IT-форум як засіб реалізації трикутника знань “наука-освіта-виробництво” у підготовці молодих фахівців з інформаційних технологій

За сприяння Запорізької міської ради та організаційної підтримки студентського профкому ЗНТУ, ради молодих учених і спеціалістів ЗНТУ, проекту «Центри передового досвіду для молодих учених» (CERES, реєстр. № 544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHE) програми Європейського Союзу Tempus, що виконується на кафедрі програмних засобів ЗНТУ, було організовано участь понад 100 студентів, аспірантів та молодих викладачів ЗНТУ в IT-форумі, що проводився 16 вересня 2016 р. в приміщенні “Козак-палацу”.

IT-форум – це щорічна конференція, яка збирає фахівців в галузі інформаційних технологій, що зацікавлені в обміні досвідом. Важливим результатом форуму стало створення єдиного майданчика для спілкування студентів і викладачів університетів Запоріжжя, практичних працівників та керівництва ІТ-компаній Запорізького регіону. Це дозволяє розглядати IT-форум як засіб реалізації трикутника знань “освіта-наука-виробництво” у підготовці молодих фахівців з інформаційних технологій.

Форум пройшов у форматі одноденного BarCamp-а в чотири потоки доповідей. У ньому взяли участь найвідоміші представники сфери ІТ.

В межах потоку “ІТ / БІЗНЕС” доповідачі ділилися своїм досвідом ведення бізнесу у сфері інформаційних технологій. Були заслухані доповіді Р. Шурми “I-Металургія”, М. Марченка “Автоматизація бізнес процесів”, М. Рябоконя “Ноосферна екосистема створення глобальних інженерних продуктів”, О. Константинова “Чи потрібні ІТ-сервіси в роздрібній торгівлі”, І. Закревського “Інтернет речей – це не тільки розумні речі, але і відмінна можливість знайти себе в ньому”, Є. Явтушенка “Проблеми розвитку регіональних контент-проектів і шляхи їх вирішення на прикладі мережі міських сайтів CitySites”, Д. Микитюка “Модернізація Укртелекому як база для розвитку IT-сервісів в Україні”, Є. Дейнеки “Активація особистого бізнес потенціалу”. О. Щербіни “Мобільний в електронній комерції проектах: трафік, аналітика, оптимізація”, В. Савченка “Оптимізація міжнародних грошових потоків”, І. Радіонова “Застосування сучасних IT-рішень для забезпечення безперервності, оперативності та ефективності роботи патрульної поліції міста Запоріжжя”.

В межах потоку “РОЗРОБКА WEB / MOBILE” обговорювалися актуальні теми в сфері веб-розробок, створення мобільних додатків і сервісів. Серед доповідачів потоку виступили випускники кафедри програмних засобів ЗНТУ Володимир Шкрябець з доповіддю “Обробка і кодування відео в реальному режимі часу на Android” та Дмитро Панін з доповіддю “Огляд можливостей IOS SDK для обробки відео”.

В межах потоку “МАРКЕТИНГ” обговорювалися питання продажів і комунікації з клієнтами через Інтернет. Інтернет-фахівці маркетингу розповіли про принципи збільшення продажів, розкручування брендів і роботи з клієнтами за допомогою цифрового маркетингу.

В межах потоку “FREE-SPACE” молоді підприємці ділилися досвідом заробітку на фріланс, про можливість заробляти віддалено і створити успішний бізнес в Інтернеті.
Також на форумі проводилася виставка роботів, розробок в сфері тривимірного друку і презентація фірм регіону.

Участь у форумі дозволила викладачам ЗНТУ розширити контакти із підприємствами регіону, а студентам знайти потенційних работодавців. Це суттєво посилює зв’язки університету та індустрії та відкриває нові горизонти співробітництва.

Попередня Збори учасників проекту FABLAB ERASMUS+ CBHE 4-9 вересня 2016 року ...