЄС, в яких вони навчатимуться. Серед таких країн: Польша, Португалія, Франція, Німеччина, Фінляндія, Естонія, Литва, Ірландія, Бельгія, Чехія, Нідерланди, Іспанія та інші країни ЄС. Стипендіати представляли Житомирську, Івано-Франківську, Тернопільську, Донецьку, Київську, Харківську, Чернівецьку області України та АРК Крим.

Опитування стипендіатів, які відвідали орієнтаційну сесію, показало, що міжнародні відділи (35% відповідей) та вебсайти університетів (24% відповідей) є найбільш популярними ресурсами, звідки студенти дізналися про можливості за напрямом Еразмус Мундус, Партнерство. Пошук житла та заповнення угоди про навчання (Learning agreement) були визнані більшістю студентів як найбільш важкі елементи в підготовці до навчальної мобільності.

Близько 76% стипендіатів зазначили у своїх анкетах, що протягом орієнтаційної сесії отримали відповіді на найбільш нагальні (і важкі) запитання, пов’язнані з мобільністю. Більше 70% опитуваних зазначили, що знання, отримані в рамках кожної із сесій (наприклад, сесія-консультаця з випускниками програми, сесія щодо тенденцій розвитку програми Еразмус Мундус в Україні тощо) були новими і корисними.

Серед українських університетів, цього року важливу роль в організації орієнтаційної сесії відіграли два українських університети: Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», що є лідерами за участю в проектах програми Еразмус Мундус. Сподіваємось, наступного року ініціативу в організації подібного заходу буде передано іншим вищим навчальним закладам України, що також беруть активну участь у втіленні проектів програми.

Попередня Корисні презентації за напрямами Еразмус+/ Useful Erasmus+ Presentations