Безкоштовні курси з розробки комп’ютерних ігор для учасників АТО, непрацюючих громадян та тимчасово переміщених осіб в рамках проекту Еразмус+ GAMEHUB

івапролНещодавно в рамках реалізації проекту Програми Еразмуc+ «GAMEHUB: співробітництво між університетами та підприємствами в сфері гральної індустрії в Україні» відбулись останні заняття на безкоштовних курсах з розробки комп’ютерних ігор для учасників АТО, непрацюючих громадян та тимчасово переміщених осіб.

Курси проводилися на базі Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника і тривали протягом 3-ох місяців. Курси в рамках проекту тематично складались із 4 блоків: «Основи розробки комп’ютерних ігор, «Технологія розробки комп’ютерних ігор», «Основи створення звукового та музичного супроводу комп’ютерних ігор» та «Проектний менеджмент». Заняття проводили викладачі університету, які є високопрофесійними фахівцями в даних напрямках. Загалом успішно завершили навчання та отримали сертифікати 34 учасники, з яких приблизно 80% складала цільова аудиторія.

За час навчання слухачі мали можливість не тільки отримати знання із теоретичного матеріалу, а й розвинути практичні навики, розробляючи самостійні проекти. Своїми враженнями щодо курсів та їх доцільності, слухачі поділились у інтерв’ю, яке представлене нижче.

Детальніше про проект:

Проект Програми Еразмус+ напряму КА2: «GAMEHUB: СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ УНІВЕРСИТЕТАМИ ТА ПІДПРИЄМСТВАМИ В СФЕРІ ГРАЛЬНОЇ ІНДУСТРІЇ В УКРАЇНІ» 561728-EPP-1-2015-1- ES-EPPKA2-CBHE-JP (2015-2018 рр.)

Цільова група: представники професорсько-викладацького складу університетів; студенти університетів; ветерани АТО; непрацевлаштовані люди; тимчасові українські переселенці; підприємства (ІКТ, сектор творчого/грального розвитку).

Партнерство: Університет Деусто (Іспанія), Горно-металлургическая академия им. Станислава Сташица в Кракове, Університет прикладних наук «FH JOANNEUM» Gesellschaft M.B.H. (Австрія), Служба підготовки, оцінки та сертифікації «Quality Austria GmbH» (Австрія), Компанія «Virtualware Labs», (Іспанія), Фундація Деусто (Іспанія), Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Донецький національний технічний університет, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Херсонський національний технічний університет, Київський національний університет будівництва та архітектури, Одеський національний політехнічний університет, Українська Асоціація професіоналів у сфері інформаційних технологій,

Загальна мета проекту GameHub – забезпечити можливість працевлаштування та самоствердження випускників ВНЗ, непрацевлаштованих інженерів, а також ветеранів Антитерористичної операції (АТО) в Україні через забезпечення їх знаннями та навичками, які вимагає цифрова гральна індустрія (ГІ) – яка має широкий мережевий вплив на світову галузь економіки. Гральна індустрія, що базується на віртуальному робочому підході, дозволяє розвивати високотехнологічну сферу і, таким чином, валовий внутрішній продукт без великих інвестицій.

Завдання проекту:
• Встановити моніторінговий інструмент компетентностних профілей та тренінгу, необхідний для працевлаштування на українському ринку інформаційних компьютерних технологій, враховуючи можливості міжнародних мереж та бізнесу.
• Створити інфрастурктуру GameHub в кожному українському ВНЗ, що сприятиме розвитку знань та компетенцій в сфері підприємництва й виробництва цифрових ігр через розробку навчальних матеріалів, підготовку та консультування співробітників ВНЗ та тренінгових центрів.
• Взаємовигідне та перспективне співробітництво між академічним світом, службами, що працевлаштовують, ветеранською асоціацією та гральною індустрією, що сприятиме зміцненню українського бізнес-сектору інформаційних компьютерних технологій, який знаходиться на стадії свого становлення.

Сайт проекту: http://gamehub-cbhe.eu  
Сторінка проекту у ФБ: www.facebook.com/groups/477292889122044 

Попередня Відкриття ФабЛаб КПІ проекту ЄС Еразмус+ (19.06.2018, м. Київ)