Матеріали Інформаційного дня з Міжнародної академічної мобільності Еразмус+ (18.11.16, м. Київ)
18 листопада 2016 р. в рамках Національного тижня програми Еразмус+ в Україні, Національний Еразмус+ офіс в Україні, Міністерство освіти і науки України, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) у співпраці з Представництвом ЄС в Україн за організаційної підтримки Університету економіки та права «КРОК» провели Інформаційний день з міжнародної кредитної мобільності Еразмус +.
Захід складався з двох окремих інформаційних сесій: для закладів вищої освіти, зацікавлених у співпраці з європейськими університетами за проектами Еразмус+ КА1, та для учасників освітнього процесу – студентів, випускників, викладачів та адміністративного персоналу освітніх закладів України щодо індивідуальних можливостей участі у Програмі Еразмус+.
Учасників заходу привітали Надія ВЕРТЕБНА, член Групи підтримки України при Європейській Комісії, Любов ЩІТКА, заступник начальника управління – начальник відділу міжнародних освітніх проектів, Міністерство освіти і науки України, Світлана ШИТІКОВА, директор Національного Еразмус+ офісу в Україні (проект ЄС), Андрій КУЧКО, перший проректор Університету «КРОК».
Виступаючі наголошували на важливості існування Програми Еразмус+, її відповідності потребам у сфері вищої освіти в Україні, підкреслювали виняткові можливості, які сьогодні відкриті завдяки академічній мобільності для усіх бажаючих в Україні, особливо молоді, покращувати свою освіту, вдосконалюватись професійно та розвиватись як у рамках Програми Еразмус+, так й інших освітніх програм ЄС, а також за численними міжнародними університетськими стипендіями та програмами урядів зарубіжних країн.
Під час першої інформаційної сесії близько 120 представників закладів вищої освіти України мали змогу ознайомитись з інформацією щодо позитивної тенденції участі українських закладів вищої освіти у проектах з кредитної мобільності (КА1) Еразмус+ за результатами конкурсів 2015 р. та 2016 р., умовами, рекомендаціями щодо підготовки успішних проектних пропозицій за напрямом КА1 Еразмус+ для участі освітніх закладів України та європейських університетів (у відкритому конкурсі на даний момент з терміном подання пропозицій – 2 лютого 2017 р.), а також принципів ефективного університетського партнерства у процесі результативної реалізації проектів Еразмус+ КА1, що було презентовано Іванною АТАМАНЧУК, менеджером з програм мобільності (НЕО). Катерина ЖДАНОВА, менеджер з індивідуальних можливостей (НЕО) наголосила на ролі та відповідальності відділів міжнародних зв’язків українських закладів вищої освіти щодо ефективної реалізації проектів Еразмус+ КА1 та необхідності використання підходів, орієнтованих на особистість, у проведенні конкурсів для відбору учасників кредитної мобільності Еразмус+. Активні учасники проектів Еразмус+ КА1 – Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Ольга АНТОНОВА, провідний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва) та Національний університет “Києво-Могилянська академія” (Лариса ЧОВНЮК, керівник відділу міжнародного співробітництва) – поділились із присутніми своїм цінним досвідом та практичним баченням успішної реалізації проектів КА1, проведенням конкурсів з відбору учасників кредитної мобільності Еразмус+ тощо.
Понад 140 студентів, викладачів та адміністративного персоналу закладів вищої освіти, що взяли участь у другій інформаційній сесії, із презентацій представників НЕО в Україні довідались про свої індивідуальні можливості у межах відкритих конкурсів Еразмус+ з кредитної мобільності та навчання за спільними магістерськими / докторськими (PhD) програмами. Каріна ШАБХАЗЯН, представник Центру інтелектуальної власності та передачі технологій НАНУ, Дії Марі Складовські-Кюрі для розвитку навичок, навчання та кар’єри (Горизонт 2020) та Олеся КОМПАНІЄЦЬ, менеджер освітніх проектів, Британська Рада в Україні розповіли присутнім на заході про можливості навчання та проведення досліджень за стипендіями Програми ЄС Горизонт 2020 та Уряду Великобританії, а також окремих британських університетів-лідерів. Завершили Інформаційний день з міжнародної кредитної мобільності Еразмус+ студенти-учасники кредитної мобільності від українських університетів - Олександр КУЛЬ та Марія МАРКОВСЬКА та випускники спільних магістерських програм Еразмус+: Еразмус Мундус - Олександр ІВАНОВ, Анна ШУМЕЙКО та Єлізавета ЧОРНА, які поділились своїм власним досвідом участі та перемоги у конкурсах Еразмус+, навчання в європейських університетах, а також позитивним впливом Програми Еразмус+ як на їхній особистісний розвиток, так як і на подальші наукові та професійні досягнення.
Програма заходу
Презентації
для вищих навчальних закладів щодо організації проектів на мобільність
для індивідуальних осіб щодо конкурсів на отримання стипендій на мабільність за обміном та навчання на магістра і Доктора філософії