Гостьова лекція для працівників податкових органів «Роль та значення податкової культури в демократизації відносин між платниками податків та органами державної влади» (10.05.2024 р., онлайн)

10 травня 2024 року відбулась гостьова лекція для працівників податкових органів «Роль та значення податкової культури в демократизації відносин між платниками податків та органами державної влади», проведена в межах реалізації проєкту Модуль Жан Моне: «Формування стійкого інтересу до податкової культури ЄС шляхом запровадження освітніх, наукових та комунікативних просвітницьких заходів, орієнтованих на українське суспільство» програми Європейського Союзу «Еразмус+: Жан Моне», 101125984 – TIEU – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH.

Захід відбувся на базі Державного податкового Університету (онлайн). Організатори провели гостьову лекцію, яка була присвячена вивченню досвіду країн ЄС щодо формування високої податкової культури, податкової грамотності та податкової дисципліни, що забезпечить встановлення діалогу між платниками податків та органами державної влади в Україні та буде сприяти відповідальному відношенню платників податків до виконання своїх податкових обов’язків.

Гостьову лекцію було організовано за участі працівників Головного управління Державної податкової служби України та підтримки Юліани КОЗАЧЕНКО, в.о. начальника Головного управління ДПС у Київській області.

До заходу долучилися понад 30 осіб з управлінь, відділів та податкових інспекцій Головного управління Державної податкової служби України.

Спікерами гостьової лекції були Ірина ПРОКОПЕНКО, к.е.н., доцент кафедри адміністрування податків, керівник проєкту Модуль Жан Моне та Ольга ІВАНИШИНА, к.е.н., доцент, завідувач кафедри адміністрування податків, проєктний лідер, які зосередили увагу на таких актуальних питаннях як: формування у слухачів теоретичних знань та практичних навичок щодо кращих традицій оподаткування та способів встановлення партнерських відносин між податковими органами та платниками податків в країнах ЄС задля підвищення рівня податкової культури в Україні.

Під час заходу учасники ознайомились з методами, які застосовують країни ЄС для забезпечення високого рівня культури сплати податків і податкової дисципліни та дізнались про досвід скандинавських країн, які мають найвищий рівень податкової культури серед країн ЄС а також про сучасний рівень сервісного обслуговування платників податків на прикладі Естонії та Іспанії.

Під час заходу виступили: Заступник начальника ГУ ДПС у Київській області – Валерія БУДІЛОВСЬКА та начальник управління персоналу ГУ ДПС у Київській області Ганна ГРИШКО, які відзначили важливість таких заходів для гармонізації відносин платників податків та податкової служби, які сприятимуть створенню позитивного іміджу податкових органів України як сервісної служби європейського зразка з високим рівнем довіри у суспільстві.

Деталі про захід та презентації спікерів за посиланням.

Підготовлено з використанням матеріалів Державного податкового університету.

Додатково:          

Інформація про проєкт

Модуль Жана Моне «Формування стійкого інтересу до податкової культури ЄС шляхом запровадження освітніх, наукових та комунікативних просвітницьких заходів, орієнтованих на українське суспільство» програми Європейського Союзу «Еразмус+: Жан Моне» (Грантова Угода №  101125984 – TIEU від 25.09.2023).

Мета Проєкту: формування стійкого інтересу у платників податків (громадянського суспільства) та представників органів державної влади і управління України до культури сплати податків в країнах Європейського Союзу через запровадження системи навчальних, науково-комунікативних та інформаційно-просвітницьких заходів.

Проєкт реалізовують викладачі кафедри адміністрування податків Факультету податкової справи, обліку та аудиту Державного податкового Університету.

Цілі Проєкту:

  • стимулювати досконалість у викладанні навчальних дисциплін та здійсненні наукових досліджень в сфері оподаткування та податкової культури ЄС;
  •   розвивати нові компетентності та генерувати нові знання у студентів та слухачів, які стануть агентами змін в сфері оподаткування та податкової культури в Україні;
  • сприяти гармонізації національного податкового законодавства до європейських стандартів в умовах набуття Україною статусу кандидата для вступу в ЄС та виконання євроінтеграційних кроків;
  • сприяти діалогу в українському суспільстві між: студентами, аспірантами, академічним персоналом університетів України; представниками органів державної влади, суб’єктами громадянського суспільства та засобами масової інформації щодо поширення та впровадження в Україні кращих практик оподаткування та традицій культури сплати податків в ЄС.

Керівник Проєкту: Прокопенко Ірина, +380672769930, adolfovna59@gmail.com.

Сайт проєкту: https://dpu.edu.ua/erasmus-ta-jean-monnet-modules?view=article&id=3340&catid=70

Попередня Круглий стіл до Дня Європи, в межах проєкту Еразмус+ Жан ...